Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Warren nejen o úmrtí Yardeho babičky a otce: Musíme se proti Covid-19 sjednotit

Frank Warren a Anthony Yarde / zdroj foto: Boxingscene.comFrank Warren a Anthony Yarde / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Doba se mění, mnohdy až nesmyslné obavy ze šíření koronaviru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění Covid-19 nyní ovládají svět. Něco ale zůstává. Pravidelné sloupky promotéra Franka Warrena, jednoho z nejvlivnějších mužů světového boxu. Ten poslední byl ovšem taktéž – pochopitelně – ovlivněn současnou situací.

Frank Warren je mužem, který je na boxerské scéně několik dekád, mimo jiné stál za startem dnes už legendárního televizního kanálu BoxNation. A zatímco dříve „bojoval“ na domácí scéně s Frankem Maloneym (než si nechal změnit pohlaví a ze scény se stáhl), nyní je jeho největším soupeřem o dvě generace mladší, progresivní Eddie Hearn.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ovšem Warren má hodně tuhý kořínek. Důkaz?

V osmašedesáti letech rozjel na konci února svůj vlastní podcast Frank Warren's Heavyweight Podcast. Hosté prvních dílů? Tyson Fury, Ricky Hatton, aby k nim v posledním týdnu přibyli Bob Arum a Dana White, promotéři Top Rank Boxing a UFC!

„Kdo by to byl do mě řekl, co? Doufám, že si ale posluchači naše povídání užívají, holt se snažím jít s dobou, byť ještě před pár lety by mě něco takového ani ve snu nenapadlo,“ svěřil se ve svém sloupku pro Boxingscene.com Warren, který si do podcastu pozval i politické špičky Pierse Morgana či Johna Bercowa.

Warren a FuryWarren a Fury

Sloupek byl ale věnován hlavně boxu, byť i dle něj to je nyní složité.

„Může se to zdát až nemístné, mluvit o boxu, na druhou stranu. My nezahálíme, nemůžeme. A myslím, že sport může v současné situaci, kdy se na vás hrnou informace o Covid-19 ze všech stran, být jistým záchranným ostrovem, možností rozptýlení. Zvláště, když je nyní důležité zůstat doma a chránit sebe i ostatní,“ začal své povídání.

„Je to nesmírně důležité i pro to, abychom se co nejdříve vrátili do normálu. Abychom mohli otevřít i sportoviště, tělocvičny, abychom dostali zelenou k dalším krokům. Protože sport lidem pomáhá, je jedno, zda začátečníkům, nebo profesionálům, vypotíte se, přijdete na jiné myšlenky. A také se dostanete do formy,“ přidal muž, který stál za kariérami mimo jiné Franka Bruna, Nigela Benna či Chrise Eubanka Sr.

„Ano, samozřejmě mě zajímá i restart sportu a boxu jako takového. Je ale třeba si uvědomit, že to nepůjde ze dne na den. I když restrikce v zemích povolí, pořád je třeba uvolnit i hranice, cestování, a to může nějakou dobu trvat. Pro to, aby byli boxeři kvalitně připraveni, potřebují kromě tréninku i sparingy. Mezinárodní sparingy, kempy. A to jen tak nepůjde,“ pronesl zkušený šéf Queensberry Promotions.

Ten momentálně sleduje především termín 11. července, na který přeložit očekávaný střet dvou neporažených těžkých vah – Daniela Duboise (14-0, 13 KO) a Joa Joyceho (10-0, 9 KO). Ve hře měly být kromě prestiže také britský a evropský pás. „Tento týden (od 6. dubna) bude klíčový. Pokud nebude nic nasvědčovat zlepšení situace, budeme muset duel opět posunout. Kluci by nebyli schopni se kvalitně připravit,“ přiznal Warren.

Dubois vs. JoyceDubois vs. Joyce

Jak ale bylo řečeno hned v úvodu. Nyní je i dle něj důležité být soudržní a pandemii zastavit. Solidaritou, prevencí. Příkladem je pak situace kolem dalšího jeho chráněnce, elitní polotěžké váhy Anthonyho Yardeho (19-1, 18 KO). Tomu totiž onemocnění Covid-19 sebralo po otci také babičku.

„Situace kolem Anthonyho nás vtáhla do dění. Je to pro nás všechny těžké, nejvíce však pro něj. My můžeme udělat jen to, abychom mu byli maximálně v této těžké době nápomocni. A také budeme. Jemu i rodině. A zároveň, abychom stejně jako on šířili mezi lidi pokyny k tomu, být zodpovědný, chovat se správně, tedy dodržovat vládní pokyny, maximálně se vyhýbat kontaktům s okolním světem,“ dodal na závěr poselství svým čtenářům.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze