Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ryan Garcia: Budu jako Ali, zbiju Gervontu Davise. Atlas: Může být další Canelo!

Canelo, Garcia a de la Hoya / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo, Garcia a de la Hoya / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Zatím stále nemá v držení ani jeden světový titul, přesto je jednadvacetiletý Ryan Garcia (20-0, 17 KO) považován za jednoho z největších talentů současného světového boxu. Ostatně myslí si to i muž, který má na kvalitu skvělý čuch, Teddy Atlas.

„Ryan Garcia může být další hvězdou světového formátu. Další 'Zlatým klukem' (přezdívka jeho promotéra Oscara de la Hoyi). A možná i dalším Canelem Alvarezem, protože je to další skvělý kluk s mexickým původem. Díky svému chování a vzhledu může oslovit hodně širokou základnu fanoušků,“ pochválil Teddy Atlas mladého bijce přezdívaného „King“ nebo „The Flash“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Má skvělou bilanci, končí zápasy často před limitem a hodně působivě, lze mu postavit skvělou kariéru. Na druhou stranu nemá za sebou žádnou těžší zkoušku, žádný test. Talent ale určitě má,“ přidal muž, který startoval trenérskou kariéru u legendárního Cuse D'Amata a trénoval i Mika Tysona.

Právě fakt, že zatím nepotkal v profesionálním ringu světovou špičku, by rád změnil i sám Garcia. Jeho oči jsou nasměrovány na dva rivaly:

Vrstevníka Devina Haneyho (24-0, 15 KO), se kterým se několikrát potkal v amatérském ringu a se kterým jej pojí respekt a kamarádství, jednoduše zdravá rivalita.

O čtyři roky staršího Gervontu Davise (23-0, 22 KO), se kterým je to přece jen o něco více osobní. A hlavně, zatímco za ním stojí Oscar de la Hoya, za „Tankem“ z Baltimoru pak Floyd Mayweather. Muž, který porazil jako de la Hoyu, tak i zmíněného Canela Alvareze, mentora Garciy, se kterým čerstvě sdílí také společného dlouholetého kouče Eddyho Reynosou (paradoxně Canelo příliš nekomunikuje anglicky, Garcia zas – byť má hispánské kořeny – neumí španělsky).

„Jakmile porazím Gervontu Davise, zapíšu se do historie. Bude to historický fight, který se dostane do dokumentů, na který se bude vzpomínat. Budu králem, skutečným králem. Nakopu mu zadek. A víš, co? Klidně dvakrát, ať je všem jasné a bez diskuzí, že jsem ho spráskal,“ nechal se slyšet mladý talent, který během posledních tří zápasů strávil v ringu se soupeři všehovšudy 368 sekund.

„Bude to, jako když Muhammad Ali porazil Sonnyho Listona. Jako když Cassius Clay porazil Sonnyho Listona,“ přidal. Proč tato slova?

Jak bylo zmíněno, Garcia ještě není mistrem světa, na rozdíl do Davise. Chápe, že je propagován, prosazován, sám Mayweather o něm mluví coby o svém nástupci. Garcia se chce skrze něj dostat na výsluní, chápe, že musí být slyšet a vidět, aby k sobě přitáhl pozornost. Tak, jak to dělal Ali ve svých začátcích, byť byl velkým talentem, který navíc vstupoval mezi profíky coby olympijský šampion.

Navíc v Alim hledá více. Když ten porazil v roce 1964 Listona poprvé, bylo mu 22 let, rodák z Los Angeles, který má tři sestry a bráchu (taktéž boxera) oslaví 22. narozeniny 8. srpna. S ohledem na současnou světovou situaci je více než pravděpodobné, že se oba ani dříve utkat nestihnou. Byť není tajemstvím, že obě promotérské strany mají o tento zápas velký zájem.

„Až ho porazím, budu úplně na jiné úrovni. Dostanu respekt, který si zasloužím. Zbiju kohokoliv, kdo o to bude stát. Klidně budu boxovat každé dva měsíce, miluji box. Zápasení. Chci být neustále v ringu, nepotřebuji dlouhé pauzy, zlepšuji se v ringu,“ dodal mladík, který už stihl založit s partnerkou Catherine Gamezovou rodinu, loni v březnu se páru narodila dcerka.

Teď je načase přidat do rodinné pokladnice titul mistra světa. Skrze skalp Davise?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze