Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ruský box zřídil horkou linku. 'Musíme pomáhat sportovcům v této těžké době'

Umar Kremlev pomáhá / zdroj foto: InstagramUmar Kremlev pomáhá / zdroj foto: InstagramMOSKVA – Ruská boxerská federace (RBF) zřídila horkou linku a operační ředitelství v Moskvě na podporu svých krajanů. Primárně jde o místní sportovce. Během prvních několika pracovních dní přijali operátoři na 12 tisíc hovorů z celé země a potřebným bylo dodáno 16 tisíc masek a dva tisíce litrů dezinfekce.

Ruský box je vedený mocným podnikatelem Umarem Kremlevem, který hodně spolupracuje s miliardářem Andrejem Rjabinským a je napojen i na ruského prezidenta Vladimira Putina. Ostatně, je to právě Kremlev, který loni nabídl AIBA, že za ni zaplatí její závazky v hodnotě přes 15 milionů eur, aby zachránil její olympijský status.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mimochodem, ve východní mocnosti se uskutečnili poslední dva světové šampionáty amatérského boxu.

Nyní Kremlev předvádí sílu znovu. Tentokrát správným směrem, i když...

„Mnoho sportovců se chystá na olympijské hry, musí se starat o své zdraví, udržovat v kondici jako nikdo jiný. Jediným současným účinným lékem na zastavení šíření pandemie je izolace. A proto tito sportovci potřebují pomoc při nákupu potravin, vody a dezinfekčních prostředků. Ruská federace boxu se rozhodla pomáhat všem bez ohledu na sport,“ pronesl Kremlev.

Umar Kremlev pomáhá / zdroj foto: InstagramUmar Kremlev pomáhá / zdroj foto: Instagram

Dlužno dodat, že s účastí ruských sportovců zrovna na olympijských hrách to je všelijaké, kvůli státem organizovanému dopingu je země stále v klatbě Mezinárodního olympijského výboru (MOV) i Mezinárodní antidopingové organizace (WADA).

Navíc v mnoha zemích je to právě naopak – jsou to sportovci, kteří díky kondici a svým možnostem pomáhají „obyčejným lidem“, příklady lze hledat například i v Česku. Fotbalisté Českých Budějovic rozvážejí jídlo důchodcům, stejně se rozhodl konat teprve sedmnáctiletý olomoucký boxer Petr Řezníček, dvacetiletý fotbalista Michal Sadílek věnoval půl milionu korun nemocnici ve svém rodném Uherské Hradišti.

Pravdou ale je, že horká linka RBF není zaměřena jen na aktivní sportovce. „Jednou z nejdůležitějších oblastí naší práce je podpora trenérům a sportovním veteránům po celé zemi. V době, kdy roste počet pacientů s koronavirem, tak se musíme sjednotit a podat pomocnou ruku všem, kteří to potřebují. Jsme jedna velká rodina,“ přidal Kremlev s tím, že mu jde pochopitelně i veterány ze 2. světové války a důchodce, kteří potřebují být v izolaci, aby byli co nejvíce chráněni.

Umar Kremlev / zdroj foto: InstagramUmar Kremlev / zdroj foto: Instagram

Dobrovolníci, které RBF dokázala zajistit, rozvážejí zadarmo jednorázové roušky, dezinfekce a zároveň pomáhají s rozvozem potravin a dalších důležitých věcí. Na horkou linku se lze dovolat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Operátoři pomáhají také při identifikaci příznaků onemocnění Covid-19 a jsou vyškoleni pro poskytování základních rad ohledně precence.

Ruský box je připraven poslat ochranné pomůcky a dezinfekci pro italskou a srbskou boxerskou federaci.

V největší evropské zemi bylo do nedělního rána hlášeno 5400 případů onemocnění koronavirem SARS-CoV-2 a 45 úmrtí spojených s onemocnění Covid-19, který nový koronavirus vyvolává.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze