Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Konečný schytal na 400 úderů, přesto odešel do důchodu se ctí

  • Napsal Profiboxing.cz

Lukáš Konečný vs. Peter Quillin / zdroj foto: Sports YahooLukáš Konečný vs. Peter Quillin / zdroj foto: Sports YahooWASHINGTON – Nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný (50-5) se rozloučil s kariérou čtvrtým soubojem o titul mistra světa – tentokrát ve střední váze, když se postavil Američanu Peteru Quillinovi (31-0). Ten sice jasně dominoval, český bijec ale nezklamal...

A to jak své fanoušky, tak také zámořské odborníky. Ti na Konečném ocenili především jeho zarputilost, bojovnost a také fakt, že se postavil protivníkovi, který byl opticky i reálně daleko větší a silnější, než on sám.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Body Quillin vs. KonečnýBody Quillin vs. KonečnýPrůběh souboje tomuto koneckonců i odpovídal. Pětatřicetiletý veterán se tlačil na Quillina, který ale dobře pracoval přední rukou a až na výjimky se nenechával zatlačit do provazů. A ač to možná na první pohled nevypadalo, oba soupeři se prezentovali nakonec velmi solidními úderovými statistikami.

Quillin vyslal na Konečného celkem za dvanáct kol 880 úderů, 403 z nich pak našlo svůj cíl, což činí 46procentní úspěšnost. Čísla potvrdila, že český boxer byl po této stránce méně aktivní – 456 úderů, ovšem co se týče přesnosti, tak za „Čokoládovým dítětem" nezaostal – 197 přesných ran totiž znamená 43procentní úspěšnost.

Čísla pak zároveň vyvrátila dojem některých, že se jednalo o „jemnou pinkanou". Quillin totiž přesně trefil 269 ran ze 408, které se označují jako „power punches", což je neuvěřitelná úspěšnost 66 procent. Konečný pak počastoval soupeře 320 „power punches", 142 z nich našlo cíl (44 procent).

Jako dokazují naše obrázky, pro oba soupeře se tak po této stránce jednalo o nadprůměrný duel. A prohlédnout si ho můžete nyní i v našem videu...

VIDEA JEDNOTLIVÝCH KOL NALEZNETE ZDE!

Statistiky Quillin vs. KonečnýStatistiky Quillin vs. Konečný

Historické statistiky Konečný vs. QuillinHistorické statistiky Konečný vs. Quillin

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze