Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zámořští novináři: Chtěli bychom vidět boxovat Konečného znovu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Konečný vs. Quillin / zdroj foto: Boxingscene.comKonečný vs. Quillin / zdroj foto: Boxingscene.comWASHINGTON – Poslední duel profesionální kariéry má za sebou Lukáš Konečný (50-5), který se rozloučil americkou porážkou v duelu o titul mistra světa WBO ve střední váze proti Peteru Quillinovi (31-0).

Jaké byli na tento duel ohlasy přímo z washingtonské arény DC Armory, kde jej sledovalo na šest tisíc fanoušků v hledišti a zhruba padesátka novinářů z celého světa? Hodně rozporuplné a hodně se měnící...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zatímco dvě z nejrespektovanějších jmen z této branže – Dan Rafael a Michael Woods z ESPN českého bojovníka víceméně neustále kritizovali, nebo do něj rýpali ve svých tweetech, kdy poukazovali na to, že nic v ringu nepředvádí a že za sebou nemá kvalitní protivníky, většina dalších ale hodnotila duel trochu jinak.

Jestliže v úvodu duelu všichni čekali rychlé KO pro šampióna postupem času se stále častějí objevovaly názory, které oceňovali Konečného odolnost, zarputilost a touhu jít neustále vpřed. „Je hodně tvrdý, má nepříjemný styl. Nečekal jsem, že vydrží celý zápas," znělo přímo od komentátorů Showtimu.

A k nim se přidali i další. „Konečný byl jako bývalý šampion v lehké střední váze na Quillina příliš malý. Proto moc soupeře neohrozil. Sice dával dobré údery, ale aby byly účinné, musel skoro vyskakovat, pak bylo těžké dát čistý zásah," řekl Gene Wang z místního Washington Post.

„Quillin ho jasně přeboxoval, ale neviděl jsem moc boxerů, kteří by s ním udělali lepší zápas. Kdyby šel Konečný dolů s váhou na 69,8 kg jako dřív, dokázal by ještě velké věci. Je tvrdý, umí boxovat. Předvedl toho mnohem víc než Bejbut Šumenov, který v hlavním zápase prohrál s Bernardem Hopkinsem. Pokud skončí, byla to pro něj pěkná rozlučka," dodal Wang, člen respektované BWAA (Asociace amerických boxerských novinářů, založená ve 20. letech minulého století).

Stejně tak měl pro českého bojovníka slova chvály Joe Juliano z Philadelphia Inquirer. „Do téhle chvíle jsem Konečného neviděl a líbil se mi způsob, jak se šampionem bojoval. Šel celý zápas dopředu. Nevadilo mu, když dostal pořádný úder, navíc se sám párkrát pěkně trefil. Užil jsem si to, opravdu se mi na to dívalo hezky," pronesl zkušený boxerský žurnalista.

„Myslím, že Quillin mohl předvést víc, protože se nedostal ke svým nejtvrdším úderům, ale Konečný mu k tomu zkrátka nedal možnost. Tím na mě udělal dojem. Bylo to zábavné. Diváci sice pískali, ale já myslím, že to byl dobrý zápas," dodal muž, který byl osobně například i na obou duelech mezi Evanderem Holyfieldem a Mikem Tysonem.

A uznání si vysloužil pětatřicetiletý brněnský rodák také od David P. Greismana, toho času šéfredaktora nejrespektovanějšího světového boxerského serveru Boxingscene.com. „Konečný si vedl mnohem lépe, než jsem čekal. Quillin byl stoprocentní favorit, ale v ringu si tak nevedl. Nedostal šanci se předvést jako šampion, váš boxer mu k tomu nedal příležitost. Za to na sebe může být hrdý," měl jasno Greisman.

„Není překvapení, že vydržel celý zápas, viděl jsem jeho duel proti Sergeji Dzinzirukovi a tam ukázal, že je odolný. Stejně se mi líbil i výkon proti Zaurberu Bajsangurovovi. Když si uvědomím, kolik lidí poslal Quillin k zemi, a pak se podívám na to, že Konečný vydržel, tak z toho mám dobrý pocit. Pokud se ptáte, zda bych ho chtěl vidět znovu, řeknu, že určitě ano," zakončil své hodnocení Greisman slovy, které si jistě říká nejeden český fanoušek. Nejspíše ale marně...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze