Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Charita se změnila v pohřeb. Indický boxer zemřel po knockoutu v exhibici

Nepovedená charitaNepovedená charitaPRAHA – Zatímco loni se – možná i vinou koronavirové přestávky – smrt boxerskému ringu vyhýbala obloukem, letos tomu tak nebude. V pákistánském Karáčí zemřel v sobotu indický boxer Mohammed Aslam Khan (2-0, 2 KO), který začal profesionální kariéru téměř přesně před rokem.

Z toho videa bohužel až mrazí. Oba boxeři ruce u pasu, volné tempo. Aslam se pokusí o úder ze své zadní ruky, „capákem“ ale na svého soupeře nedosáhne. Ten následně kontruje rychlým švihem ze své přední (levačky) a trefuje přesně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Sedmadvacetiletý boxer padá k zemi, trefuje se i hlavou o podlahu ringu. Konec. Rival Wali Khan Tareen se raduje, ringový volá pomoc. Dle dostupných zpráv místních zástupců médií ale u ringu není žádný zdravotnický personál, který by mu poskytl první pomoc.

Přesto se podaří Aslama převést do místní nemocnice, ovšem už je pozdě. Na následky poranění hlavy v sobotu umírá. Už v pondělí následuje pohřeb, kterého se zúčastnili také zástupci místní vlády, Aslam byl totiž mimo jiné regionální politik. Zápas vypsaný ve váze do 80 kg měl charitativní podtext, dle úřadů provincie Sindh ale nebyla akce hlášená.

Tragický zápasTragický zápas

Tragický zápasTragický zápas

Také proto nyní dokonce hrozí pořadatelům a také „vítězi“ obvinění z pokusu o vraždu.

Všechny sportovní akce byly zároveň ve městě okamžitě zastaveny a prošetřovány. Aslamovi, který s boxem začal ve čtrnácti letech a byl několikanásobným šampionem provincie Sindh, to ale už život nevrátí...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze