Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Manažer McGregora si hlídá i Pacquiaa a varuje před lháři. Hit s Garciou (ne)bude?!

Garcia se těšil na velký rokGarcia se těšil na velký rokPRAHA – Zajímavé dění rozvířil v posledních dnech legendární Filipínec Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO), který měl údajně blízko k souboji s mladým talentem a prozatímním šampionem WBC Ryanem Garciou (21-0, 18 KO).

Sešlo se toho během pár dní více. Nejprve dvaadvacetiletý Garcia, kterého zastupují Golden Boy Boxing a DAZN, uveřejnil foto s Mannym Pacquaiem a vyzývá ke vzájemného souboji. Následně pro média uvedl, že k souboji je hodně blízko i díky síle sociálních sítích. Že příspěvek měl obrovský dosah a že takto nová, moderní doba funguje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zámořská média potvrdila, že obě strany jednají, napomohla tomu také federace WBA, která určila novým šampionem ve velteru Jordenise Ugase (26-4, 12 KO), který byl dosud „jen“ regulérním šampionem. Čtyřiatřicetiletý Kubánec pak pronesl, že nechce legendě jeho pás brát, ale že s ohledem na jeho neaktivitu jde o logický krok. Navíc mu popřál hodně štěstí pro souboj s Garciou.

Pacquiao se stal „čekajícím šampionem“, což dle regulí WBA znamená, že ve chvíli, kdy se vrátí do akce, tak se jeho status mistra světa aktivuje a bude ho muset hájit právě s Ugasem. Oním návratem by mohl být právě souboj s mladým americkým dravcem. Jenže...

„Boxerský průmysl má temnou historii, hodně často stojí v zákulisí tajemné, stinné postavy. Tito lidé víří zmatky a rozšiřují falešné zprávy pouze pro své vlastní zájmy. Bohužel to ale nakonec ubližuje jen samotným boxerům,“ nechal se slyšet Audie Attar, výkonný ředitel Paradigm Sports. Právě tato společnost jej od loňského roku podobně jako například i Jirku Procházku či Conora McGregora zastupuje.

„Senátor Manny Pacquiao nás loni angažoval, abychom se výhradně starali o zbytek jeho úžasné kariéry. Nikdo bez našeho souhlasu nemůže dávat žádná prohlášení, nemůže za pana senátora jednat. Je to pouze naše starost. Naše a právního zastoupení pana senátora v Manile. Tedy s lidmi, se kterými jsme v neustálém kontaktu,“ přidal ostře Attar, který dle všeho těmito slovy zaútočil na Seana Gibbonse.

Právě ten o Garciovi a také o tom, že už není ve hře duel s McGregorem (po jeho K.O. prohře s Dustinem Poirierem), v posledních dnech mluvil. A to z pozice šéfa Pacquiao Promotions. Zjevně ale Gibbons s Attarem úplně ve shodě nejsou. Ostatně důkazem budiž také loňský rok, kdy Paradigm oznámil, že s Mannym má kontrakt, sám boxer to následně vyvrátil, aby se pár týdnů nato už osobně pochlubil smlouvou s touto stále silnější manažerskou skupinou.

Dalším důkazem budiž skutečnost, že mimo i díky těmto půtkám nestál Pacquiao (pochopitelně i kvůli covidu) v ringu od července 2019, přestože on sám a lidé z jeho okolí mluví, že chce ještě do roku 2022 a prezidentských voleb ve své vlasti stihnout alespoň dva zápasy. Výdělek z nich – tak nějak tradičně – bude chtít nasměřovat do své vlasti.

„V příštích týdnech oznámíme podrobnosti o dalších úmyslech pana senátora. My a pan senátor, nikdo jiný,“ dodal k tomuto tématu Attar. Zda nakonec skutečně oznámí střet s Garciou je tak nyní opět ve hvězdách, dle zámořských zdrojů ale není tato možnost prioritou. Což je pro mladého Američana nepříjemnost i díky tomu, že tak údajně ztratil šanci na souboj s dalším neporaženým dravcem lehké váhy Gervontou Davisem (24-0, 23 KO).

S tím se chtěl utkat hned po souboji s legendou, která získala mistrovské pásy v osmi váhových divizích. „Nejdříve Pacquiao a pak Davis. To je snový rok 2021,“ nechal se ostatně slyšet sám bijec přezdívaný „King Ryan“. Nejspíše tak ale nyní bude muset zaměřit svoji pozornost na jiné cíle...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze