Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nechápu dopující boxery, odsuzoval podvodníky Briggs. Nyní sám neprošel testy!

  • Napsal Antonín Vavrda

Shannon BriggsShannon BriggsMIAMI – Americký boxer Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) neprošel dopingovou zkouškou, když měl v testovaném vzorku moči dvojnásobně zvýšenou hladinu testosteronu. Jeho duel o regulérní titul WBA v těžké váze s Fresem Oquendem (37-8, 24 KO) tak bude nejspíše zrušený.

„Nechápu, jak mohou někteří boxeři brát zakázané látky. Já byl během své kariéry čistý, je to nechutné a špatné,“ nechal se slyšet loni v létě bývalý světový šampion a poslední přemožitel legendárního krajana George Foremana. Svá slova mířil především za Australanem Lucasem Brownem, který měl pozitivní test před svým vítězným duelem o regulérní pás WBA s Uzbekem Ruslanem Čagajevem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tedy o stejný pás, o který se měl nyní už pětačtyřicetiletý Briggs utkat s předchozím vyzývatelem Čagajeva, o rok mladším Portoričanem Oquendem. Jako kdyby byl tento titul, pro mnohé podřadný, jelikož ten hlavní – tzv. titul „Super šampiona“ - říká pane Britu Anthonymu Joshuovi –, byl zakletý.

„Ve vzorku pana Briggse byla zvýšená atypická hladina testosteronu, jehož poměr byl 7,89 ku 1. Povolená hranice je přitom 4-1,“ zní v dopise Dr. Margaret Goodmanové, předsedkyně VADA (Nezávislá antidopingová kancelář pro box a bojové sporty), jehož kopii získal respektovaný novinář Dan Rafael z ESPN Boxing.

Ten také uvádí, že duel naplánovaný na 3. června do Seminole Hard Rock Hotel and Casino ve floridském Hollywoodu, kde Briggs dlouhodobě trénuje, měl být tak jako tak odložený. Důvod? Promotér amerického bouřliváka z Heavyweight Factory nebyl schopen zajistit televizní vysílání.

Briggs a OquendoBriggs a Oquendo

Je na místě připomenout, že jde o další komplikaci s konáním tohoto souboje. K dohodě obou stran došlo totiž až na druhý pokus, napoprvé nebyl schopen a ochoten nikdo složit alespoň minimální kauci za duel o titul mistra světa v těžké váze, která je stanovena federací WBA na 1 milion dolarů.

Dle všeho bude nyní zápas Briggs vs. Oquendo, kterým mohl vítěz vstoupit do historie také pozitivně, zrušený úplně. Ať by vyhrál bijec přezdívaný „Kanón“, nebo jeho portorický rival, šlo by o druhého nejstaršího šampiona těžké váhy všech dob.

Jak všechno dopadne, se dozvíme nejspíše již v tomto týdnu. Oquendův promotér odmítl situaci komentovat, Briggsův tábor nebyl zámořskými reportéry k zastižení. Američan, který se před podpisem smlouvy k souboji testování VADA bránil, má nyní šanci zažádat o kontrolní vzorek B. Až dle toho, zda tak učiní, se rozhodne k dalšímu postupu také federace WBA.

Ta má soudně nařízeno, že Oquendo o pás světového šampiona boxovat musí, je tedy možné, že Briggse nahradí jiný soupeř. Povinným vyzývatelem vítěze tohoto duelu je čtyřicetiletý Rus Alexander Ustinov (34-1, 25 KO), který se v pátek vrátil do ringu expresní výhrou nad Brazilcem Raphaelem Zumbanem Lovem (39-15-1, 32 KO). Stejným Lovem, který před třemi lety vzdoroval Briggsovi plných dvanáct kol...

Shannon BriggsShannon Briggs

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze