Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ZMĚNA Horvátha čeká operace, ve Varech boxovat nebude. Jeho soupeř ale ano

Plakát Box Live Karlovy VaryPlakát Box Live Karlovy VaryPRAHA – Galavečer BOX LIVE Karlovy Vary, který se uskuteční 19. listopadu, doznal poslední, leč nejzásadnější změny. Hlavní hvězda akce – evropský šampion WBO v lehké střední váze Štěpán Horváth (17-5, 7 KO) – onemocněla a tak se nakonec v Grandhotelu Pupp v souboji s Němcem Arthurem Hermanem (17-2, 13 KO) nepředstaví. I s jeho absencí si ale promotéři dokázali zajímavě poradit.

Pro třiatřicetiletého rodáka z Kařezu to měla být největší dosavadní zkouška na cestě za duelem o titul mistra světa v lehké střední váze, ke kterému se díky skvělým letošním výkonům přiblížil mílovými kroky. Leč na zápasové setkání s Arthurem Hermannem si bude muset on i fanoušci ještě pár týdnů počkat.

VÍCE K BOX LIVE KARLOVY VARY:

„Na posledním soustředění před prvním plánovaným termínem galavečeru (22. října) jsem na horách něco chytil a dostal rýmu. Nechtěl jsem ale chodit k doktorům, abych nedostal hned antibiotika, jenže rýma neustupovala a tak mi nic jiného nezbylo. Měl jsem zánět dutin, takže jsem nakonec antibiotika dostal, jenže na kontrole zjistili, že mám ucpané i druhé,“ popisuje v oficiálním vyjádření pro Profiboxing.cz Horváth své zdravotní trable.

„Na dalších vyšetření zjistili, že mám problémy se sliznicí, protože prostě rýma neustávala. Nakonec jsem odjel všechno řešit do Prahy, kde jsem se dozvěděl, že tyto problémy mám chronické, a tak mě příští čtvrtek čeká operace sliznice,“ řekl bijec, který je aktuálně v žebříčku federace WBO ve své váze na skvělém čtvrtém místě.

Následně přidal: „Moc se omlouvám všem fanouškům, kteří se na můj zápas s Hermannem těšili. Moc jsem chtěl boxovat a pokračovat na své vlně štěstí vítězství. Po operaci bych měl být ale relativně rychle v pohodě a schopný trénovat, do února bych pak byl rád připravený na další zápas.“

Změna místa Box LiveZměna místa Box Live

A dobrou zprávou budiž i fakt, jak promptně a rychle zareagovali promotéři z plzeňské stáje Qwert Boxing a také Lukáš Konečný. Galevečer v Karlových Varech má nyní vrcholy v duelech českých boxerských princezen Fabiany Bytyqi (8-0, 3 KO) s Lucií Sedláčkovou (7-0-1, 4 KO) a také loučení domácí legendy bojových sportů Luboše Šudy (34-11-1, 25 KO).

„Mrzí nás, že Štěpán ve Varech boxovat nebude, ale jeho zdraví je pro nás na prvním místě. Pro cestu, kterou jsme se vydali, je to jen mírné zpomalení. Bohužel nemoci a zranění ke sportu, box nevyjímaje, patří,“ okomentoval vyřazení Horvátha z fightcard akce Marek Švajner z Qwert Boxing.

„Je škoda, že Štěpán boxovat nebude, ten zápas by byl hodně zajímavý. My se ale domluvili s Hermannovými zástupci, že na galavečeru boxovat bude s jiným českým soupeřem, aby se ukázal tuzemským příznivcům, mohla by to být zajímavá propagace jeho souboje se Štěpánem,“ dodal Konečný, který je kromě trenéra a manažera Bytyqi se Sedláčkovou také matchmakerem akce.

S kým si to Hermann nakonec rozdá? A na jaké další duely plné zajímavých tuzemských jmen se můžete těšit? To organizátoři odkryjí na začátku příštího týdne.

Pro novinky k BOX LIVE Karlovy Vary můžete kromě našeho webu sledovat i oficiální facebookový profil série boxerských galavečerů ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze