Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

FOTO I. MČR 2016: Krásné dívky s čísly v ringu i v rukavicích a ostré bitvy 'prcků'

  • Napsal Antonín Vavrda

Humlová vs. Svítilová / zdroj foto: Tomáš LiškaHumlová vs. Svítilová / zdroj foto: Tomáš LiškaPRAHA – 24. mistrovství ČR v boxu mužů a žen je minulostí. Na řadě je tak nějaké to ohlédnutí. Dnešní obstarají dvě průřezové galerie, ke kterým přidáváme také krátké dotazníky od všech šampionek a také šampionů.

FOTOGALERII ZE ZÁPASŮ V MUŽSKÝCH VAHÁCH OD 64 KG AŽ PO SUPERTÍHU NALEZNETE ZDE!

VÍCE K MČR 2016 V BOXU MUŽŮ A ŽEN:

DOTAZNÍK PRO ČESKÉ BOXERSKÉ ŠAMPIONY PRO ROK 2016:

1. Jak sis užil atmosféru celého turnaje a také finálového galavečera?
2. Jaká byla tvoje cesta k titulu a který soupeř byl pro tebe nejtěžší?
3. Jak cenný je pro tebe titul z Brandýsa?
4. Co tě v nejbližší době čeká?
5. Budeš moct o vánočních svátcích trochu povolit i co se týče životosprávy?
6. Máš už nakoupené dárky?

JANA PROKEŠOVÁ (váha do 48 kg, BC Strakonice):

1. Atmosféru celého turnaje jsem si užila parádně, byli jsme všichni na stejné vlně, navzájem se podporovali a dodávali sílu. Finálový galavečer jsem sledovala bohužel jen prostřednictvím živého streamu na youtube, jelikož jsem finále měla už v pátek.
2. Jelikož se nakonec rozhodlo, že má váha nebude spojena s jednapadesátkou, dostala jsem volný los a byla jsem nasazená rovnou do pátečního finále. Do souboje jsem nastupovala s tím, že musím makat od prvního kola. Poslouchala jsem rady svého trenéra a díky tomu jsem vyhrála nad Lucií Bínasovou z Kroměříže 5:0 na body.
3. Vyhrát domácí titul byl vždycky můj sen, kterého jsem chtěla dosáhnout. Poslední dva roky jsem byla vždy druhá a letos se to konečně zlomilo. Jsem šťastná i za svého trenéra Michala Frčka, protože to on mě posouvá dál. Moc dobře víme, že pořád je na čem pracovat.
4. Teď momentálně mám zápasovou pauzu (jelikož musím na povinný školní kurz), ale ke konci ledna jsou naplánované další mezinárodní turnaje.
5. O vánočních svátcích budu stále trénovat, ale s nižší intenzitou. A co se týče životosprávy, tak se neplánuji nějak výhradně omezovat. Cukroví už čeká. (smích)
6. Pár mi jich ještě chybí, ale většinu už mám.

Finálový nástup, roh červený / zdroj foto: Tomáš LiškaFinálový nástup, roh červený / zdroj foto: Tomáš Liška

JANA JURANOVÁ (váha do 51 kg, Free Do Brno):

1. Nejvíc jsem si užila finálový večer. Hlavně díky svému příteli, který mně byl oporou. Jako trenér mě na finále perfektně připravil.
2. Těžší soupeřkou pro mě byla v semifinále Nella Freiherrová z BC Ostravy než nakonec ve finále Petra Laštovková.
3. Titulu si velmi cením, protože jsem ho dokázala poosmé obhájit. No a příští rok si pojedu pro jubilejní desátý titul. (úsměv)
4. Teď si trochu do konce roku odpočinu a během svátků si užiju zaslouženého volna.
5. Určitě si dám o svátcích pár kousků cukroví. Mám ráda sladké, hlavně čokoládu.
6. Zatím nemám ani jede.

Finálový nástup, roh modrý / zdroj foto: Tomáš LiškaFinálový nástup, roh modrý / zdroj foto: Tomáš Liška

LENKA KARDOVÁ (váha do 57 kg, SKB České Budějovice):

1. Atmosféra v prvních dvou dnech pro mě nebyla nijak zvláštní. Nicméně galavečer vše totálně změnil. Byl udělaný krásně, a já si ho strašně užila! Ani nevím, co vytknout. Byla jsem zkrátka nadšená. Samozřejmě udělalo hodně i to, že jsem byla téměř doma, a přijeli mě podpořit přátele.
2. Těžko soudit, která ze dvou soupeřem byla těžší. Každá byla svým způsobem hodně specifická a tím také úplně jiná. Horší pro mě bylo boxovat finále s Petrou, se kterou se známe z mateřského klubu. To nemá rad snad žádný boxer. (úsměv)
3. Titul je pro mě cenný už tím, že jsem musela startovat o váhu výš. Čím je pro mě ale nejcennější, tak tím, že šlo o krásné zakončení pro mě jinak hodně smolného roku 2016. Potřebovala jsem vyhrát, už jsem totiž ztrácela tak trochu víru v sama sebe. Teď je zpět.
4.+5. Určitě malinko povolím, ale vánoční obžerství z toho určitě nebude. Plánujeme doma péct zdravější verze cukroví. Chci spíše nechat odpočinout hlavu a užít si rodinu s přáteli, kteří jsou pro mě to nejvíc!
6. Dárky už mám všechny krom jednoho. I za to jsem ráda. Chci už mít klid a Vánoce si pořádně užít.

Marek Šimák a Markéta Chládková, která zazpívala hymnu / zdroj foto: Tomáš LiškaMarek Šimák a Markéta Chládková, která zazpívala hymnu / zdroj foto: Tomáš Liška

KATEŘINA HUMLOVÁ (váha do 60 kg, Pražský rohovník):

1. Atmosféra byla parádní. Zprvu jsem se bála, že je hala oproti loňskému šampionátu ve Znojmě dosti malá, ale nakonec si i tento menší prostor své kouzlo našel.
2. Nejtěžší cesta byla nejspíš ta, kterou jsem absolvovala mimo prostory haly v Brandýse. Letos jsem individuální přípravu hodně zaměřila na nohy. Zejména na intervalové běhy, schody a výběhy kopců, které zrovna nepatří mezi mé oblíbené. Těžkých chvil v roudnických lesích a v okolí Julisky bylo více než dost. Co se týče bojů v hale, rozhodně bych vyzdvihla semifinálový duel s Dominikou Čikovou.
3. Zde musím potvrdit, že obhajoba je mnohem těžší než první titul. Hlavně psychicky. Strašně jsem se bála, že vloni šlo jen o omyl, případné štěstí a o fakt, že bylo málo holek ve váze. Letos sice váha také nebyla plně obsazená, ale konkurence byla i tak oproti loňsku větší. Jsem za něj strašně ráda a ještě více, že jsme ho mohli slavit společně s dalšími pěti členy našeho týmu. (úsměv) Myslím, že je zde vidět skvělá práce trenéra a síla dobrého kolektivu.
4. Tak hlavně opět návrat do běžného života. Zase se o něco více soustředit na svou práci, která mě strašně baví. S blížícím se termínem mistrovství jsem ji trochu zanedbávala a většinu své energie dávala do tréninků. Je to strašně těžké a energeticky náročné, pokud chcete obě tyto věci dělat naplno.
5. Tak dva dny po mistrovství si trošku co se týče stravy orazím. Musím přeci ochutnat všechny ty kokína a dobroty, co mi pacienti přinesli (Humlová je fyzioterapeutka). Zároveň si váhu chci trochu udržet, takže to bude trvat jen dva dny, a pak zase najedu na režim, aby se tělo srovnalo. Co se cukroví týče, tak mám přichystané spíš nějaké ty zdravější verze. Ale i na ty „pravé od maminky“ si místo udělám. Musím do toho na oplátku zapojit více pohybové aktivity.
6. Vůbec. Na shánění dárků a běhání po městě jsem neměla absolutně čas. Vždy jsem si říkala „až po republice“. Dárky už mám ale promyšlené, stačí je jen nakoupit či objednat a užít si krásné předvánoční atmosféry.

Schmoranzová dostává kytku od prezidenta ČBA Žáčka / zdroj foto: Tomáš LiškaSchmoranzová dostává kytku od prezidenta ČBA Žáčka / zdroj foto: Tomáš Liška

KATEŘINA CSISCAIOVÁ (váha do 75 kg, Real Fight Club Praha):

1. Atmosféru jsem si moc užila, také vzhledem k tomu, že to byla moje první republika. Na každý zápas jsem se moc těšila. Bylo to jedno velké dobrodružství a vše stálo za to.
2. Cesta byla náročná, musela jsem změnit svůj styl života, ničeho ale naprosto nelituji. Nebýt mého trenéra Dana Táborského, nikdy nestojím tam, kde teď. Viděl ve mě od začátku, co mohu dokázat, a i přes mé slabé chvilky mě podržel a dovedl mě až na šampionát. Vzhledem k tomu, že jsme byly celkově tři, bylo těžší finále s Lenkou Dudkovou. Byla zkušenější, ale chuť po vítězství mě přes to přenesla, a dokázala jsem obrátit skóre. První dvě kola jsem prohravála, moc dobře jsem to vědal, ale pak jsem si vzpomněla, čím vším jsem si prošla, sáhla si na dno a dokázala vyhrát.
3. Je pro mě obrovsky cenný. Upřímně, na začátku své kariéry jsem vůbec nečekala, že se dostanu během dvanácti měsíců od prvního tréninku až na domácí šampionát. Navíc vzhledem k tomu, že tento rok maturuji, byl tohle prozatím poslední velký turnaj, a velký návrat plánuji po složení další „zkoušky dospělosti“.
4. V nejbližší době budu směřovat přípravy k maturitě, ale trénovat budu i nadále. Teď si dám menší pauzu, během které načerpám síly a vrhnu se na to znovu. Olympiáda je už za čtyři roky a moc bych si přála jet do Japonska se svým trenérem Danem Táborským. Pochopitelně tak, abychom tam oba boxovali.
5. Řekla jsem si, že si dám tak dva dny volno od jídla a od dalšího týdne se vrhnu do své diety. Už mě přestalo bavit pozápasové jídelní prohřešky, protože pokaždé je mi pak hrozně špatně.
6. Zatím ne, nebyl čas, vidím to na poslední chvíli. A ráda bych poděkovala své mámě, která mě podporovala a svým přátelům za trpělivost, kterou museli mít, když jsem shazovala. Dále také Martinovi Štěpánkovi za kondiční a psychickou přípravu, kamarádce která mi pletla vlasy na zápas, Oskarovi Lakomému za koučing na turnaji (boxer nesmí být na stejném turnaji zároveň i trenérem) a v neposlední řadě také pochopitelně Danovi.

Ring Girls / zdroj foto: Tomáš LiškaRing Girls / zdroj foto: Tomáš Liška

ONDŘEJ DUDEK (váha do 52 kg, DTJ Prostějov):

1. Atmosféra byla super, hlavně ve finále už byli lidi dost slyšet.
2. Ve finále jsem boxoval s Jaroslavem Douhopolovem. Ale ničím mě nezaskočil.
3. Titul má pro mě velkou cenu, beru to jako zúročení dlouholeté práce.
4. Dám si chvilku volno a začnu znovu trénovat, abych byl připravený na zbytek sezóny.
5. Měl jsem jen padesát kilo, takže nějaké to cukroví si dát můžu.
6. Dárky nakoupené nemám, jsem takový ten normální chlap, co to nechává na poslední chvíli.

Juranová (modré rukavice) vs. Laštovková / zdroj foto: Tomáš LiškaJuranová (modré rukavice) vs. Laštovková / zdroj foto: Tomáš Liška

ERIK HULIJEV (váha do 56 kg, Pražský rohovník):

1. No byla to bomba, nechápu, že takové malé město má tolik milovníků boxu. (úsměv) Sama organizace celého turnaje byla myslím taktéž bezchybná.
2. Cesta byla skoro stejná, už třetí rok narážím v semifinále na Martina Stehlika, se kterým jsem si i tentokrát poradil bez větších potíží. A ve finále sem porazil Ivana Pavljuka, který mi sice dal hodně zabrat, ale rozhodně to není do budoucna můj největší soupeř. Tím je váha, ta mi dala tentokrát hodně zabrat. Nejspíše je to tím, že jsem zvyklý boxovat na galavečerech, kde je jen jedno vážení, tady jsem ji musel udržet tři dny. (úsměv)
3. Jak už jsem říkal, každá má výhra je pro mne cenná, protože se připravuji na každý svůj zápas, každý mě stojí tréninky, nervy a litry potu.
4. Poslední víkend před Vánoci (18. prosince) boxujeme poslední kolo extraligy proti Prostějovu, v jednu pak vyrážíme na soustředění s naším koučem Michalem Soukupem.
5. Určitě budu moct trochu povolit, když jsou ty prázdniny. (smích) Ale jak se říká, budu se muset udržovat, pojedu do Špindlu lyžovat, hrát tenis, ping-pong, bowling a také kulečník. Prostě budu neustále v pohybu.
6. Dárky ještě koupené nemám, ale seznam už ano. (úsměv). Chtěl bych tohoto článku využít a všem, koho už tento rok neuvidím, tak chci popřát vesele Vánoce a hodně štěstí, zdraví a úspěchu v novém roce!

Ring Girls / zdroj foto: Tomáš LiškaRing Girls / zdroj foto: Tomáš Liška

HAMO APERJAN (váha do 60 kg, Řešeto Znojmo):

1. Atmosféra byla díky divákům super, užíval jsem si to. Patří jim velké díky, stejně jako mému kouči Mírovi Jánskému.
2. Jelikož jsem byl nasazen až do finále měl jsem pouze jednoho soupeře, se kterým jsem už boxoval několikrát, neměli jsme se čím překvapit.
3. Asi nejdůležitější pro mě je fakt, že se mi povedlo obhájit loňský titul.
4. V Ostravě mě čeká ještě poslední letošní zápas, a to v rámci domácí extraligy. Boxuje se 18. prosince a všichni jste srdečně zváni.
5. Já si určité budu užívat pohody s rodinou, s váhou jsem nikdy neměl problém, takže budu si budu užívat arménské a české kuchyně.
6. Mám už vše nakoupené.

Juranová (modré rukavice) vs. Laštovková / zdroj foto: Tomáš LiškaJuranová (modré rukavice) vs. Laštovková / zdroj foto: Tomáš Liška

Daniel Táborský s přítelkyní / zdroj foto: Tomáš LiškaDaniel Táborský s přítelkyní / zdroj foto: Tomáš Liška

Juranová (vlevo) vs. Laštovková / zdroj foto: Tomáš LiškaJuranová (vlevo) vs. Laštovková / zdroj foto: Tomáš Liška

Kardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš LiškaKardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš Liška

Kardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš LiškaKardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš Liška

Kardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš LiškaKardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš Liška

Kardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš LiškaKardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš Liška

Ring Girls Veronika / zdroj foto: Tomáš LiškaRing Girls Veronika / zdroj foto: Tomáš Liška

Kardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš LiškaKardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš Liška

Kardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš LiškaKardová vs. Šimáčková (v červeném) / zdroj foto: Tomáš Liška

Stupně vítězů, váha žen do 51 kg / zdroj foto: Tomáš LiškaStupně vítězů, váha žen do 51 kg / zdroj foto: Tomáš Liška

Miloš Veselý z Qwert Boxing a Lukáš Konečný / zdroj foto: Tomáš LiškaMiloš Veselý z Qwert Boxing a Lukáš Konečný / zdroj foto: Tomáš Liška

Lukáš Dekýš s trenérem / zdroj foto: Tomáš LiškaLukáš Dekýš s trenérem / zdroj foto: Tomáš Liška

Humlová (v bílém) a Svítilová / zdroj foto: Tomáš LiškaHumlová (v bílém) a Svítilová / zdroj foto: Tomáš Liška

Humlová (v bílém) a Svítilová / zdroj foto: Tomáš LiškaHumlová (v bílém) a Svítilová / zdroj foto: Tomáš Liška

Humlová (v bílém) a Svítilová / zdroj foto: Tomáš LiškaHumlová (v bílém) a Svítilová / zdroj foto: Tomáš Liška

Stupně vítězů, váha žen do 57 kg / zdroj foto: Tomáš LiškaStupně vítězů, váha žen do 57 kg / zdroj foto: Tomáš Liška

Ring Girls Veronika / zdroj foto: Tomáš LiškaRing Girls Veronika / zdroj foto: Tomáš Liška

Dudek (v modrém) vs. Douhopolov / zdroj foto: Tomáš LiškaDudek (v modrém) vs. Douhopolov / zdroj foto: Tomáš Liška

Dudek (v modrém) vs. Douhopolov / zdroj foto: Tomáš LiškaDudek (v modrém) vs. Douhopolov / zdroj foto: Tomáš Liška

Dudek (v modrém) vs. Douhopolov / zdroj foto: Tomáš LiškaDudek (v modrém) vs. Douhopolov / zdroj foto: Tomáš Liška

Stupně vítězů, váha žen do 60 kg / zdroj foto: Tomáš LiškaStupně vítězů, váha žen do 60 kg / zdroj foto: Tomáš Liška

Taneční vystoupení v přestávce / zdroj foto: Tomáš LiškaTaneční vystoupení v přestávce / zdroj foto: Tomáš Liška

Taneční vystoupení v přestávce / zdroj foto: Tomáš LiškaTaneční vystoupení v přestávce / zdroj foto: Tomáš Liška

Hulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš LiškaHulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš Liška

Hulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš LiškaHulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš Liška

Hulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš LiškaHulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš Liška

Hulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš LiškaHulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš Liška

Hulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš LiškaHulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš Liška

Hulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš LiškaHulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš Liška

Hulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš LiškaHulijev (v modrém) vs. Pavljuk / zdroj foto: Tomáš Liška

Stupně vítězů, váha do 52 kg / zdroj foto: Tomáš LiškaStupně vítězů, váha do 52 kg / zdroj foto: Tomáš Liška

Aperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš LiškaAperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš Liška

Aperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš LiškaAperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš Liška

Aperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš LiškaAperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš Liška

Aperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš LiškaAperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš Liška

Aperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš LiškaAperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš Liška

Aperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš LiškaAperjan (v červeném) vs. Dekýš / zdroj foto: Tomáš Liška

Stupně vítězů, váha do 56 kg / zdroj foto: Tomáš LiškaStupně vítězů, váha do 56 kg / zdroj foto: Tomáš Liška

Stupně vítězů, váha do 56 kg / zdroj foto: Tomáš LiškaStupně vítězů, váha do 56 kg / zdroj foto: Tomáš Liška

Stupně vítězů, váha do 60 kg / zdroj foto: Tomáš LiškaStupně vítězů, váha do 60 kg / zdroj foto: Tomáš Liška

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze