Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Dubois vs. Joyce: Neporažení. Mladý talent proti zkušenému olympionikovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Dubois vs. JoyceSrovnání Dubois vs. JoycePRAHA – Zatímco největší pozornost bude v sobotu v noci směřovat do Los Angeles, po boxerské stránce nejzajímavější souboj se bude konat večer v Church House v Londýně, kde si to rozdají Daniel Dubois (15-0, 14 KO) a Joe Joyce (11-0, 10 KO).

Kdo je favoritem střetu o pásy WBC Silver, WBO International, mistra Evropy, mistra Commonwealthu a britského šampiona? O tom následující řádky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

RYCHLOST: Oba jsou v tomto ohledu mezi špičkou těžké váhy, ale oba předvádějí svoji rychlost trochu jinak. Dubois má tradiční, moderní styl. Postavený na kvalitních nohou, poziční práci, ze které dokáže těžit směrem dopředu. Má kvalitní a rychlý jab, stejně tak zadní v crossu, která dokáže kácet stromy.

Joyce je netradiční ve všech ohledech a jeho základy v brazilském tanečním bojovém umění capoeira je více než jasné. Zatím mu ale v boxerském ringu slouží skvěle. Ač se to nezdá, má Joyce rychlé nohy a ve chvíli, kdy dostane šanci rozjet své údery, umí dlouho a tvrdě kombinovat. Rezervy tam ale jsou.

VERDIKT: Dubois 8 ; Joyce 8

SÍLA: Knockoutové bilance mluví jasně. Třiadvacetiletému ranaři přezdívanému „DDD“ odolal všechna vypsaná kola pouze Američan Kevin Johnson, o dvanáct let staršího „Juggernautovi“ pak jen „Kingpinův“ krajan Bryan Jennings. Na triumf ale během těchto duelů nemohl pomýšlet ani jeden z nich, stejně jako všichni další jejich soupeři. Dubois má drtivou pravačku, přednost Joyceho je v tom, že jeho údery jsou, jako kdyby vás někdo trefil betonovou deskou. Znovu a znovu a znovu...

VERDIKT: Dubois 10 ; Joyce 9

OBRANA: Zatím jednoznačná slabina na obou stranách. Dubois i Joyce jsou zvyklí tlačit. To je jejich přednost. Práce směrem dopředu. Ve chvíli, kdy má „DDD“ čas poskládat defenzivu, je celkem precizní, jakmile je soupeř blízko, dokáže se svázat, podržet. Ve chvíli, kdy se soustředí na ofenzivu, je zranitelný. V přípravě i v samotné akci, vědom si své síly a odolnost zůstává někdy v přestřelkách déle, než by měl. Proti dosavadním soupeřům to nevadilo, Joyce je ale z jiného těsta.

Výše popsané o Duboisovi platí možná ještě více o jeho soupeři. Stříbrný z poslední olympiády je tvrdý, rázný, jeho síla je v obrovské úderové kadenci, jenže díky tomu také často inkasuje. Především zadní ruka soupeře mu na bradu prochází až příliš často. Opět – dosud to nevadilo, co ale ve chvíli, kdy se mu postaví mladý knockoutér jakým je Dubois?

VERDIKT: Dubois 7 ; Joyce 6

ÚTOK: Tady není moc co vyčítat, nižší známky mají oba proto, že je zatím nikdo důrazněji neprověřil. Jejich limity i směrem dopředu, vlastně všichni jejich soupeři šli do duelů předem poražení – ano, včetně Nathana Gormana, včetně Bermana Stiverna (Jenningse). Dubois je nesmírně efektivní, tvrdý, jakmile cítí krev, umí zapnout a soupeře dorazit. Totéž platí o Joycem, který rozebírá protivníky krátkými údery, ve chvíli, kdy mu oponent ukáže slabinu, je většinou po něm.

VERDIKT: Dubois 9 ; Joyce 8

PSYCHIKA: Možná překvapivé hodnocení, ale pořád platí. Dubois je talent, ovšem neprověřený. Všichni jeho soupeři jsou pečlivě vybíráni, tak aby měli aktivní rekord a nebyli příliš nebezpeční, velká část z nich jsou bývalé křížové váhy. Hlavně poslední trojlístek Tetteh, Fujimoto a Snijders budí rozpaky.

Joyce je na tom podobně, také jeho soupeři měli do jednoho aktivní rekord. A také v jeho případě byli někteří vytažení jako pověstní králíci z klobouku. Jejich kvality a zkušenosti jsou ale dle autora výše než u Duboise, což dokazuje také postavení ve světovém žebříčku BoxRec.com. A to i s ohledem na počet odboxovaných zápasů. Navíc má londýnský rodák za sebou také kvalitní amatérskou kariéru.

VERDIKT: Dubois 8 ; Joyce 9

CELKEM: Dubois 8,4 ; Joyce 8 (papírovým favoritem – a to i u bookmakerů – je Dubois, Joyce je ale jeho první skutečnou prověrkou)

POHLED AUTORA: Pokud si dá Joyce pozor na obranu, bude v ní pozorný a zároveň svým tlakem eliminuje nebezpečnou dlouhou zadní Duboise, mohl by v pozdějších kolech zaskočit. Něco podobného jako v případě Fury vs. Wilder 2. Pokud ale zůstane „DDD“ stát na jeho vzdálenosti, nechá ho pracovat a trefovat tvrdou pravačku, může zápas skončit v jeho neprospěch hodně rychle.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze