Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Obrovská ostuda! Sudí během zápasu koukal na mobil, poté nabodoval nesmysl

  • Napsal Antonín Vavrda

Ritson vs. VazquezRitson vs. VazquezPETERBOROUGH – Dvěma velkými tématy žije svět profesionálního boxu. Jedním je šokující prohra Vasyla Lomačenka v Las Vegas, druhým je kontroverzní galavečer Matchroom Boxing v Peterborough, který završil ostudným chováním zkušený bodový rozhodčí Terry O'Connor.

Už zápas mezi neporaženým Thomasem Patrickem Wardem (29-0-1, 4 KO) a Thomasem Essombou (10-6, 4 KO) mu příliš nevyšel. Sedmašedesátiletý Terry O'Connor jej jako jediný nabodoval pro prvně jmenovaného a díky tomu skončil remízou. Byť většina viděla triumf outsidera.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Hlavní duel večera v lehké velterové váze byl v jeho podání ale totální propadák. Úderové statistiky nejsou vždy směrodatné měřítko, o volbě bodových rozhodují i další ukazatele, přesto:

Lewis Ritson (21-1, 12 KO) trefil 141 z 544 úderů, v kolonce power punches měl čísla 66/233.

Miguel Vazquez (42-10, 16 KO) trefil 193 z 1001 úderů, v kolonce power punches měl čísla 113/408.

K tomu je třeba přičíst lepší práci v ringu, obranu, pohyb ze strany Mexičana. Jenže, s trochou jízlivosti to mohlo O'Connor vidět jen stěží, když v průběhu duelu kontroloval svůj mobilní telefon (na videu je vidět, že jej držel v ruce minimálně celé osmé kolo). A ještě tak nešikovně, že se u toho nechal zachytit televizními kamerami.

„Pokud je to telefon (a já předpokládám, že ano), pak by měl přijít od BBBofC (Britská boxerská federace) okamžitý trest,“ napsal následně na Twitter promotér večera Eddie Hearn. „Myslím, že se nemusíte dívat na zápas, pokud máte dopředu jasno, jak ten zápas dopadne. Bohužel, to je box,“ reagoval jeho spolupracovník a americký manažer Lou DiBella.

Narážel na fakt, že O'Connor nabodoval duel naprosto nesmyslně 117-111 pro Ritsona (další dva to měli 115-113 pro Brita a 116-113 pro Mexičana). „Naprostý úlet, měl by za své činy nést následky,“ bouřil následně opětovně Hearn, který se dostal kvůli zkušenému rozhodčímu pod velkou palbu kritiky.

Na situaci reagoval také Mauricio Sulejman, prezident federace WBC (pod její hlavičkou se zápas nekonal), nebo Tony Bellew – bývalý to elitní boxer a nyní expert Sky Sports –, trenér a manažer Dave Coldwell a řada dalších. Všichni chování zkušeného rozhodčího, který má na kontě i pár kontroverzí (který ale ne?!), odsoudili.

Ritson vs. VazquezRitson vs. Vazquez

Ritson vs. VazquezRitson vs. Vazquez

Je pravda, že na profesionální úrovni, kde dostávají rozhodčí za své duely zaplaceno (byť ne tolik, kolik by si mohli fanoušci myslet, titulové duely u WBC jsou hodnoceny od 250 do 1000 eur, ty opravdu top až 5000 eur), ovšem na amatérské bohužel – například při celodenních Oblastních kolech – není ničím překvapivým, když se rozhodčí věnuje během zápasu jiné činnosti než sledováním dění v ringu.

Jak nakonec BBBofC v případě O'Connora, který už dvakrát ukončil kariéru rozhodčího, aby se následně vrátil, rozhodne? To se dozvíme v dalších dnech, pravdou ale také je, že bude zajímavé sledovat, kým jej Hearn nahradí. Na ostrovech totiž fungují de facto dvě skupiny rozhodčích, které se příliš neprolínají. Jednu vídáme na galavečerech Hearna a Matchroom Boxing, druhou pak na akcích konkurence Franka Warrena.

Ani to příliš názoru fanoušků o objektivitě nepomáhá. Ostatně mnozí toto Hearnovi na sítích také připomněli...

Ritson vs. VazquezRitson vs. Vazquez

Ritson vs. VazquezRitson vs. Vazquez

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze