Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pulev má další průšvih: Joshua? Má fakt tvrdý úder a jeho opálení je lepší než mé

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. Pulev nový plakátJoshua vs. Pulev nový plakátLONDÝN – Definitivně potvrzený duel mezi Britem Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO) a Bulharem Kubratem Pulevem (28-1, 14 KO), ke kterému dojde 12. prosince v londýnské O2 Arena, má za sebou zajímavé entrée. O to se postaral vyzývatel šampiona WBA, IBF a WBO.

Promotéři z Matchroom Boxing a Top Rank Boxing si nechali zveřejnění souboje o pozici šampiona těžké váhy na víkend, kdy oba pořádali galavečery ve svých zemích.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už v pátek jej stihl pro britská média potvrdil devětatřicetiletý rodák ze Sofie. A jak už, tak bývá jeho zvykem, přidal i něco navíc. „Jaké jsou jeho přednosti? Rozhodně má hodně silný úder. A také jeho opálení vypadá lépe než to moje,“ pousmál se v rozhovoru pro Sky Sports muž, který je ve své vlasti celebritou. Mimo jiné i díky vztahu s bujnou kráskou Andreou Teodorovou.

Vtípek bulharské „Kobry“ ale v dnešní době příliš pochopení nevyvolal. A tak přišla okamžitá omluva: „Nikdy bych za žádných okolností neprojevil neúctu k lidské bytosti z rasových, etnických nebo náboženských důvodů. To, je to, co učím i své malé synovce pořád dokola. Každý z nás se narodil v této zemi se stejnými právy a barva pleti je naprosto irelevantní. Nemohu uvěřit tomu, že má slova o AJ byla vytržena z kontextu. Pokud jsem někoho urazil, prosím, přijměte moji upřímnou omluvu!“

Je třeba dodat, že Pulev je opravdu vnímaný v boxerském světě jak jeden z nejpohodovějších lidí, který má rád zábavu a humor. A který je také hodně bezprostřední, díky čemuž se sem tam dostane do problémů.

Každý si jistě vzpomene na loňský březen, kdy po svém zámořském vítězném debutu nad Rumunem Bogdanem Dinuem absolvoval hodně uvolněný rozhovor s reportérkou Vegas Sports Daily Jennifer Ravalovou.

Joshua vs. PulevJoshua vs. Pulev

Tu na konci interview políbil na rty a způsobil řádný poprask, který musela řešit až Nevadská sportovní komise. Pulev se omluvil, situaci vysvětlil, následně absolvoval sezení u terapeutů a na podzim už mohl nastoupit pro změnu v Kalifornii proti domácímu Rydellu Bookerovi.

Desetikolová výhra na body pro něj byla doteď poslední. Na zápas s Anthonym Joshuou už mělo dojít v průběhu jara, koronavirus byl ale proti. A tak se oba střetnou až 12. prosince, kdy budou mít za sebou zhruba shodně dlouhou, třinácti, respektive dvanáctiměsíční pauzu.

A že i AJ pochopil slova rivala správně, dokládá jeho hodnocení dohody obou stran. „Vážím si každého svého soupeře a u Kubrata Puleva tomu není jinak. Přeji mu co nejlepší přípravu, abychom mohli dát fanouškům co nejlepší zápas. Každopádně O2 Arena je lví doupě, hala s velkou historií a hodlám ji uhájit. Ať už v ní budou fanoušci, nebo bez nich,“ pronesl čerstvě jednatřicetiletý rodák z Watfordu.

„Těším se na ten zápas. Chci psát historii, chci to udělat pro moji malou zemi. A také pro svého nedávno zesnulého otce. Přijedu si do Londýna pro tituly mistra světa,“ kontroval jeho nejbližší protivník, který dosud prohrál mezi profesionály pouze s Ukrajincem Vladimirem Kličkem. Ten jej sice knockoutoval v pátém kole, průběh souboje byl ale více než zajímavý a rozhodně nebyl úplně jednostranný.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze