Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fabiana Bytyqi: Něco málo o české krásce v profesionálním ringu

Fabiana BytyqiFabiana BytyqiPRAHA – Na našich stránkách se můžete téměř vždy dočíst okamžitě o těch nejžhavějších novinkách ze světa boxu. A to jak ze světa profesionálů, tak i z amatérského ringu, kdy vám pravidelně přinášíme ty nejnovější a nejaktuálnější informace, rozhovory, reportáže a rozbory.

Na následujících řádcích se budete moci dozvědět něco bližšího o nadějných českých boxerkách. Mladé, křehké na první pohled, zato plné síly, odvahy a odhodlání v ringu. Takové jsou mladé sportovkyně, které daly přednost před klasickými dívčími zálibami právě tomuto tvrdému boxu. Místo zumby, tance či aerobiku si vybraly dráhu pro ženu dosti náročnou, boxerskou. Jak se mladým českým boxerským talentům daří a co je vlastně k tomuto sportu přivedlo.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V současné době je médii velmi obletovaná především mladinká Fabiána Bytyqi. Sympatická studentka gymnázia v Ústí nad Labem úspěšně složila maturitní zkoušky a pilně se připravuje na přijímací řízení na vysokou školu. Do toho stihla letos už také vstup do profesionálního ringu.

Fabiána, narozená 30. prosince 1995, se již od dětství věnovala více bojovým sportům než panenkám. Ve čtyřech letech začala s karate, posléze přešla ke kickboxu, následně k thajskému boxu a nyní její srdce naplno uhranul box klasický, do kterého vkládá sto procent svého sportovního úsilí.

Sto šedesát centimetrů vysoká blondýnka, jejíž rodné kořeny sahají až do kosovské Prištiny, má ve svém koníčku i řádnou podporu rodiny. A dá se říci, že bojový sport mají u nich doma v krvi. Vždyť i její mladší bratr Sebastian svůj volný čas zasvětil kickboxu a boxu.

Přestože je této všestranné a extrémně nadané závodnici teprve devatenáct let, má na svém kontě solidní řádku sportovních úspěchů. Stala se mistryní světa v amatérském kickboxu, vyhrála v juniorské kategorii Mistrovství České republiky ve full-kontaktu a ovládla i Slovak Open.

Počátkem března ovšem zápasnice v muší váze nastoupila ke svému prvnímu boxerskému zápasu v profesionálním ringu, aby předvedla své umění i zde. Tipování, zda se vstup do velkého světa mladé bojovnici vydařil či ne, je věru zbytečné. Náročnou prověrku zvládla lépe než na výbornou.

Svěřenkyně nejlepšího českého boxera a bývalého mistra světa Lukáše Konečného vlétla v německém Magdeburgu na výročním galavečeru stáje SES mezi profíky doslova jako uragán a jednatřicetiletou Maďarku Andreu Lakatošovou porazila technickým KO ve čtvrtém kole.

Maďarská „Diamond Girl" – jak se Lakatosové přezdívá – perfektně připravené Bytyqi absolutně nestíhala a dostala lidově pořádně do nosu. Fantastickým výkonem si vysloužila vítězné zvednutí paže i kladné ohlasy jak ze stran publika, tak ze strany tvrdého trenéra Konečného.

Jak již bylo zmíněno výše, kromě sportovní kariéry myslí drobná kráska také na studia. Momentálně plánuje nastoupit na ústecké UJEP a začít studovat fyzioterapii. Své velké cíle ovšem nemá pouze ve studiu, jasně vytyčené body má samozřejmě i v boxu.

Jejím sportovním snem je ovládnout titulový zápas o světový titul. Přejme ji proto, ať se její studijní i sportovní plány stanou skutečností!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze