Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Parker má na rukou více titulů než Kličko, zradí ho po demolici Meehena?

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internetPRAHA – Dva zajímavé souboje v těžké váze viděli fanoušci boxu už netradičně během týdne. Nejprve si to v noci na úterý rozdali v remízovém duelu Gerald Washington (16-1-0) s Amirem Mansourem (22-1-1), ve čtvrtek pak rozbil ve třech kolech Joseph Parker (16-0) u protinožců Kaliho Meehana (42-6).

Remíza mezi třiatřicetiletým Washingtonem a o deset let starším Mansourem ani jednu stranu neuspokojila. Zcela oprávněně. Favoritem byl prvně jmenovaný, který začal lépe a několikrát dostal soupeře do problémů. Jenže v tempu vydržel jen čtyři kola. Poté postupně odpadal a dalších šest dle mnohých fanoušků i expertů patřila Mansourovi. Bodoví ale byli jiného názoru.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Především verdikt 97-93 pro Washingtona vzbudil hodně negativní odezvu. Fanoušky boxu ale nepřekvapí, že pod ním je podepsána „Miss kontroverze“, nebo „Miss remíza“ jménem Adalaide Byrdová. Zatímco tak její manžel Robert patří mezi nejrespektovanější sudí posledních let, Adalaide mu velmi často dělá svými verdikty ostudu.

Washington vs. Mansour / zdroj foto: PBCWashington vs. Mansour / zdroj foto: PBC„Věděl jsem, že lezu na půdu Ala Haymona. Věděl jsem, že když ho nepošlu k zemi, tak nevyhraji. Vlastně jsem překvapený, že mi dali alespoň remízu. Ale všichni ví, že jsem vyhrál. Přišel jsem bojovat, dal fanouškům show. To oni chtějí. Proto mně tleskali a na něj bučeli,“ neodpustil si rýpnutí směrem k pořádající Premier Boxing Champions Mansour.

Jeho protivník byl pochopitelně opačného názoru. „Hladce jsem vyhrál. Vzal jsem ho do školy. Nedokázal mne zasáhnout, prostřední kola jsem trochu odpočíval, v závěru jsem zase přidal a on mě jen honil po ringu, ale nebyl schopen mne zasáhnout. Verdikt bodových nechápu,“ kontroval bývalý hráč amerického fotbalu, který se věnuje boxu ale už od svých třináct let.

Zatímco v americké metropoli došli v hlavním taháku bodoví k remíze, v novozélandském Aucklandu k tomu nebyli potřeba. Domácí Joseph Parker (16-0) neměl s krajanem boxujícím ale pod australskou vlajkou Kalim Meehenam (42-6) vůbec žádné slitování a rozebral ho ve třech kolech.

Washington vs. Mansour / zdroj foto: PBCWashington vs. Mansour / zdroj foto: PBCTo, že se novým majitelem lokálních pásů WBO (hned dvou), WBA, WBC a organizací PABA (asijská federace spolupracujícího s WBA) a OPBF (Orientální federace spolupracující s WBC) stane třiadvacetiletý talent bylo jasné de facto od začátku. Parker na svého o dvaadvacet let staršího protivníka vletěl jako uragán a de facto mu nedal žádnou šanci cokoliv vymyslet.

Meehan, který před zápasem tvrdil, že jeho syn Willis má tvrdší úder než Parker, sice prokázal solidní defenzivu a také odolnost, ovšem už ve druhém dějství pod tlakem protivníka poprvé zakolísal a ve třetím dějství domácí hvězda celou záležitost ukončila.

„Kdysi jsem byl jeho velkým fanouškem. Mám pro něj obrovský respekt, ale věřil jsem, že nyní přichází můj čas,“ pronesl po zápase vítěz, který dle svých zvyklostí u ringu políbil svoji maminku. „Chci další a další zápasy, chci bojovat po celém světě,“ dodal bronzový muž z juniorského světového šampionátu před pěti lety, který k profi odešel po třech porážkách ve WSB.

Mezi profíky je ale stále neporažený a podle většiny expertů možná největším talentem hned za Britem Anthonym Joshuou (14-0). S ním se sice ještě nyní neutká, přesto se do ostrovního království hned po víkendu vydá. Do Irska si jej totiž pozval do svého kempu Tyson Fury (24-0), který se chystá na listopadový šlágr s Vladimirem Kličkem (64-3).

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internetZajímavostí budiž, že Parker nyní stejně jako Ukrajinec vlastní hned pět pásů (byť výrazně menší hodnoty), že loni i letos působil také v jeho přípravě a že si jej současný král těžké váhy nesmírně pochvaloval. Bude zajímavé, zda o něm bude podobně mluvit i nyní. S ohledem na postavu Parkera je jasné, že Furyho nebude připravovat jen v ringu, ale měl by jeho týmu prozradit i nějaké ty tajnosti z Kličkovy kuchyně.

Mimochodem – zatímco Parker zamíří do Irska, jeho tým už chystá další zápas, který je naplánovaný na 5. prosince, tedy týden po šlágru Kličko vs. Fury. Jméno soupeře by měli zástupci Novozélanďana oznámit příští pátek, jako jedna z variant se nabízí další bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa Alex Leapai (30-3-7).

Kromě těchto zápasů vám nabízíme také video celého souboje Davida „Brown Butterbeana“ Leteleho (8-1), který si střihl hodně žhavou odvetu s Kalenim Taetulim (1-1). Ten jej před dvěma měsíci senzačně knockoutoval už v prvním kole. Tentokrát slavil Letele, ale na čtyřkolové vítězství se pořádně nadřel.

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internet

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internet

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internet

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internet

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internet

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internet

Parker vs. Meehan / zdroj foto: internetParker vs. Meehan / zdroj foto: internet

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GERALD WASHINGTON VS. AMIR MANSOUR

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JOSEPH PARKER VS. KALI MEEHAN

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DAVID LETELE VS. KALENI TAETULI

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze