Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Monaghan zbil komika George, Serrana okradli v přímém přenosu

  • Napsal Antonín Vavrda

Monaghan vs. George / zdroj foto: Top RankNEW YORK – Malý, ale o to zajímavější galavečer připravil do malé arény v newyorském Brooklynu promotér Bob Arum, šéf stáje Top Rank. Hlavní vrchol večera obstarali Sean Monaghan (26-0) a Donovan George (25-2-5), zajímavý byl ale i jejich předzápas mezi Bradem Solomonem (26-0) a Raymondem Serranem (21-3).

V desetikolové bitvě lehké střední váhy byl favoritem dvaatřicetiletý neporažený Solomon, který ale od třetího dějství jako kdyby vypadl z role poté, co jej v závěru úderem a následným zatlačením poslal jeho o šest let mladší rival na podlahu ringu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Monaghan vs. GeorgeRozhodčí ale správně toto nechal bez počítání, jenže Serranovi vlila situace energii a odhodlání do žil. Skvěle pracoval v obraně, občasné rozevláté výpady Solomona boxujícího s rukama u pasu dokázal vykrývat pažemi i pohybem na nohou.

Sám byl ve svých výpadech aktivnější a přesnější a po dvou knockoutových porážkách na přelomu let 2012 a 2013, po kterých se dával přes rok dohromady, ukázal, že má na to, aby obstál v těžkých a zajímavých bitvách. Alespoň dle nestranných pozorovatelů.

Dle bodových tomu totiž bylo zcela jinak: verdikty 100-90, 98-92 a 97-93 (Profiboxing.cz viděl zápas 96-94 pro Serrana) pro Solomona se dají bez přehánění označit za ostudné. Ostatně také fanoušci vítěze vypískali, přestože to by si spíše zasloužil trojlístek mužů na bodech. Je otázkou komu z boxerů tento naprosto nepochopitelný verdikt vlastně pomůže.

Monaghan vs. GeorgeMonaghan vs. GeorgeTo v hlavní bitvě o dva severoamerické pásy federací WBO a WBC v polotěžké váze nebylo o vítězi od třetího kola pochyb. Právě v něm si třicetiletý George poranil loket pravé ruky, což v kombinaci s naštípnutými žebry od o čtyři roky staršího protivníka byla „smrtelná“ kombinace pro jeho vítězné choutky. Těmi především na tiskovce George oplýval až přehnaným způsobem.

V samotném souboji ukázal velké srdce bojovníka i solidní boxerské kvality, bohužel zmíněná zranění i ne stoprocentní koncentrovanost na samotný boj (a také trénink?) jej stály lepší výsledek. Monaghan rozhodně už podal lepší výkony, nečitelný styl George mu nesvědčil, přesto si svým strojovým tempem došel pro hladkou výhru 3-0 na body (2x100-90 a 99-91).

Americký bijec s irskými kořeny tak uhájil své pozice nejen v elitní desítce těchto dvou top organizací, ale také u federací WBA a IBF. Je tak dobře možné, že už v příštím roce jej uvidíme v zápase o titul mistra světa, především pro Kovaljova by to mohla být hodně zajímavá alternativa, pokud by se jeho tým nedomluvil s některým z věhlasnějších bijců.

Monaghan vs. George

Monaghan vs. George

Monaghan vs. George

Solomon vs. Serrano

VIDEO CELÉHO ZÁPASU BRAD SOLOMON VS. RAYMONDO SERRANO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SEAN MONAGHAN VS. DONOVAN GEORGE

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze