Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Zastíní Joshua, Povětkin či Teper šlágr supertíhy Kličko vs. Fury?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Joshua vs WhytePRAHA – Velmi nabitý program nás do konce tohoto kalendářního roku čeká v nejtěžší a minimálně na našem webu nejsledovanější váhové kategorii. Pojďme si v dnešním video-článku představit pět nejočekávanějších duelů, které nás do konce roku v těžké váze čekají v pořadí dle Profiboxing.cz.

PÁTÉ MÍSTO - ????: RUSLAN ČAGAJEV (34-1-2) vs. FRES OQUENDO (37-8)

Organizace WBA svým každým dalším rozhodnutím potvrzuje, že je v pohledu fanouška momentálně vnímána jako ta „nejhorší“ z velké čtyřky. Přispívá k tomu také dění kolem jejího pásu regulérního šampiona v těžké váze.

Vedle super-šampiona Vladimira Klička a právě regulérního mistra Čagajeva se o jeho prozatímní formu titulu utká už za devět dní kubánský dopingový hříšník Luis Ortiz (22-0) proti naprosto neznámému Argentinci Matiasi Arielu Vidondovi (20-1-1).

Daleko nejhorším pak je způsob, jakým se o regulérní tituly domlouvaji aneb U organizace WBA platí víc než kdekoliv jinde, že kdo platí, ten jede. Tedy boxuje.

ČTVRTÉ MÍSTO – 19. PROSINCE, HELSINKY: ERKAN TEPER (15-0). vs. ROBERT HELENIUS (21-0)

Velmi zajímavý duel dvou neporažených těžkých vah nás čeká v posledním týdnu před Vánocemi. V souboji o evropský titul nastoupí doma v Helsinkách Robert Helenius proti Erkanu Teperovi. Helenius byl zhruba před 3-4 lety považován za toho, kdo ukončí nadvládu Vladimira Klička nad těžkou vahou, ovšem nevýrazný výkon proti Derecku Chisorovi, zranění a problém se stájí Sauerland Event ho dostal až na úplné dno, ze kterého se nyní snaží dostat zpět na výsluní.

Jeho budoucí soupeř je hodně nepříjemný a každým zápasem zlepšující se slugger Erkan Teper, který v poslední době na sebe nejvíce upozornil knockoutovým zasazením posledního hřebíčku do rakve kariéry Davida Priceho. Nyní ho čeká podobně stavěný Helenius. Uspěje i tentokrát?

TŘETÍ MÍSTO – 4. LISTOPADU, KAZAŇ: ALEXANDER POVĚTKIN (29-1) vs. MARIUSZ WACH (31-1)

Tým ruského bohatýra si během zdlouhavých jednání se šampionem WBC Deontayem Wilderem na další udržovací zápas obra Mariusze Wacha. Polák, který podobně jako Povětkin utrpěl jedinou prohru s Vladimirem Kličkem, vstupuje do tohoto duelu jako jasný outsider.

Rus v posledních duelech zraje jako víno a rozdává drtivé knockouty. Bude si tak počínat i proti Wachovi, který právě v souboji s Kličkem ukázal ocelovou bradu? Pro Povětkina by se mělo jednat o poslední (?) prověrku před duelem právě s Wilderem. Nepřekazí ale urostlý „Viking“ smělé plány „Ruského Vítěze“?

DRUHÉ MÍSTO – 12. PROSINCE, LONDÝN: ANTHONY JOSHUA (14-0) vs. DILLIAN WHYTE (16-0)

Na ostrovech boxuje hodně kvalitních boxerů. Málokdo je však olympijský vítěz a brán za největšího prospekta současného profiringu tak, jako Anthony Joshua. Soupeřem mu bude taktéž neporažený a taktéž hladový krajan Dillian Whyte. Oba dva borci disponují obrovskou úderovou silou, oba dva jsou rychlí a skvěle atleticky připravení.

Měli bychom proto být svědky hezkého, útočného duelu a zároveň také duely, který konečně prověří skutečné kvality Joshuy a odpoví na některé z následujících otázek: dokáže snést úder, má kondici a nesesype se psychicky, pokud se nebude duel vyvíjet podle plánu?

PRVNÍ MÍSTO – 28. LISTOPADU, DÜSSELDORF: VLADIMIR KLIČKO (64-3) vs. TYSON FURY (24-0)

Bez debat. Tento duel je ten nejočekávanější, který nám těžká váha nabízí. Pokud někdo v současnosti má na to Klička zle potrápit, pak je to právě obr z Manchesteru. Kličko nemládne a v posledních duelech bylo ke konci vidět, že kondičně již není tak silný jako kdysi.

Pokud Fury přečká bez výraznějších problémů první polovinu duelu, má na to, aby v té druhé Klička utahal a v „mistrovských kolech“ případně i sundal. Fury je velký, těžký, inteligentní a má zajímavý úderový arsenál aneb Tolik potřebné věci ke zdolání ukrajinského vládce.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze