Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Wilder: Jsem velký boxer, zasloužím respekt. Fury a další: Máš jen úder, nic víc!

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder knockoutoval OrtizeWilder knockoutoval OrtizePRAHA – Američan Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) v noci na neděli obhájil podesáté titul šampiona těžké váhy organizace WBC, když v sedmém kole ukončil Kubánce Luise Ortize (31-2, 26 KO). Přesto stále nemá na růžích ustláno.

Necelých sedm kol trval druhý duel mezi Wilderem a Ortizem. V době ukončení ze strany amerického bombarďáka vedl jeho kubánský soupeř jasně na body. Vládl i úderovým statistikám, Wilder měl v kolonce „power punches“ číslo 17, z toho více než polovinu nasbíral v posledním, sedmém dějství.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU WILDER VS. ORTIZ 2:

„Je to velmi lstivý, nepříjemný bojovník. Proto ta opatrnost, těžko se hledalo místo na ukončení. Ale dokázal jsem to. Opět. Dávám lidem show, knockouty, přesto musím pořád někomu něco dokazovat. Přes 40 zápasů trvalo, než jsem získal svůj respekt. Lidí nevidí můj styl, můj talent, jsem jiný než ostatní, nejsem jako z učebnice. Jenže to, co umím, se nedá naučit. A právě to mne dělá výjimečným,“ pronesl po duelu mimo jiné Wilder.

Jenže právě toto je mnohými zpochybňováno. Nejdůrazněji na nedostatek Wilderovy komplexnosti poukázali dva muži.

Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) se okamžitě po duelu Američanovi vysmál a poznamenal, že odveta pro něj bude snadnější než první střet, ve kterém loni v prosinci remizovali. Jeho promotér Frank Warren přidal, že Fury je momentálně jediný, kdo se dokázal po knockdownu od Wildera postavit, a ještě zbytek kola opanovat.

Zastání naopak získal u šampiona WBA, IBF a IBO v lehké střední váze Juliana „J Rock“ Williamse (27-1-1, 16 KO).

„Pokud tvrdíte, že Wilder není zručný, jde o čistou ignoranci, protože bronzový olympijský medailista nemusí být zručný, on je nepředvídatelný, neortodoxní bojovník se smrtí na konci své pravé ruky. On prohrává kola, protože je ani nezkouší vyhrát. On zkouší poslat soupeře do nemocnice,“ napsal na svůj Twitter devětadvacetiletý Američan.

Wilderovi se kromě něj krátce po zápase poklonila také první manželka Muhammada Aliho, Chalilah (Belinda Boydová). „Jste králem ringu, nemusíte nikomu nic dokazovat, prostě jen dělejte to, co umíte. Znala jsem toho největšího (Ali). A ty jsi jeho bratrem, děkuji,“ řekla devětašedesátiletá žena, která měla s legendárním boxerem celkem čtyři děti a zažila s ním nejtěžší chvíle kariéry, když mu byla odebrána licence.

A pokud by to snad bylo málo, zde jsou slova ještě dalších dvou zainteresovaných:

„Já a Fury jsme naprosto jiní bojovníci. Nemyslím si, že Deontay bude boxovat tak, jako proti mně. Ví, že Tyson nemá tak tvrdý úder jako já, takže tam nebude tolik respektu, jako proti mně. A myslím, že má na to, aby ho ukončil před limitem,“ zaznělo po zápase na tiskovce z úst zklamaného Ortize.

„Je to rozhodně největší puncher nejen v historii těžké váhy, ale i v historii boxu. O tom není absolutně žádných pochyb,“ pronesl Ben Davison, v současnosti kouč Furyho.

Právě na něm nyní bude, aby jeho ničivou sílu eliminoval tak, aby mohl Brit dostát svým slovům, že odveta bude pro něj snadnější práce než první zápas, který měl dle mnohých vyhrát, ovšem kvůli dvěma počítáním skončil střet remízou.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DEONTAY WILDER VS. LUIS ORTIZ II.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze