Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Moravští bijci dobývají svět. KO výhry slaví Ducár, Balog i 'Denisa' Procházka!

  • Napsal Antonín Vavrda

Vasil DucárVasil DucárPRAHA – Parádní víkend zažil český profesionální box a tuzemská scéna MMA. Znojemský Vasil Ducár (7-0-1, 6 KO) se ve Francii stal Mezinárodním šampionem WBF v křížové váze, když v desátém kole knockoutoval domácí Samuela Kadjeho (12-1, 10 KO). Přerovský Jan Balog (12-44-1, 7 KO) ukončil ve druhém kole v londýnském Yorku domácího Davise Pagana (8-2, 1 KO) a „Samuraj“ Jiří Procházka (22-3-1) v japonské MMA sérii Rizin FF v prvním dějství uspal Američana Jaka Heuna (11-8).

Jistě, z triumfem pětadvacetiletého Procházky se tak trochu počítalo, v japonském Rizinu se již nyní veze na šestizápasové vítězné vlně, navíc pět z těchto triumfů zaznamenal před závěrečným gongem. Přesto Heun rozhodně nebyl snadný oříšek k rozlousknutí a v polotěžké váze navíc může rozhodnout jeden úder.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ostatně to potvrdil ve francouzském Lille stejně těžký, osmadvacetiletý Ducár (polotěžká váha v MMA odpovídá boxerské křížové), který v závěru desátého kola jedním úderem zvrátil na svoji stranu vyrovnaný, leč v tu chvíli prohraný střet s domácím neporaženým talentem Kadjem.

Parádní český víkend pak završil na slavné londýnské adrese v York Hall už šestatřicetiletý Jan Balog. Ten čekal na vítězství více jak rok a půl, na zahraniční půdě dokonce přes pět let, proti sedmadvacetiletému Davisi Paganovi si ale vše vynahradil.

My vám nyní z duelů Procházky a Baloga přinášíme kompletní videa, z toho Ducárova jen závěr a navrch i kratší povídání.

Federace WBF a některé evropské boxerské weby píší: „Ducár šokoval Kadjeho.“ Jak se to čte?

Opravdu? (smích) Já to nikde nečetl. Ale teď od tebe to zní fajn.

Ze zápasu jsou jen úryvky, jaký to byl duel z tvého pohledu? Na body jsi u všech tří rozhodčích (88-83, 87-85, 87-84) po devátém kole prohrával. Knockout byl jediná šance na výhru...

Prostě bitva! (směje se) Na body vyhrával, protože po zápase jsem viděl bodovací lístky. Ale myslím, že všechna kola byla vyrovnaná a pořádné řežby. Ale, vedl zaslouženě, takže jsem to musel zkusit. A použil jsem se z posledního zápasu (proti Vladimíru Řezníčkovi, kterého poslal do počítání v posledním kole se závěrečným gongem), že musím začít o pár vteřin dříve. Přesněji o šest. (smích)

Oba jste toho dle videí měli dost, ale přišlo mi, že soupeř byl o něco unavenější? Jak ses cítil ty v desátém kole?

Deset kol už je dost, misky energie v obou se přelévají. Já do toho posledního kola šel s tím, že tam musím nechat vše, jinak prohraji.

Co rozhodlo o zvratu v závěru desátého kola? Ani na jednom videu ten úder, který poslal soupeře do provazů a velké defenzivy, po které mezi vás vstoupil ringový, vidět není.

Trefený zadní kontr. A poté byl Samuel hodně otřesený, takže jsem se snažil zasadit ještě nějaký tvrdší úder, ale už chyběla síla. Ale protože držel ruce vysoko u hlavy, snažil jsem se je stahovat a trefovat čistě. A vyšlo to.

Na rovinu, věřil jsi ještě v takový zvrat v průběhu desátého kola?

Na rovinu? Ne, ale kdo nehraje, ten nic nevyhraje!

Jak moc si tohoto triumfu ceníš? Výhra na půdě soupeře, který byl neporažený, na jaře ještě boxoval těžkou váhu, a i v ní rozdával knockouty. Kdo za tímto úspěchem všechno stojí?

Určitě dosavadní největší úspěch kariéry. Navíc mi to může hodně pomoct také do budoucna. Otestoval jsem si své schopnosti, za což jsem moc rád. Určitě za tím stojí všichni, trenéři Karel Kaiser, Saša Bohun, Mirek Jánský a Míťa Soukup, Ruda Kříž, všichni sparingpartneři i Lukáš Konečný, který tento duel domluvil. Pak kamarádi, rodina, kolegové, fanoušci, prostě úplně všichni a každým svým dílem. A já jsem všem moc vděčný, děkuji!

Ty ses před měsícem přestěhoval do Prahy, podepsal s XFN. Co teď dál? Budeš stále tříštit síly?

Tříštit? Naopak, posilovat a spojovat! Myslím, že z čím více zdrojů čerpáš, tím více můžeš získat. (úsměv)

V ratingu BoxRec.com vyletíš do elitní třicítky křížové váhy, rázem jsi česká jednička napříč vahami.

Ahoj, jsem tu! (smích)

Je jasné, že o tvé body bude nyní velký zájem. Předpokládám, že ale „zadarmo“ – a nemyslím jen finanční stránku – je nyní dát chtít nebudeš. Budeš případně při výjezdu ven a obhajobě pásu chtít tentokrát třeba více času na přípravu? Ptám se pro to, že ty jsi známý tím, že si moc nevybíráš a jsi rád v tempu. Přesto, změní v rámci klasického boxu tento úspěch přístup?

No už mi během včerejška a dnešního dne (neděle) přišlo hodně rad. Ať se zklidním a trošku změním přístup. Hned po zápase mne oslovili tři manažeři a promotéři, kteří by měli zájem mne zastupovat. Takže asi takto, sednu si se svým týmem, blízkými přáteli a probereme to. Já bych to dál řešil operativně dle toho, co přijde. (úsměv)

Je to tvůj největší kariérní úspěch napříč sporty?

Mistr světa (pás je označen jako Mezinárodní šampion WBF, pozn. autora), elitní třicítka boxerů v mé váze? Hmmm, mrknu do deníčku, zda tam nenajdu něco většího. (smích) Ne, samozřejmě mám obrovskou radost.

Jak se k tobě po zápase chovali domácí a také soupeř?

Francouzi byli super. Už během zápasu začali někteří fandit mně. A po něm naprosto super, všichni chtěli podpisy a fotky, až jsem z toho byl překvapený, Kadje byl pro místní velkou hvězdou. Soupeř? Po zápase zahodil tu svoji drsnou masku a projevil mi respekt a také poděkoval za zápas. Takže všechno v pohodě, úžasné.

VIDEO ZÁVĚRU ZÁPASU VASIL DUCÁR VS. SAMUEL KADJE

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JAN BALOG VS. DAVIS PAGAN

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JIŘÍ PROCHÁZKA VS. JAKE HEUN

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze