Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+FOTO Judah se vrátil triumfem, v Dánsku řeší výhry i doping hvězdy

  • Napsal Antonín Vavrda

Nielsen vs BerrrocalNielsen vs BerrrocalPRAHA – Po více jak třech letech se vrátil do profesionálního ringu Američan Zab Judah (43-9, 30 KO), který si jubilejním třicátým knockoutem kariéry poradil s honduraským bijcem Jorgem Luisem Munguiaem (12-8, 4 KO). Boxovalo se také v Dánsku, kde je ale momentálně tématem číslo jedna údajný doping Mickiho Nielsena (22-1, 14 KO).

Nebyla to těžká práce. Na menším galavečeru v Trentonu se postavil mezi šestnáct provazů mimo jiné i devětatřicetiletý Zab Judah.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bývalému šampionovi v lehké velterové a velterové váze dokázal Munguia vzdorovat jen necelých čtyři a půl minuty. Sám levoruký rodák z Brooklynu věří, že dostane šanci opět boxovat o jeden ze světových titulů ve vahách, ve kterých již v minulosti vládl a ve kterých dokázal zdolat mimo jiné i Lucase Martina Matthysseho či Mickyho Warda.

Zab Judah v akciZab Judah v akci

Zab Judah v akciZab Judah v akci

Zab Judah v akciZab Judah v akci

Zab Judah v akciZab Judah v akci

Zab Judah v akciZab Judah v akci

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA V NEW JERSEY NALEZNETE ZDE!

Na rozdíl od stájového parťáka z Sauerland Event Adbula Chattaba (15-2, 4 KO) nepřipustili na galavečeru v dánském Strueru žádné překvapení domácí hvězdy – Patrick Nielsen (29-1, 14 KO) a Dina Thorslundová (8-0, 5 KO).

Prvně jmenovaný si poradil po deseti kolech s Kolumbijcem Beibim Berrocalem (17-4, 16 KO) hladce 3-0 na body (3x 98-91), když dokázal protivníka poslat ve druhém kole do počítání. Rozdělanou práci ale nakonec nedokončil.

Jednoznačně 3-0 na body (3x 100-90) slaví juniorský titul WBC v super bantamové váze také Thorslundová, která zdolala Rumunku Xenii Jorneacovou (7-2, 2 KO). Jejich triumfy ale zastínila jiná, negativní informace.

Dina Thorslundová slavíDina Thorslundová slaví

Vlastně celý víkend museli zástupci Sauerlandu a také Nielsen odpovídat na otázky údajného dopingového nálezu Patrickova mladšího bratra Mickiho. Ten se měl provinit proti pravidlům ve vzorku odebraném po jeho červnovém vítězném souboji s Jihoafričanem Johnnym Müllerem.

„Pokud se někdo proviní proti dopingovým pravidlům, měl by být náležitě potrestán. To platí pochopitelně také pro naše bojovníky. My ale zároveň ctíme presumpci nevinny a nelíbí se nám, když výsledek dopingového testu zveřejní promotér večera bez přezkoumání B-vzorku a bez našeho vědomí. Zvláště, když je v celém případu tolik nesrovnalostí,“ řekl k případu Nisse Sauerland.

Tomu a celé německé stáji s rakouskou licenci vadí mimo jiné i to, že vzorek byl zkoumán laboratoří v Dauhá, která následně odebrala Mezinárodní antidopingová kancelář (WADA) kvůli různých pochybením o svůj mezinárodní licenci. „Chceme vše náležitě prošetřit. A pevně věříme, že se dostaneme k tomu, že se Micki neprovinil a že se nám jihoafričtí promotéři omluví,“ dodal Sauerland.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA V DÁNSKU NALEZNETE ZDE!

VIDEO ZÁVĚRU ZÁPASU ZAB JUDAH VS. JORGE LUIS MUNGUIA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU PATRICK NIELSEN VS. BEIBI BERROCAL

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DINA THORSLUNDOVÁ VS. XENIA JORNEACOVÁ

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze