Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Velká noc velkých hochů. Ve 'Vegas' vládli Kabayel, Schwarz, Kadiru i Pfeifer

  • Napsal Antonín Vavrda

Tom Schwarz slaví / zdroj foto: SES BoxingTom Schwarz slaví / zdroj foto: SES BoxingMAGDEBURG – Na sobotní noc připravil „velkou noc“ fanouškům profesionálního boxu také promotér Ulf Steinforth a jeho stáj SES Boxing. V Maritim Hotelu v Magdeburgu poskládal osmizápasový galavečer, který až na dvě výjimky obstaraly těžké váhy.

V hledišti český obr Tomáš Šálek, který jako by nasával emoce a sílu pro bitvu s Pavlem Šourem – ten naopak doma v Plzni trénoval mimo jiné s Vencou Pejsarem či Vasilem Ducárem –, v ringu pak hned osm neporažených nadějí SES Boxing.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šest z nich v těžké váze, díky čemuž získal galavečer v lasvegaském stylu označení „Noc těžkých kluků“.

Nejprve ukázali své schopnosti ti nejméně známí – Danilo Milačič (6-0, 3 KO) v prvním kole ukončila Žeku Žekova (3-5-1, 2 KO), poté Hussejn Mohammed (10-0, 9 KO) ve čtvrtém velezkušeného olympionika a bývalého vice-mistra světa mezi amatéry Alexeje Mazikina (14-14-2, 4 KO).

Ve třetím souboji večera se představil dvojnásobný olympionik a dvojnásobný bronzový medailista z MS Erik Pfeifer (4-0, 3 KO), kterého ale do té doby neporažený Ital Angelo Rizzo (5-1-1, 3 KO) absolutně neprověřil. V prvním kole byl po tvrdých úderech na spodek konec.

Následovala vložka z jiných vah – bronzový z OH 2016 a mistr světa 2015 Muhammad Rabii (9-0, 5 KO) pokračuje ve své bezchybné cestě profesionálním ringem, když s přehledem zdolal v osmi kolech zkušeného Poláka Rafala Jackiewicze (50-22-2, 22 KO). Vzápětí i v Česku dobře známý Adam Deines (17-0-1, 8 KO) ve třech kolech přejel Maďara Zoltana Seru (32-18-1, 22 KO).

Byť mu je teprve jedenadvacet let, až poté vstoupil do ringu 111kilogramový Němec Peter Kadiru. Mladík, který má doma juniorské stříbro z MS (2014), dvě evropská zlata a účast na olympiádě mládeže se na úvod profesionální kariéry utkal s taktéž začínajícím (v boxu) Polákem Arturem Kubiakem (1-1).

Chráněnec Berndta Bönteho, manažera bývalého krále těžké váhy Vladimira Klička, předvedl solidní výkon, při kterému musel strávit se svým rivalem v ringu všech šest vypsaných kol. O jeho výhře 3-0 na body (3x 60-54) ale nebylo pochyb. „Jsem rád za tuto zkušenost. Mým cílem je stát se mistrem světa, ale jdu krok za krokem. Nechci spěchat,“ řekl Kadiru po duelu.

Pouze dvě kola dokázal Chorvat Kristijan Krstačič (17-2, 14 KO) odolávat Mezinárodnímu šampionovi WBO Tomu Schwarzovi (24-0, 16 KO) než se nechal po dvou počítáních při tom třetím už odmávat. Dle všeho i kvůli zranění ruky, které signalizoval do svého rohu.

Pravdou ale je, že proti o patnáct kilogramů většímu talentu SES Boxing neměl příliš mnoho šancí na úspěch, byť v úvodu druhého kola několikrát zajímavě vyrazil vpřed a Schwarze čistě zasáhl. Jenže váhový rozdíl byl v tomto případě skutečně příliš výrazný.

Nezbývá než věřit, že čtyřiadvacetiletý talent dostane už v letošním roce do cesty kvalitnějšího a silnějšího protivníka, než jakým byl Krstačič. A vlastně nejen on...

V hlavním duelu večera se představil evropský šampion těžké váhy Agit Kabayel (19-0, 13 KO), kterého prověřil odolný a tvrdý Ukrajinec Andrej Ruděnko (32-4, 20 KO).

Ten své schopnosti předvedl také v Magdeburgu, kde dokázal srdnatě vzdorovat šestadvacetiletému rodákovi z Leverkusenu, který má za sebou kvalitní poslední dva roky. Pro kariéru aktuálně světové patnáctky žebříčku BoxRec.com byl zatím nejvýraznějším bodem předloňský triumf nad Britem Dereckem Chisorou v Monte Carlu.

Už pětatřicetiletého Ruděnka dokázal Kabayel poslat v šestém kole do počítání po tvrdých úderech na spodek, jenže následně nedovedl zachovat klid, Ukrajinec naopak vsadil vše na jednu kartu, šesté dějství dokázal přežít, stejně jako ta další.

O triumfu domácího ale nemohlo být pochyb. Bodoví jeho výkon ohodnotili verdiktem 119-108, 117-110 a 116-111.

„Byl jsem v dobré kondici, a to během celého duelu, což je pro mě skvělá zpráva. Nechci mluvit o budoucnosti, prostě jdu zápas od zápasu. Tento zápas věnuji svému nedávno zesnulému strýci a také Marcusi Beyerovi s Gracianem Rocchigianim, kteří nás opustili v posledních měsících loňského roku,“ pronesl po duelu vítěz. Za Beyera, který zemřel 3. prosince 2018 ve věku 47 let, se držela před posledním zápasem večera minuta ticha.

„Nyní nás čekají větší výzvy. Ještě není připravený na duel o titul mistra světa, ale rozhodně na větší jména. Agit byl v tak dobré kondici proto, že jsme trénovali na dvanáct kol, nikoliv na pět, jako někteří jiný boxeři,“ přidal jeho trenér Sükru Aksu.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze