Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Top 5 soupeřů pro Golovkina: Cotto, Alvarez, Lara, Ward, nebo Froch?

  • Napsal Antonín Vavrda

Gennadij Golovkin v akci.Gennadij Golovkin v akci.PRAHA – Sobotní triumf Kazacha Gennadije Golovkina (33-0) otevřelo znovu diskuzi o tom, že by se měl co nejdříve již představit skutečně proti zvučnému jménu světového ringu a pokud možno na galavečeru placeném z poplatků sledujících (PPV).

Pro dnešní video-článek jsme si proto připravili pětici potencionálních protivníků, o kterých se začalo více, či méně reálně spekulovat, že by se mohli „GGG" postavit. Navrch přidáme ještě jedno jméno v menším autorském komentáři.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

5. CARL FROCH (Velká Británie, 37 let, 33-2): Britská „Kobra" tak dlouho mluvila o svém velkém titulovém souboji za velkou louží až se z těchto diskuzí pomalu stalo jiné téma: Neměl by Froch již raději ukončit kariéru? Jednání s Chavezem Jr. padla, Ward se do odvety s ním příliš nežene, DeGaleho nechce sám vládce super střední váhy. Co Golovkin? Těžko říct...

Šance na vzájemný duel dle Profiboxing.cz: 10 procent

Přednosti: Rvavost, zkušenosti, odolnost
Nedostatky: Věk, obrana, pohyb
Faktor X: Pro Frocha poslední velká výzva kariéry, duel by se prodal na PPV, dle posledních zpráv by se mohlo boxovat ve Wembley. Otázkou je, v jaké formě se po roční nečinnosti Brit nachází. Přece jen, ani nemládne.

4. ERISLANDY LARA (Kuba, 32, 20-2-2): Kubánec je na tom podobně jako Froch. Neustále volá po velkých jménech, ty se ale do souboje s vytáhlým levákem příliš neženou. A když už se mu postaví Alvarez, tak je z toho kontroverzní porážka, přestože Lara byl v zápase tím slabším boxerem.

Šance na vzájemný duel dle Profiboxing.cz: 15 procent

Přednosti: Technika, obrácený gard, obrana
Nedostatky: Kondice, síla
Faktor X: Netypický bojovník, který nemá problém s výzvami, mohl by navíc posloužit jako zajímavé měřítko pro případný duel s Alvarezem. Otázkou je, zda by byl ochotný přibrat, Golovkin několikrát zopakoval, že je ochotný hubnout do lehké střední jen kvůli Floydu Mayweatherovi.

3. ANDRÉ WARD (USA, 31, 27-0): Neporažený hvězdný Američan proti zabijákovi z Kazachstánu? Nebo souboj jedničky střední váhy proti opětovné jedničce té super střední? To zní jako zajímavé menu. Hodně zajímavé menu. Ovšem také ne příliš reálné. Tedy alespoň zatím.

Šance na vzájemný duel dle Profiboxing.cz: 20 procent

Přednosti: Rychlost, inteligence, přesnost
Nedostatky: Občasná nekoncentrovanost, síla
Faktor X: Pro oba šance na velmi solidní výdělek na PPV, duel dvou králů jednotlivých divizí. Proti mluví fakt, že Ward dlouho neboxoval a nyní se vrací v meziváze ještě nad limitem super střední. Pokud se oba potkají, letos to určitě nebude.

2. SAUL ALVAREZ (Mexiko, 24, 45-1-1): Mladý, rvavý, silný a výbušný Mexičan, který se nebojí ničeho a nikoho, vyniká navíc velkou tréninkovou morálkou. Golovkin naposledy boxoval na západním pobřeží států a i svojí španělštinou si chtěl získat hispánsky mluvící část fanoušků. Proč asi?

Šance na vzájemný duel dle Profiboxing.cz: 60 procent

Přednosti: Rvavé mládí, skvělá ofenziva, komplexnost
Nedostatky: Obrana
Faktor X: Jednoznačně fanouškovsky nejzajímavější variantu bourá vzájemná neochota hubnout, či přibírat, přestože Alvarez je už nyní na lehkou střední váhu velký. Oba by navíc tímto duelem mohli prorazit na PPV. Pokud ale půjde do souboje s Golovkinem, bude si chtít nejdříve tu střední vyzkoušet na někom přece jen o něco slabším. Na jejich duel nejspíše dojde, ovšem s největší pravděpodobností to nebude letos.

1. MIGUEL COTTO (Portoriko, 34, 39-4): Golovkin je prozatímním šampionem WBC ve střední váze a pokud nebude chtít Portoričan o pás přijít, nebude se moct Kazachovi vyhýbat věčně. Po Gealem se dle promotérů utká s Alvarezem. S ním ale už jednou jednání zkrachovala, důvod postavit se povinnému vyzývateli Golovkinovi, by pro něj mohl dostatečně pádný, aby se rozhoupal jedním, či druhým směrem.

Šance na vzájemný duel dle Profiboxing.cz: 75 procent

Přednosti: Zkušenost, ofenziva, nemá strach z nikoho a ničeho
Nedostatky: obrana, váha
Faktor X: Cotto je de facto zatlačený do kouta – buď se utká s Golovkinem, nebo s Alvarezem. Jakákoliv jiná varianta by mu pokazila skvělou reputaci, tedy pokud se nerozhodne po potencionální 40. výhře kariéry ukončit kariéru. Je faktem, že výkon a výsledek proti Gealemu bude v jeho dalším rozhodování hrát hlavní roli a je jisté, že si nabídku K2 Promotions vyslechne. Přijme ji? Nebo bude ochotný jít do aukce?

KOMENTÁŘ Golovkin proti Mayweatherovi? Tenhle souboj nedává smysl

Osobně nejsem velkým fanouškem amerického boháče, přestože jej respektuji. Strašně rád bych ho viděl na kolenou. Ovšem moc dobře si uvědomuji jeho inteligenci a je mi jasné, že si dokáže dobře ve své kalkulačce (kterou má – bez urážky – místo mozku) spočítat, že duel s Golovkinem by pro něj bylo příliš velké riziko za málo peněz.

Američan je na Golovkina příliš malý a to přesto, že Kazach na rozdíl od jiných do zápasů (a i mimo ně) extrémně nepřibírá a to díky nejen své tréninkové píli, ale i díky genetickým dispozicím. Mayweather nikdy v kariéře neměl na váze před zápasem více jak 151 liber a přestože by byl Golovkin ochotný zhubnout na 154 a přestože se celou svojí kariéru drží až neuvěřitelně přesně na hraně střední váhy (159 až 161 liber), pořád by byl rozdíl výrazný.

Osobně si myslím, že pokud má už Mayweather prohrát, ať se tak stane s někým, kdo je mu váhově roven, nikoliv tímto způsobem. To je stejné, jako kdyby se Ward rozhodl naplnit své zhruba rok staré prohlášení, že by si jednou rád zkusil těžkou váhu, nebo podobná slova z nedávné minulosti od Jeana Pascala. První je aktuálně super střední váha, druhá pak balancuje na hraně polotěžké a křížové.

Navíc pro mě je naprostou jedničkou případný duel Golovkina s Alvarezem. Myslím, že ten by mohl odstartovat fantastickou éru a třeba i novou, zajímavou trilogii. Pokud se totiž podíváte na talent, styl, sílu, pohyb, výbušnost, kondici a odolnost obou těchto bojovníků, musí vám z toho vyjít možnost úchvatné vzájemné boxerské podívané dvou hvězd, po které fanoušci tak moc lační!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze