Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Potrhaný Mansour nedal Dawejkovi šanci, touží po Jenningsovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Amir Mansour vs. Joey Dawejko / zdroj foto: internetAmir Mansour vs. Joey Dawejko / zdroj foto: internetPHILADELPHIA – Další překážku v cestě za opětovným velkým soubojem má za sebou americký veterán Amir Mansour (22-1). Bijec z New Jersey přeboxoval v noci na sobotu nažhaveného philadelphského rodáka Joeyho Dawejka (14-2-4).

„Je to pro něj moc velké sousto," tvrdili mnozí. „Zašlapu toho drzého vousáče do země," přidával se dvaačtyřicetiletý Mansour, který se v roce 2014 prezentoval dvěma nezapomenutelnými souboji. Nejprve v parádní bitvě těsně padl se Stevem Cunninghamem, poté brutálně uspal Freda Kassiho.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Proti Dawejkovi, který se zvedal z nepovedeného roku 2013, nastoupil výrazně pohublý (od posledního souboje shodil 10! kilo) a ještě rychlejší, než v minulosti. „Nemůže mě stíhat, jsem rychlý, hodně rychlý," tvrdil před zápasem muž, jeho syn je sprinterským přeborníkem na střední škole.

Souboj s o sedmnáct let mladším vousáčem z Philly začal lépe, aktivně, ráz desetikolového souboje s místní státní titul (Pensylvánie) určilo druhé a třetí kolo. V nich nejprve Dawejko hlavou roztrhl soupeři pravé obočí, ten mu to pak „vrátil" v dějství třetím.

Oba zakrvácení bojovníci si od té chvíle hodně hleděli svých zranění a do velkých akcí se nepouštěli, více méně proti sobě šermovali svými předními rukami (Mansour je obrácený gard). Aktivnějším boxerem byl „Hard-Core", který si ale zároveň ve čtvrtém dějství došel pro přední kontr-hák Dawejka a málem si hrábl rukavicemi o podlahu ringu.

„Trefil mě několika tvrdými údery, ale nic vážného. Nebyl tak silný, tak mnozí tvrdili, včetně jeho. Je to ale nebezpečný bojovník. Věděl jsem o svém zranění, věděl jsem, že si toho rozhodčí nevšiml, proto jsem bojoval tak, jak jsem bojoval a dělal body," pronesl po zápase vítěz.

Ten si i postěžoval, že musí boxovat s boxery, jako Dawejko. „Borci nade mnou se se mnou utkávat nechtějí, bojí se mě. Je to hodně frustrující," pronesl Mansour. Ten by se ale mohl dočkat. Dle zákulisních zpráv se jedná o jeho souboji s Bryantem Jenningsem. Tím, Jenningsem, který na konci dubna neúspěšně vyzval Ukrajince Vladimira Klička, a kterého v jeho krátké amatérské kariéře právě Dawejko porazil...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU AMIR MANSOUR VS. JOEY DAWEJKO

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze