Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Pád do hlubin pokračuje, Muňoze zbil i Santa Cruz

  • Napsal Antonín Vavrda

Cruz vs. Muňoz / zdroj foto: www.boxingscene.comCruz vs. Muňoz / zdroj foto: www.boxingscene.comLAS VEGAS – Také tak může končit jedna velká kariéra. Alexander Muňoz (36-5) býval králem super pérové váhy, vysloužil si přezdívku „Výbušnina", jenže v posledních duelech je to spíše jeden výbuch za druhým v jeho podání. V noci na neděli poprvé poznal chuť porážky před limitem, když jej knockoutoval Leon Santa Cruz (24-1-0).

„Tohle je přesně to, co fanoušci chtějí. Pořádnou show. Myslím, že jsem ji nabídl. Cítil jsem se tak silný a sebevědomý," pronesl po zápase šťastný novopečený americký šampión WBA v super bantamové váze a světová šestka.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Podle zápasu s Muňozem oprávněně, ovšem otázkou je, nakolik pro něj byl ex-mistr světa těžkým soupeřem. Silově totiž proti Santa Cruzovi neměl absolutně nárok a byla jen otázka času, kdy ten jej pošle definitivně k zemi. Odpověď přinesl čas 1:05 pátého kola.

„Tahle váha je na mě už moc. Musím shodit a vrátit se do bantamové nebo super pérové. Santa Cruz je dobrý bojovník, navíc má ještě prostor k progresu. Jeho údery jsou skutečně velmi silné, naložil mi hodně," pronesl pokorně Muňoz, který během roku přešel skrze dvě váhové divize a nyní tvrdě narazil.

Otázkou je, zda mu ve čtyřiatřiceti letech pomůže návrat níže. Od porážky s Kokim Kamedou před třemi lety odboxoval teprve druhý duel a jeho výkonnost už zdaleka není taková, jako v dobách největší slávy, která se ale datuje už do poloviny minulého desetiletí.

ZÁPAS LEO SANTA CRUZ – ALEXANDER MUŇOZ

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze