Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Obři řádili. Hunter zničil Kuzmina a chce Povětkina. Senzačně padl Teslenko

  • Napsal Antonín Vavrda

Hunter vs. Kuzmin / zdroj foto: Matchroom BoxingHunter vs. Kuzmin / zdroj foto: Matchroom BoxingPRAHA – Hned několik zajímavých soubojů v těžké váze nabídl poslední víkend. A řeč není jen o hlavním taháku mezi Britem Tysonem Furym a Otto Wallinem.

Už v noci na sobotu do sebe zaklesnuli Michael Hunter (18-1, 12 KO) a Sergej Kuzmin (15-1, 11 KO). Vždy ostré americko-ruské derby bavilo i tentokrát. Zámořský bijec přezdívaný „The Bounty“ potvrdil, že mu těžká váha svědčí, když dokázal zapsat šesté vítězství v řadě v této divizi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kuzmina, mistra Evropy z amatérského ringu, demoloval od začátku, v pátém kole jej poslal do počítání, a nakonec slavil hladký triumf 3-0 na body (117-110). „Donutil Kuzmina, aby vypadal v ringu jako průměrný boxer. Je hodně podhodnocený, přitom má velké dovednost, sílu i šikovnost,“ chválil svého chráněnce promotér Eddie Hearn.

„Chci Alexandra Povětkina. Jestli mne sleduješ, tak pojď na to Sašo,“ usmíval se po triumfu vítěz ještě v ringu s pásem WBA Inter-Continental přes rameno. A dle všeho bude vyslyšen. „Ideální zápas pro galavečer Ruiz vs Joshua II. Sedneme si a uvidíme, co z toho vyleze, ale mne se ten nápad líbí,“ přidal se Hearn, který má skvělé vztahy i s promotérem „Ruského Vítěze“ Andrejem Rjabinským.

Že by ještě do konce roku napodobil Hunter jistého Ilungu Makabua, který po triumfu nad Dmitrijem Kudrjašovem porazil také Alexeje Papina, v obou případech na jejich domácí, ruské půdě?

Na stejné akci debutoval mezi profíky také tvrdý Ázerbájdžánec Magomedrasul Medžidov (1-0, 1 KO). Američana Eda Fountaina (12-7, 5 KO) sice knockoutoval ve čtvrtém kole, ovšem v kole číslo dvě byl sám bývalý trojnásobný mistr světa v amatérech počítán.

Medžidov vs Fountain / zdroj foto: Matchroom BoxingMedžidov vs Fountain / zdroj foto: Matchroom Boxing

Medžidov vs Fountain / zdroj foto: Matchroom BoxingMedžidov vs Fountain / zdroj foto: Matchroom Boxing

O den později stanuly mezi šestnácti provazy další supertíhy. A povětšinou favorité slavili.

Polský „Viking“ Mariusz Wach (34-5, 18 KO) se v Katovicích vrátil na vítěznou vlnu po nedávné porážce od mladšího Makabuova bratra Martina Bakoleho, když ve dvou kolech zničil Gruzínce Gogitu Gorgilaceho (8-30, 6 KO).

Podobně suverénně si vedli také Němec Hussejn Mohammad (13-0, 12 KO), který knockoutoval už v prvním kole stále více křehkého Brazilce Irineua Beata Costu Juniora (19-10, 17 KO), a Američan Jerry Forrest (26-3, 20 KO). Muž, který v červenci potrápil příštího soupeře Pavla Šoura – Jermaine Fraklina –, v úvodu druhého kola uspal krajana Marteze Williamsona (3-26-1).

Už pátý zápas v profesionálním ringu absolvoval na galavečeru Fury vs. Wallin také v Česku známý Ital Guido Vianello (5-0, 5 KO), kterému po třetím kole vzdal Američan Cassius Anderson (7-2, 3 KO).

Daleko větší odpor kladli favorizovaným bijcům Craig Lewis (14-4-1, 8 KO) a Shawndell Terrell Winters (12-2, 11 KO). Prvně jmenovaný prohrál až po boji s Kameruncem Carlosem Takamem (37-5-1, 28 KO) relativně těsně 0-3 na body (2x 91-99 a 94-96), druhý pak doslova šokoval kanadský Brampton, když „domácího“ naturalizovaného Ukrajince Alexandra Teslenka (16-1, 12 KO) knockoutoval v pátém kole.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze