Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Obézní Whyte se trápil, sporná remíza Hunter – Povětkin a hladový Hrgovič

  • Napsal Antonín Vavrda

Hrgovič bije Molinu / zdroj foto: Boxingscene.comHrgovič bije Molinu / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Nejen o hlavním zápase byl galavečer v saudskoarabském Dirijahu. Dvojici Joshua – Ruiz dělalo garde dalších osm hodně zajímavých těžkých vah. Co jejich duely nabídly?

Jako první z těžkých vah zavítali do ringu Magomedrasul Medžidov (2-0, 2 KO) a Tom Little (10-8, 3 KO). Že nepůjde o příliš dlouhý duel se tak nějak očekávalo. A už třiatřicetiletý Ázerbájdžánec očekávání naplnil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tlak ve druhém kole byl pro Littleho příliš a trojnásobný amatérský mistr světa a také bronzový z olympiády mohl slavit druhé „snadné“ vítězství mezi profesionály. Kam budou jeho kroky směřovat dál, je ve hvězdách, na rozdíl od mladých pušek v čele s Tonym Yokou a Filipem Hrgovičem ale Medžidov příliš času na spekulace nemá. Pokud tedy chce velké zápasy.

Dá se proto čekat, že půjde podobnou cestou jako jeho vrstevník, který se během deseti zápasů vyšplhal do elitní dvacítky těžké váhy přes zajímavá a kvalitní jména. Jen je škoda, že v jednom ringu je nejspíše neuvidíme, jejich promotéři Eddie Hearn a Frank Warren k sobě zrovna velké vzájemné sympatie nechovají.

Ano, zmíněný Hrgovič (10-0, 8 KO) za stejnou porci zápasů mezi profíky jako Joyce ještě výše, žebříček BoxRec.com jej eviduje na 14. příčce, lepší pozici v některém ze žebříčků top federací má momentálně držitel pásu WBA Gold Joyce.

Hrgovič ale rozhodně nechce zůstat pozadu. O sobotní noci během tří kol obhájil svůj pás WBC International, když si porazil s Američanem Erikem Molinou (27-6, 19 KO). Ten momentálně na horské dráze své výkonnosti jede směrem dolů, a tak až na pár výpadů v kole číslo dvě nebyl chorvatské mlátičce soupeřem.

„Ukázal jsem, že jsem připraven na cokoliv, co mě v ringu čeká. Trefil mne třemi, čtyřmi svými nejlepšími údery a nic se mnou neudělal. Mám tu nejlepší bradu v divizi. AJ i Wilder ho rozebírali déle, udělal jsem jasné prohlášení. Chci ty nejlepší v této divizi,“ začal po zápase své vyprávění sedmadvacetiletý bronzový z posledních Her.

„Dejte mi Derecka Chisoru, který se přede mnou už dlouho schovává, nebo Dilliana Whyta. Chci být během dalších pár zápasů mistrem světa, chci boxovat ve Velké Británii,“ dodal sebevědomě.

Whyte (27-1, 18 KO) se na galavečeru představil také. Kvůli dopingovým nesrovnalostem už bývalý prozatímní šampion WBC v těžké váze porazil v deseti kolech polského obra Mariusze Wacha (35-6, 19 KO). Duel ale ukázal, kdo do něj vstoupil v lepší pohodě, z přípravy.

Polský „Viking“ byl v duelu paradoxně lehčí, šikovnější a kdyby měl tvrdší úder, možná by bylo po nadějích Whyteho na velké zápasy. Takhle udělal parádní desetikolovou show, kterou nakonec 3-0 na body (98-93 a 2x 97-93, Profiboxing.cz nabodoval remízu) opanoval Brit.

„Byl jsem tlustý chlape. Omlouvám se všem, že jsem nedokázal Wacha ukončit, ale měl jsem toho všeho dost. Tohle nebyl můj ideální kemp, na duel jsem kývl před pár dny,“ pronesl po zápase rodák z jamajského Port Antonio. Ten zažil hodně těžké chvíle.

Jestliže před červencovým duelem s Kolumbijcem Oscarem Rivasem, který nakonec z počítání ovládl, věděl o pozitivním dopingovém vzorku, tak nyní se 24 hodin před úvodním gongem dozvěděl, že ho UKAD (Britská antidopingová agentura) omilostnila.

„Bylo to šílené. Ukázal jsem, že jsem čistý. Vždycky jsem byl. Fakt čisté šílenství, řešilo se to tak dlouho. Porazil jsem Rivase, kterého se AJ i Wilder bojí, přestože jsem věděl, co se děje. Nespal jsem předtím zápasem 48 hodin. Nyní jsem porazil i Wacha. Ukázal jsem charakter, osobnost,“ vysvětloval po zápase pro Sky Sports muž, který by se měl v létě příštího roku nejspíše utkat s vítězem únorové bitvy Deontay Wilder – Tyson Fury II.

K velké titulové bitvě se měl přiblížit také vítěz duelu mezi Michaelem Hunterem (18-1-1, 12 KO) a Alexandrem Povětkinem (35-2-1, 24 KO). Do té daleko lépe vstoupil jednatřicetiletý Američan, který zaskočil o devět let staršího Rusa parádní přední rukou i následnou snahou o delší útok.

„Ruský Víťaz“ se sice z problémů postupně dostal, po první polovině vypsaných kol se dostal zpět do zápasu, jenže následně viditelně slábnul a byl to Hunter, který dělal zápas. Který tlačil, bodoval, zatímco Povětkin kolo, co kolo vždy delší dobu shromažďoval síly na jeden, dva, tři výraznější útoky, tvrdé kombinace.

Jenže bodoví to viděli jinak. Ruský sudí Jurij Kopcev nabodoval 115-113 pro Rusa. Ital Stefano Carozza 115-113 pro Huntera. A Američan Glenn Feldman viděl zápas jako remízový 114-114. Stejně jako například Boxingscene.com, Profiboxing.cz nabodoval zápas 117-111 pro Američana.

„Myslel jsem, že jsem udělal dost pro to, abych vyhrál. Ale nechci řešit práci bodových rozhodčích, to je jejich práce. Já zase mám boxovat v ringu,“ krčil rameny po oznámení verdiktu Hunter, který zároveň stejně jako Povětkin ocenil kvalitu soupeře. A pokud bude zájem, rádi si oba dají ještě jedno dostaveníčko.

Kromě zájmu bude také záležet na rozložení sil v těžké váze a v titulových hrách. O tom ale v dalších článcích...

&

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze