Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Maccarinelli se jednookým králem nestal, Pulevův trénink na Klička?!

  • Napsal Profiboxing.cz

Pulev vs Perkovič / zdroj foto: www.ard.dePulev vs Perkovič / zdroj foto: www.ard.deROZTOKY – Smutnou možná poslední kapitolu své bohaté kariéry napsal v sobotu v Německu Brit Enzo Maccarinelli (38-7). Ten totiž prohrál po pěti kolech marného snažení duel o titul mistra světa WBA v polotěžké váze s Jürgenem Brähmerem (43-2). Ostrovního bijce totiž už od úvodního kola brzdilo zavřené pravé oko.

Snažil se, dřel, ve čtvrtém a možná i pátém kole byl lepším boxerem v ringu, ovšem nic naplat. Pokud bojujete napůl slepý, máte problém. „Nemohl jsem ho pustit dál. Měl místo poloviny tváře masku. Chtěl jsem dát Enzovi šanci, aby mohl vyhrát, ale dál to už nešlo," smutnil kouč britského bojovníka Gary Lockett.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten už po druhém kole jasně svému svěřenci říkal, že má jedno kolo na senzační knockout, nakonec mu dal ještě další dvě šance. Tu třetí, ač by sám Maccarinelli moc chtěl, už mu nedal. „Zasáhl jsem ho tvrdě levačkou, věděl jsem to a pak i viděl, jsem rád, že jsem vyhrál. Polovinu života jsem prožil zde v Rostocku, byl to pro mě speciální zápas," usmíval se po zápase vítězný Brähmer.

Jeho zklamaný protivník odmítl v ringu mluvit a omluvou zamířil do šatny. Měl o čem přemýšlet. Už před zápasem mluvil o tom, že tento vysněný souboj o titul mistra světa v polotěžké váze bude dost možná jeho posledním v kariéře. Ve třiatřiceti letech totiž otci pěti dětí, který ve všech svých prohraných duelech padl před limitem, už chybí motivace znovu se škrábat na vrchol.

Bude zajímavé sledovat, jestli jeho rozhodnutí nezvrátí případná nabídka na odvetu, o které se v Německu o víkendu živě spekulovalo. V případě, že Brähmerova stáj Sauerland Event nenajde společnou řeč s vítězem souboje Bernard Hopkins – Beibut Šumenov, případně se zástupci Rusa Sergeje Kovaljova je tato varianta hodně pravděpodobná.

Podobně náročná jednání čekají klan Sauerlandů v případě Bulhara Kubrata Puleva (20-0). V širší – i užší špičce – těžké váhy už nenajdete bojovníka, který by souboj s ním neodmítl. A i sám dvaatřicetiletý bijec přezdívaný „Kobra" si je dobře vědom toho, že jasné výhry nad journeymanem Joem Abellem i na poslední chvíli sehnaným až třetím náhradníkem Ivicou Perkovičem, nejsou tou pravou přípravou na šlágr s vládcem těžké váhy Vladimirem Kličkem.

Bohužel pro Puleva – v Evropě momentálně skutečně není kvalitní soupeř, který by o zápas s ním stál, o zámoří nemluvě. Důvody jsou tři – kvalita Bulhara, zároveň ale s ohledem na jeho účelný styl a málomluvnost před médii i malá atraktivita, a také trochu laxnost stáje Sauerland, která před případnými soupeři Puleva zrovna extra lukrativními šeky nemává...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JÜRGEN BRÄHMER VS. ENZO MACCARINELLI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU KUBRAT PULEV VS. IVICA PERKOVIČ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JACK CULCAY VS. SALIM LARBI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TYRON ZEUGE VS. GEORGE SABAU

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze