Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Golovkin měl být diskvalifikován, bouří kouč Lemieuxe. Má pravdu?

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin trefuje LemieuxeGolovkin trefuje LemieuxeNEW YORK – Po sobotním šlágru střední váhy mezi Gennadijem Golovkinem (34-0, 31 KO) a Davidem Lemieuxem (34-3, 31 KO) málokdo pochybuje po jeho jednoznačném triumfu o dominanci neporaženého Kazacha nad střední vahou. Pokud už někdo ano, pak je to kouč Kanaďana – Marc Ramsey.

Důvod? Dle něj ovlivnila zápas situace ze závěru pátého kola, kdy poslal Golovkin svého protivníka do počítání. Poté, co Lemieux poklekl na koleno, přišel ještě jeden drtivý hák Kazacha čistě na jeho nekrytou bradu. Sudí Steve Willis, který byl od obou soupeřů v tu chvíli hodně daleko, přešel tento moment důrazným napomenutím budoucího vítěze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bod, nebo diskvalifikace na pořadu dne ale nebyla. „Myslím, že to všichni viděli. Davida jeho soupeř trefil, když on poklekl na koleno a sudí Golovkina ani nevaroval, nestrhl mu bod, nediskvalikoval. Byl to přitom úder přesně na bradu,“ postěžoval si Ramsey v rozhovoru pro Boxingscene.com.

Golovkin trefuje LemieuxeGolovkin trefuje Lemieuxe„Od toho momentu jsem v Davidovi už necítil tu energii jako předtím. Neříkám, že by zápas vyhrál, Golovkin si triumf zasloužil, ale rozhodčí přešel velmi důležitý moment. Za prvé je to neprofesionální, za druhé nebezpečné,“ dodal Ramsey, kterému se nelíbil výkon Willise jako celek.

Tým kanadského boxera se zlobil i ohledně ukončení souboje v osmém kole. Lemieux byl sice opět „chycený“ na spodek, ve chvíli, kdy jej Willis odmával, byl stále na nohou. K tomuto momentu se vyjádřil dle tradic HBO i sám ringový.

„Musel jsem něco udělat. David je velmi soutěživý chlapec a dokud byl schopen dávat údery, dělal to. Ale jeho šance na vítězství se postupně snižovaly. Navíc chytal stále více úderů do hlavy a já jsem povinný starat se v první řadě o zdraví boxera. Nemohl jsem ho nechat pokračovat. Dostal veškeré šance, přesto jsem stále váhal, zda zápas ukončit,“ prohlásil zkušený ringový.

Ten je známý svými povedenými grimasami, kdy souboje hodně prožívá. Tím ale Ramseyho rozhodně – na rozdíl od fanoušků – neučaroval. Také proto, že s ním má už druhou kontroverzi. „Neudělal mu to poprvé. V zápase s Gabem Rosadem byl David zasažený do zátylku na povel 'break' a žádná reakce,“ vedl si svou Ramsey.

Dlužno dodat, že ani Rosado, ani Golovkin nejsou zákeřní bijci. Především v případu „GGG“ se najde potvrzení tohoto více než dost. De facto i v samotném souboji s Lemieuxem. Na konci čtvrtého dějství Kazach stál s gongem úder ve chvíli, kdy jeho soupeř už svěsil ruce a nebyl plně koncentrovaný (což je ostatně ale chyba) a místo rány si oba soupeři plácli.

Golovkin vs. LemieuxGolovkin vs. LemieuxStejně tak konec souboje inicioval vítěz. Ten viděl a hlavně slyšel reakci svého protivníka poté, co jej opět zasáhl přesně na játra. Místo toho, aby se pustil do doražení Lemieuxe, který mimochodem vypadal všelijak, jen ne schopen důstojně boxovat dál (viz. foto), dvakrát pohledem zkontroloval Willise, zda mezi ně neskočí. Což ringový následně udělal a ochránil tak Kanaďana od drtivého knockoutu.

Pokud by ani to nestačilo, stačí si vzpomenout na předchozí Golovkinův souboj s Williem Monroem. Tehdy mu Američan v šestém kole doslova padl k nohám, šampion WBA, WBC a nyní i IBF ale připravený hák zatáhl a odešel spořádaně do neutrálního rohu.

Mimochodem, dá se pochybovat i o tom, že nyní Lemieuxe trefil při sporném okamžiku svým hákem naplno. Pokud by se tak totiž stalo a přímo na bradu, Kanaďan by se nejspíše probudil až v nemocnici. I když vlastně coby vítěz, protože v tu chvíli by diskvalifikace Golovkina následovat musela. Takto ale byla důrazná domluva Willise dostačující. Nebo myslíte, že nikoliv?

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi níže, nebo na našem facebookovém profilu...

JAK MĚL POSTUPOVAT STEVE WILLIS PO ÚDERU GOLOVKINA DO KLEČÍCÍHO LEMIEUXE?

{acepolls 80}

VIDEO ZÁPASU GENNADIJ GOLOVKIN VS. DAVID LEMIEUX (kontroverze v čase videa 19:16 minuty)

VIDEO ZÁPASU GENNADIJ GOLOVKIN VS. WILLIE MONROE (zmíněný okamžik v čase videa 34:30 minuty)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze