Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Okouzlil více Golovkin, nebo Gonzalez? De la Hoya: GGG je zranitelný

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin vs. Lemieux / zdroj foto: Montreal PressGolovkin vs. Lemieux / zdroj foto: Montreal PressNEW YORK – Napěchovaná Madison Square Garden, kterou zaplnilo 20 458 fanoušků boxu, si v noci na neděli skutečně užila. Všechny čtyři zápasy vysílané stanicí HBO na svém placeném kanále totiž stály za to.

Hned otvírací souboj nabídl nakonec plných dvanáct kol boje, přestože po prvním to vypadalo všelijak, jen ne tak, že Eamonn O'Kane (14-1-2) ustojí celý eliminační zápas IBF ve střední váze. Tureano Johnson (18-1) totiž byl v přestřelce na krátkou vzdálenost jasně silnější a ostřejší, poslal svého soupeře dvakrát k zemi a zdálo se, že zápas bude mít rychlý konec.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže, Ir dokázal bojovnost ostrovních boxerů, s problémy ustál i druhé dějství a postupně celý vývoj zápasu vyrovnal. A přestože na zvrat neměl schopnosti ani sílu, porážka 0-3 na body přece jen vypadá lépe, než prohra knockoutem v úvodních kolech. Vítěz pak mohl napjatě sledovat hlavní šlágr večera, ze kterého vzešel jeho soupeř.

Golovkin vs. LemieuxGolovkin vs. LemieuxNásledný souboj – už o titul mistra světa – obstaraly těžké váhy Luis Ortiz (23-0) a Matias Ariel Vidondo (20-1-2). Argentinec bohužel potvrdil, že v boji o světový pás – byť jen prozatímní a hodně podřadný titul regulérního šampiona WBA (super-šampionem je Vladimir Kličko) – nemá co dělat.

Ortiz přezdívaný „Skutečný King Kong“ si dělal v ringu, co chtěl a na konci třetího dějství poslal Vidonda nejprve tvrdými direkty do provazů a když ten se od nich odrazil zpět, poslal jej hákem k zemi. Jihoameričan se sice dokázal zvednout a ustát poslední sekundy kola, ve třetím pokračování souboje už ale byl konec.

Šestatřicetiletý Kubánec se tak napodruhé – poprvé ho o titul připravil pozitivní dopingový test – stal světovým šampionem a může dál snít o velkých zápasech. „Chci bojovat s nejlepšími. Chci Klička, i když vím, že ten se mi vyhýbá. Chci být nejlepší těžkou vahou na světě,“ pronesl šestatřicetiletý levák.

Golovkin vs. LemieuxGolovkin vs. LemieuxV hlavních soubojích o už prestižní tituly pak došlo na výuku vyzývatelů neporažených hvězd – Romána Gonzaleze (44-0) a Gennadije Golovkina (34-0). Jejich rivalové Brian Viloria (36-5), potažmo David Lemieux (34-3) neměli vůbec nárok na lepší výsledek.

Gonzalez sice začal vlažněji a zkušený Američan narozený na Havaji byl aktivnější a přesnější, od třetího kola ale už nebylo o vládci zápasu o pás mistra světa WBC v muší váze pochyb. Gonzalez v něm poslal protivníka do počítání, v závěru devátého dějství pak mezi oba vlezl ringový Benjy Esteves Jr.

Jen o necelé tři minuty kratší dobu trvala očekávaná bitva Golovkina s Lemieuxem, ze které udělal prvně jmenovaný jasnou záležitost. Nyní si tak může třiatřicetiletý Kazach vybírat další protivníky. Šéf Golden Boy Promotions Oscar de la Hoya okamžitě přišel po Lemieuxovi se svoji další hvězdou – Saulem Alvarezem.

Johnson vs. O'KaneJohnson vs. O'Kane„Pojďme ten zápas udělat. Proč ne? Saul s ním chce bojovat, Gennadij zase touží po těch nejlepších. Všechno je připraveno,“ pronesl de la Hoya, který nejspíš zapomněl na fakt, že jeho mexický krajan se za měsíc postaví Portoričanovi Miguelovi Cottovi. A právě vítěz této bitvy by se měl v příštím roce utkat s Kazachem přezdívanému „GGG“.

Už nyní se ale rozpoutala bitva o moc. „Jsem boxer. Jsem šampionem střední váhy, proč bych měl boxovat v nějaké domluvené meziváze?“ vzkázal do tábora obou potencionálních protivníků Golovkin. Ač je totiž Cotto mistrem světa WBC ve střední váze, nikdy neboxoval zápas v klasickém limitu do 160 liber. Stejně tak Alvarez, pro kterého bude duel s Portoričanem už třetím v meziváze.

„Viděl jsem mnoho stylů, mnoho bojovníků, Golovkin trefil Lemieuxe opravdu skvělými údery, ale jestli je dokonalý? Nemyslím si. Pokud hledáte dokonalost, pak jste i viděli v osobě Gonzaleze,“ nezapomněl si rýpnout de la Hoya do Golovkina už tak trochu mimo téma váhy. Zdá se, že si už ale připravuje půdu pro další mediální válku s Kazachem. Povede do ní skutečně Alvareze?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GENNADIJ GOLOVKIN VS. DAVID LEMIEUX

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ROMÁN GONZALEZ VS. BRIAN VILORIA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LUIS ORTIZ VS. MATIAS ARIEL VIDONDO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TUREANO JOHNSON VS. EAMONN O'KANE

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze