Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Cotto rozbil Gealeho. Sestřelí i Alvareze, tvrdí Roach. A co Golovkina?

  • Napsal Antonín Vavrda

Počítaný Geale / zdroj foto: Boxingscene.comPočítaný Geale / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Byl to další velkolepý večer Portoričana Miguela Cotta (40-4). Ten dokázal před zraky své rodiny zdemolovat Australana Daniela Gealeho (31-4) a může slavit úspěšnou obhajobu titulu mistra světa WBC ve střední váze.

Ve váze, kterou mimochodem on sám za sobě vlastní nepovažuje. „Včera jsem měl 69,6 kilogramů. Myslíš, že jsem střední váha? Nejsem," odpověděl upřímně na otázku zámořských novinářů s ohledem na svoji současnou váhovou divizi. A to přesto, že do zápasu překročil hranici 75 kilogramů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Co to ale je proti Gealemu, který do něj vstoupil s 82 kilogramy váhy. Přesto jej dokázal Portoričan ve čtyřech kolech knockoutovat. „Dnes to nebyl můj večer. Myslel jsem, že toho mohu nabídnout více, ale on byl jasně lepší. Je to velký bojovník. Ano, překvapil mě svoji silou. Rychlost jsme čekali, ale jeho výbušnost a sílu nikoliv," přiznal sportovně Australan.

A zatímco ten může seriózně uvažovat o rozlučkovém duelu kariéry (třeba završení trilogie s Anthonym Mundinem?), Cotto naopak o ještě zvučnějších jménech. „Duel s Canelem Alvarezem. Lidé ho chtějí, tak ho lidem nabídněme," pronesl po výhře Cotto a sklidil za to velký ohlas téměř 13 tisíc fanoušků v newyorské Barclays Center.

Stats zápasu Cotto vs. GealeStats zápasu Cotto vs. Geale„On poslední duely bojoval v meziváze do 155 liber. Nemám problém s ním v tomto limitu boxovat," dodal „Junito". Jeho manažeři i promotér Alvareze – Oscar de la Hoya – už jednou jednali, tentokrát ale vše vypadá nadějněji.

„Ten zápas chceme. Bude to největší boxerská událost roku. Podobná duelu Mayweather vs. Pacquiao. Ovšem s tím rozdílem, že si jej lidi nebudou muset kupovat za 100 dolarů a že v něm uvidí daleko větší akci," nechal se slyšet de la Hoya, který stejně jako Gennadij Golovkin sledoval duel Cotto-Geale z prvních řad pod ringem.

Á propos – právě kazašská mlátička si bude muset ještě na sjednocující duel o pás WBC, jehož je povinným vyzývatelem, chvíli počkat. A dle všeho s tím nemá problém on ani šéf této federace Mauricio Sulejman, který o tento souboj hodně stojí. „Je nám jedno, s kým se o tento titul utkáme. Jde nám o pás, ne o Cotto. Ať ho bude držet on, někdo jiný, nebo ho vyklidí, chceme ho," řekl trenér kazašské mlátičky Abel Sanchez.

Jeho protějšek – Freddie Roach – pak odmítl myšlenky některých, že Cotto se „GGG" vyhýbá. „Já, ani moji boxeři to nikdy nedělali. Golovkin je skvělý boxer, ale je porazitelný. Jeho síla a tvrdost postupně vadnou, stejně jako pohyb na nohou. Je zvyklý kácet soupeře rychle, později už s tím má větší problémy. Přišlo mi, že v posledních duelech šel kondičně postupně lehce dolů," vyslal do tábora Golovkina štiplavý vzkaz.

A co souboj s Alvarezem? „Myslím, že jsme schopni knockoutovat i jeho. Viděl jsem jeho poslední zápasy a je to skvělý boxer, bude to velký duel, ale pokud na něj bude Miguel stoprocentně připravený, věřím, že vyhraje," pronesl Roach a dodal: „V této formě by podle mě dokázal v odvetě porazit i Mayweathera!"

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MIGUEL COTTO VS. DANIEL GEALE

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze