Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Chaos: 170kilový obr psal historii Kansasu. V duel 'holých kloubů' zbil Fultona

  • Napsal Antonín Vavrda

Carmack vs. FultonCarmack vs. FultonTOPEKA – Historický první galavečer BareKnuckle („Holé klouby“) v americkém státu Kansas City okořenil střet boxerského obra Richarda Carmacka (1-0, 1 KO) a velezkušeného veterána MMA Travise Fultona (0-1).

Galavečer příznačně pojmenovaný Chaos XVII. obsahoval na 18 zápasů v klasickém boxu, kickboxu, MMA a také poprvé v historii státu Kansas – duel „holých kloubů“, které získávají stále větší popularitu po celém světě.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V Topeka SportZone se uskutečnil v boxerském ringu (vedle pak se konaly souboje v kleci), který oba rivalové dobře znají.

Jednatřicetiletý Richard Carmack odboxoval 33 zápasů s bilancí 15 výher (12 KO) – 16 porážek – 1 remíza.

O jedenáct let starší Travis Fulton pak těžko uvěřitelných 75 soubojů, ze kterých 25 vyhrál (23 KO), 48 prohrál a dvakrát remizoval. Těžko uvěřitelných pro to, že vedle klasického boxu stihl dle Sherdog.com také 309 duelů v kleci. Ano, čtěte dobře – 309 profesionálních duelů, ze kterých 255 vyhrál!

Aktuálně není profesionální bojovník, který by měl takový kombinovaný rekord z boxu a MMA. Ne nadarmo se Fultonovi přezdívá „Ironman“. Ovšem na konci listopadu v Topece tuto pověst přece jen nepotvrdil.

S Carmakem, se kterým se utkal už v roce 2016 v klasickém boxu, nepředvedl vůbec povedený výkon. A na začátku třetího dvouminutového kola zápas de facto zabalil, když se nechal odmávat. Na Instagramu následně napsal, že si poranil levou ruku, ovšem nic nebalí a až se uzdraví, chce pokračovat v BareKnuckle dál.

A bude zajímavé, zda u „nového sportu“ zůstane také jeho přemožitel, 188 centimetrů vysoký a 170 kilogramů vážící kolos a místní kansaský rodák. Carmack je totiž hodně zajímavá postava rohovnického sportu. Byť hlavně na lokální úrovni.

Když mezi profíky v roce 2006 vstoupil, vážil 126 kilogramů a měl podobnou postavu i styl jako Andy Ruiz Jr či Adam Kownacki. Během šesti let nastřádal bilanci 12-0 (10 KO) a dostal se do hledáčku zajímavých promotérských stájí. Ovšem vedle výher střádal také kilogramy.

Když 11. května vstoupil do ringu se zkušeným krajanem Vinnym Maddalonem o post jedničky stáje Star Boxing známého promotéra Joa DeGuardii, vážil už 147 kilogramů.

S Maddalonem prohrál ve třech kolech, následně nestačil ani na veterána Galena Browna, a zatímco jeho váha neustále stoupala, jeho kariéra padala k zemi. Celkem prohrál šestkrát v řadě, jubilejní 50. knockout proti němu zapsal (pochopitelně v 1. kole) i krajan Shannon Briggs. Zápornou bilanci pak završil 6. prosince v odvetě s Danielem Martzem, se kterým prohrál po 111 vteřinách.

Mimochodem, týden po triumfu nad Fultonem. I takové příběhy píšou bojové sporty...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze