Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Brook se při výhře nad Gavinem nudil. Tvrďák Mitchell opět neuspěl

  • Napsal Antonín Vavrda

Rozbitý MitchellRozbitý MitchellLONDÝN – Povedenou britskou boxerskou sobotu v londýnské O2 Aréně zakončíme na našem webu ostrovní středou. Nejprve pro vás máme video článek ke zbylým duelům této show, večer bude následovat komentář věnující se mašině jménem Anthony Joshua.

Účastníkem tohoto večera byl i český veterán Tomáš Man (13-1-9), ten ale příliš díru do světa neudělal. S ex-mistrem světa Nathanem Cleverlym (29-2) vydržel v ringu jen 24 vteřin, než jej rozhodčí po tvrdém spodku odmával. Domácí bojovník následně zopakoval, že touží po souboji s Jürgenem Brähmerem, regulérním šampionem WBA v polotěžké divizi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V dalších třech čistě britských duelech dokázal ve dvou případech zvítězit favorit – Dave Ryan (17-8) knockoutoval v devátém kole Johna Wayna Hibberta (15-3) v krásném souboji lehké velterové váhy o titul Commonwealthu a Mezinárodní pás WBC, ve kterém oba bojovníci okusili podlahu ringu.

Také Scott Cardle (18-0) dokázal proti Craigu Evansovi (14-1) potvrdit roli mírného favorita a duel lehkých vah o volný britský titul dovést ke dvanáctikolovému vítězství 3-0 na body (3x 116-112). Překvapení připravil ve střední váze Johnu Ryderovi (20-2) talentovaný mladík Nick Blackwell (17-1-3), který dokázal vybojoval domácí titul knockoutem v sedmém kole.

Následovali tři souboje o tituly světové. Lee Selby (21-1) v něm uspěl a sebral pás mistra světa IBF v pérové váze ruské mašině Jevgeniji Gradovičovi (19-1-1). Duel se musel dobodovat po osmém kole kvůli ošklivému zranění ruského bojovníka po srážce hlavami nad pravým obočím. A u všech tří rozhodčích na tom byl lépe domácí boxer. Ruské straně se sice verdikt příliš nelíbil, deníky na východ od našich hranic mluví o spiknutí, video ale dokazuje, že domácí bijec byl celý duel lepší.

Zranění ukončilo také duel o titul WBC v lehké váze. Domácí smolař Kevin Mitchell (39-3) dokázal venezuelského obhájce titulu poslat v pátém kole do počítání, jenže Jorge Linares (39-3) se postavil na nohy a duel o dalších pět kol zlomil ve svůj prospěch.

Tvrdou zadní rukou pochroumal levé obočí Mitchella natolik, že tomu se tam objevil během pár vteřin hrozivý otok, do kterého Linares dál chytře útočil. Domácí bijec padl na kolena, ale přestože se postavit, ringový jej správně už dál v souboji pokračovat nenechal. „Mrzí mě to, ale já se vrátím. Ten světový titul jednou získám," pronesl po zápase muž, kterému nevyšla ani třetí titulová šance kariéry. Linares udržel pás i přesto, že váhu udělal až na druhý pokus.

A hlavní tahák? Britský duel o pás mistra světa měl od druhého kola jasného vládce. Kell Brook (35-0) nedal mistru světa z amatérského ringu Frankiemu Gavinovi (22-2) absolutně žádnou šanci a precizním výkonem jej postupně demoloval až do konce v šestém kole. Po zápase sice Brook ocenil kvality soupeře, následně ale dodal: „Nudil jsem se. Ani jsem se pořádně nedostal do tempa, nemusel se vyhecovat k ostřejšímu tempu."

Bijec přezdívaný „Special One" tak potvrdil příslušnost ke světové elitě a jeho další kroky tak budou nejspíše opět mířit za oceán. Nikoliv ale za dalším krajanem Amirem Khanem, nebo snad dokoncem americkým boháčem Floydem Mayweatherem.

„Oba se ho bojí. Amir má jen plnou pusu řečí, ale když dojde na okamžik, abychom se domluvili, tak couvne. A Floyd? Kell je už nyní dvojkou, ne-li jedničkou této váhy. Je to úžasný bojovník, pro Floyda by byl příliš riskantním soupeřem," pronesl manažer Brita Eddie Hearn.

A co na to sám Brook? „Pokud by měl s Floydem někdo bojovat, pak já. Jsem druhým šampionem velterové divize. Amir nemá nic. Porazil Algieriho? To není nic světoborného. Neudělal nic pro to, aby si Floyda zasloužil. Pokud nevyjde Floyd, líbil by se mi zápas s Brandonem Riosem, nebo vítězem souboje Timothy Bradley vs. Jessie Vargas," prohlásil britský neporažený talent.

Jak tohle dopadne? To zjistíme v příštích týdnech, sám Khan prohlásil, že je jiný level, než Brook a že dohoda s Mayweatherem by mohla být dojednána během dvou týdnů. Do té doby se ale můžete kochat video ze sobotní noci. Stojí za to!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU KELL BROOK VS. FRANKIE GAVIN

VIDEO CELÉHO ZÁPASU NATHAN CLEVERLY VS. TOMÁŠ MAN

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JORGE LINARES VS. KEVIN MITCHELL

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LEE SELBY VS. JEVGENIJ GRADOVIČ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SCOTT CARLE VS. CRAIG EVANS

VIDEO CELÉHO ZÁPASU NICK BLACKWELL VS. JOHN RYDER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DAVE RYAN VS. JOHN WAYNE HIBBERT

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze