Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Wilder vs. Ortiz II.: bude znovu slavit šampion, nebo nás čeká překvapení?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Wilder vs. Ortiz II.Srovnání Wilder vs. Ortiz II.PRAHA – Vrchol víkendu se přiblížil. V noci na neděli si to v MGM Grand rozdají podruhé za posledních 20 měsíců Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) a Luis Ortiz (31-1, 26 KO).

První měření sil šampiona WBC a jeho obávaného vyzývatele skončilo knockoutem v 10. kole. Jak tomu bude tentokrát?

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ OBOU BOXERŮ:

RYCHLOST: Pokud bychom Ortize hodnotili podle prvního duelu a také dle těch následných, nedopadl by nejlépe. Spíše průměrné. Jenže videa z přípravy naznačují, že „King Kong“ má možná životní formu. Nabízí se tak trochu srovnání s Attilou Véghem a tím, jak se dokázal nachystat na duel s Karlosem Vémolou.

Kubánec není žádným tanečníkem, jeho pohyb po ringu je ale velmi účelný, jeho zadní ruka i kombinace pak velmi rychlé. Druhé ale platí také pro Wildera, který má i o něco lehčí nohy. A také je o šest (?) let mladší.

VERDIKT: Wilder 9 ; Ortiz 7

SÍLA: Těžko dát jiné číslo než 10 muži, který seká vše, co mu stojí v cestě. A že neukončil i Tysona Furyho, lze přičítat snad jen skutečně nadpřirozeným schopnostem „Cikánského krále“. Wilder má ve své pravačce opravdu dynamit, kterému lze jen stěží konkurovat. Ortiz má také tvrdý úder, navíc má i skvělou techniku, přesto daleko více soupeřů spíše ubije, než „sekne“.

VERDIKT: Wilder 10 ; Ortiz 9

OBRANA: Klíčový faktor zápasu. Mimo jiné proto, že oba v něm jsou nejslabší. Wilder je zranitelný. Ukázal to Ortiz, ukázal to Fury. Američan je náchylný na rychlé kontry, stejně tak oba předvedli, že pokud se nezaleknete po otřesu jeho pověstných větrných mlýnů, můžete mu nadělat problémy. Stejně tak mu nevoní údery na spodek. Totéž ale platí i pro jeho protivníka, který zároveň až příliš spoléhá na svoji zkušenost a postřeh, který ale s věkem oslabuje.

VERDIKT: Wilder 7 ; Ortiz 6

ÚTOK: Možná budu lynčován, ale Wilder si absolutní známku nezaslouží. Kromě zadní ruky a kvalitního čtení soupeře, což je ale tak nějak základ pro špičkového boxera, vlastně nemá v repertoáru nic navíc. Ve chvíli, kdy mu soupeř nestojí v ose a nečekaná na „smrt“, má problém něco vymyslet. Ortiz je v tomto ohledu přece jen kreativnější, umí pracovat z přední ruky, s úhly, pohybovat, tu vypálil jednotlivý úder, tu rozjet kombinaci.

VERDIKT: Wilder 8 ; Ortiz 9

PSYCHIKA: Wilder může jít do zápasu pln sebevědomí. Opakování zápasu hraje pro něj. Poučí se ze svých chyb a ví, že má úder na to, aby Ortize sundal. Kubánec naopak musí překonat případné démony ve své hlavě, ke kterým se ostatně i sám přiznal. Tvrdí, že jsou za ním, neobjeví se ale ve chvíli, kdy bude poprvé – a třeba hodně brzo – opět otřesen?

VERDIKT: Wilder 10 ; Ortiz 7

VERDIKT: Wilder 8,8 ; Ortiz 7,6 (Rozdíl v hodnocení je obrovský. Ortiz má určitě úder na to, aby Wildera poslal do problémů, ale spíše po jeho chybě než díky tomu, že by jej přeboxoval.)

POHLEDEM AUTORA: Musím říct, že mne Ortiz výkony v zápasech po Wilderovi nenadchl, naopak, vypadal v nich de facto průměrně. Ovšem je pravda, že po kempu na tento duel vypadá naprosto fantasticky, působí ve skvělé formě a možná to bude vyrovnanější duel, než jsem čekal. Každopádně si myslím, že nepřežije první polovinu vypsaných kol. Osobně si myslím, že dopadne podobně jako dopadl v odvetě Bermane Stiverne, byť vydrží déle než úvodní tříminutovku.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze