Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Ruiz vs. Joshua 2: favoritem stále Brit, jak se změnilo jejich hodnocení?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Ruiz vs. Joshua 2PRAHA – Už zítra si to v Dirijahu rozdají o pásy WBA, IBF a WBO v těžké váze Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) a Anthony Joshua (22-1, 21 KO). Tentokrát ale vstoupí do ringu coby šampion prvně jmenovaný, který 1. června šokoval většinu boxerského světa knockoutovým triumfem v 7. kole.

Pojďme se na odvetu podívat optikou našeho tradičního srovnání, to zpřed prvního zápasu čtěte pro srovnání ZDE!

VÍCE K ZÁPASU RUIZ VS. JOSHUA 2:

RYCHLOST: Právě tento aspekt v prvním duelu rozhodl. Pořád si stojíme za tím, že Joshuovo hodnocení nebylo přestřelené, jen v ringu neukázal to nejlepší ze sebe. Naopak Ruiz předvedl, že především jeho ruce jsou perfektní. A to hlavně v delších kombinacích.

VERDIKT: Ruiz 9 ; Joshua 9

SÍLA: Joshua disponuje po Wilderovi nejsilnějším úderem v těžké váze. Ruize dokázal jako první poslat do počítání, a to nebyl v optimálním rozpoložení. Navíc byl těžší než tentokrát. Také to bude hrát roli. Ruiz proti Joshuovi přestal fackovat, ale natrefoval i hodně technicky čisté údery a hned to bylo znát.

VERDIKT: Ruiz 9 ; Joshua 10

OBRANA: Faktor, který je třeba pozměnit. Hlavně u Joshuy. Ano, pořád platí, že pokud je v pohodě, dokáže v obraně pracovat velmi slušně. Ovšem z toho se nyní úplně vycházet nedá. A Ruiz ukázal slabiny. Ve chvíli, kdy zahraje roli kondice, stává se Brit velmi zranitelným, jeho dvojitý kryt pak velmi děravým.

Ruiz? Ano, nechává si otloukat spodky, žere přední ruku soupeřů, spoléhá na svoji odolnost. Prostě a jednoduše je občas trochu lenivější. Ve chvíli, kdy je ale potřeba, tak zapne. Má skvělý postřeh, práci trupu, ve dvojitém krytu pracuje také solidně.

VERDIKT: Ruiz 9 ; Joshua 7

ÚTOK: Joshua umí být hodně pestrý a šikovný. Pokud se vrátí ke svému stylu, kdy dokázal využívat své dlouhé přední a zároveň na střední vzdálenost skvělé rotace pro pákové údery, dovede otevřít jakoukoliv obranu. Bude hodně zajímavé, s čím novým přijde. Jak sám avizuje.

Ruiz toho příliš měnit proti prvnímu duelu nebude. Vlastně ani nemá důvod, když to fungovalo. Určitě se bude snažit opět vytvářet tlak, zkracovat vzdálenost, dostávat se případně pod přední Joshuovu ruku, a poté trefovat své hákové kombinace, které má opravdu skvělé. Nakolik mu v jeho dynamice a výbušnosti pomůže menší váha, to se teprve ukáže.

VERDIKT: Ruiz 9 ; Joshua 9

PSYCHIKA: Klíčový faktor zápasu. Pod větším tlakem bude Joshua, který de facto hraje o kariéru. Ruiz už má v nadsázce splněno, a i když padne, bude o něj zájem. Navíc je otázka, zda by nedošlo na završení trilogie, byť ne okamžitě. Joshua působí sebevědomě, soustředěněji než prve. Pořád ale platí, že Ruiz je celkově zkušenějším boxerem, ví, že může Brita zranit. Stejně tak to ví Joshua.

VERDIKT: Ruiz 9 ; Joshua 7

CELKEM: Ruiz 9 ; Joshua 8,4 (hodnocení vychází z prvního vzájemného duelu a případná odveta jej zase může změnit. Na obě strany. U bookmakerů je pořád favoritem Brit, v našem hodnocení se čísla ale otočila)

POHLEDEM AUTORA: Jako jeden z mála jsem Ruize nepodceňoval prve, nepodceňuji jej ani tentokrát. Cesta k vítězství je pro něj stejná, na druhou stranu, pokud Joshua zvládne prvních sedm, osm kol bez výraznějšího problému, pak to bude mít šampion hodně těžké. Osobně čekám, že AJ pojede podobný styl boxu jako při výhře nad Josephem Parkerem. Že účelnost bude převažovat nad srdcem bojovníka, které v sobě Joshua má. Očekávám jeho „nudnou“ výhru na body, nebo KO v pozdějších kolech.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze