Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Golovkin vs. Lemieux: Rukavice zkříží nejlepší zabijáci historie

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Golovkin vs. LemieuxGolovkin vs. LemieuxPRAHA – Pokud se podíváte na zápasový rozpis, není momentálně atraktivnější váhová kategorie, než je ta střední. Kromě dlouho očekávaného duelu mezi Miguelem Cottem a Sauelem Alvarez čeká fanoušky možná nejočekávanější duel knockoutérský es současnosti (i minulosti?).

Na jedné straně pro mnohé nejlepší boxer napříč váhovými kategoriemi Gennadij „GGG“ Golovkin (33-0, 30 KO), na druhé stále ještě mladý a hladový Kanaďan David Lemieux (34-2, 31 KO). Pojďme si tento duel přiblížit v tradičním srovnání.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Úderová rychlost je na obou stranách, to bez debat. Golovkin však dokáže lépe pracovat na nohou a kombinace je zvyklý vysílat i v pohybu. Lemiuex v tomto je lehce odlišný, když naopak k soupeři rychle přistoupí a poté vysype kombinaci. Právě jeho statika na nohou spolu s horší přední rukou způsobuje bod navíc ve prospěch Golovkina.

Verdikt: Golovkin 8 ; Lemieux 7

Síla: Již to bylo nastíněno v řadě článků. Lemiuex je velmi dobrý borec, avšak v každém aspektu na Golovkina lehce ztrácí. Výjimkou není ani jejich síla. Oba dva jsou extrémně silní a střední váha nikdy neměla šampiony s takovými knockoutovými bilancemi. V případě Kazacha musíme zvolit bez debat absolutní známku. U jeho kanadského rivala opět volíme o bodík nižší, jelikož jeho síla není tak technicky dokonale prezentována jako v případě „GGG“.

Verdikt: Golovkin 10 ; Lemieux 9

Obrana: Těžko říct. Oba jsou útočníci, kteří na defenzivu nejsou zvyklí. Je fakt, že tento aspekt si navzájem otestují a právě to, jak ho budou mít zvládnutý, by mohlo být pro duel klíčové. Golovkin dokáže skvěle kontrovat a v ringu působí dojmem, že ho žádná případná rána nemůže rozhodit. Zároveň má však rychlé reflexy, dokáže povolit a pokud je třeba tak i bojovat z ústupu. Lemiux ač v minulosti prohrál před limitem, dokáže snést úder, pokud je třeba zabalit se do dvojitého krytu, případně soupeře zaklinčovat. Ale i v tomto prostě je o trošku horší.

Verdikt: Golovkin 8 ; Lemieux 7

Útok: Další absolutní známka pro Golovkina. Je to pořád dokola, ale co se týče útočné síly, kreativity, jediným jeho konkurentem napříč váhovými kategoriemi je Rus Sergej Kovalev. Třiatřicetiletý Kazach skvěle pracuje se vzdáleností, má vynikající kondici a podle slov jeho okolí dokáže rozdávat bomby jako málokterá těžká váha.

O sedm let mladší Kanaďan má také v rukou dynamit, ale jeho arzenál a nápaditost je o něco horší. V málokterém našem srovnání je devítka horší známkou, avšak nyní tak musíme učinit. Lemiuex je naprostá elita dnešní doby, Golovkin je ale naprostá elita už z historického měřítka.

Verdikt: Golovkin 10 ; Lemieux 9

Psychika: Lemieux se připravil dokonale a měl by to být ten nejlepší David Lemieux, jakého jsme kdy viděli. Navíc do duelu vstupuje v pozici, kdy může jen a pouze získat. Golovkina čeká opravdu první vážná hrozba.

Mladý, motivovaný bojovník, proti kterému bude muset ze sebe dostat to nejlepší. Pokud se někdy říkalo, že Golovkin jede tak na 70%, nyní do toho bude muset šlapat naplno. Ve hře je nejen pozici nepsaného krále střední váhy, ale i tři světové tituly. Pro oba je to zároveň při premiéře na placeném kanále HBO šance prorazit obrovsky i po finanční stránce a stát se novou hvězdou PPV.

Verdikt: Golovkin 9 ; Lemieux 8

Celkem: Golovkin 9 ; Lemieux 8 (Rozdíl jednoho bodu je sice markantní na druhou stranu Lemieux má aspekty k případné senzaci a to především drtivý knockoutový úder. Budeme svědkem prvořadé senzace?)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze