Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Bellew-Flores: najde televizní analytik slabinu nečitelného šampiona?

  • Napsal Antonín Vavrda

Bellew vs. FloresBellew vs. FloresPRAHA – Stejné město, stejná trofej, jen trochu jiné obsazení. Brit Tony Bellew (27-2-1, 17 KO) bude doma v Liverpoolu hájit pozici šampiona WBC v křížové váze proti americkému nájezdníkovi BJ Floresovi (32-3-1, 20 KO), který už dvakrát v minulosti velký titulový duel prohrál.

Kdo je favoritem souboje mezi ostrovním šikulou, který vyniká především svojí nečitelností, a americkým veteránem, který platí za jednoho z nejlepších boxerských televizních analytiků současnosti?

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ:

Rychlost: Ani jeden neoplývá nějakou zázračnou rychlostí a to především ohledně svých nohou. Brit to má dané především svým stylem, jeho zámořský soupeř má naopak svoji taktiku založenou na jiných aspektech, než je rychlost. I když co se týče rukou, jsou na tom oba velmi dobře, hlavně Bellewova přední ruka je nesmírně nebezpečná.

Verdikt: Bellew 7 ; Flores 7

Síla: Knockoutovou bilanci mají srovnatelnou, Bellew ji zároveň spíše sbíral v polotěžké váze, Flores zase neměl tak kvalitní protivníky jako on. Oba ale rozhodně patří mezi to silnější v této divizi. Síla třiatřicetiletého liverpoolského rodáka je především v rotačních úderech, o čtyři roky starší bijec žijící v Las Vegas je pak nesmírně silný v přímých a crossových úderech.

Verdikt: Bellew 8 ; Flores 8

Obrana: Slabá, nebo dostatečně kvalitní obrana? Toť otázka. Oba už prohráli, oba zaslouženě, Bellewa doslova roznesl po ringu Adonis Stevenson, s Floresem si celkem snadno poradil Danny Green. Jsou stejně náchylní na kontry, jako je umí rozdávat, především Brit má pak skvělou práci trupem, Flores disponuje lepším dvojitým krytem.

Bellew už byl v počítání, vždy se ale dokázal postavit, je to obrovský bojovník, Flores má tvrdší bradu, ale není prověřený v tom ohledu, co se stanu, pokud jej soupeř zaskočí a „roztančí“. Začne zmatkovat jako Ilunga Makabu, nebo zachová chladnou hlavu? Těžko říct a i tento faktor vychází remízově.

Verdikt: Bellew 7 ; Flores 7

Útok: Skvělé rotační údery, především excelentní přední hák z dílny ostrovního bijce proti tvrdým přímkám a zadního crossu o něco menšího (Bellew měří 191 cm, Flores 188 cm) Američana s daleko větším rozsahem paží (188 cm ku 203 cm).

Bellew je příroďnák, samá ruka, samá noha, působí neohrabaně, jeho údery jsou ale tvrdé, přesné, kombinace vyvážené, naučené, zároveň umí improvizovat. Flores je analytik s mikrofonem u pusy i v ringu, schopnost improvizace mu lehce chybí. Bejbut Šumenov mu polovinu zápasu utíkal, Američan s tím nic neudělal, nic nezměnil, věřil tomu jednomu, přestože se to nakonec ukázalo neúčinné (byť sporně).

Právě za umění překvapit dostává Brit bod navíc. Není dokonalý. Nevypadá elegantně jako boxerské hvězdy, kterým byl dán do vínku talent a krásná koordinace pohybů. Ale jeho ofenziva při celkovém pohledu prostě moc chyb nemá.

Verdikt: Bellew 9 ; Flores 8

Psychika: Žebříčkově nejlepším boxeem, kterého Flores zdolal, byl krajan Darnell Wilson v roce 2008. Tedy v době, kdy měl nyní dvaačtyřicetiletý veterán ještě vůli vítězit a ne jen boxovat, aby se uživil. Bellew má za sebou po dvou tvrdých duelech s Nathanem Cleverlym, Isaakem Chilembou, Ovillem McKenziem, zbil stárnoucího Valerije Brudova i o návrat na výsluní boxujícího Mateusze Masternaka, naposledy pak do té doby největší postrach křížové váhy jménem Illunga Makabu.

I kdyby neměl Bellew srdce válečníka, vůli bojovníka, který nikdy a nic za žádnou cenu nevzdá a boxuje, dokud je při vědomí a na nohou, měl po psychické stránce navrch. Flores velké titulové souboje vždy prohrál, pokaždé vypadal jakoby smířený s osudem, nepokusil se něco změnit, zdolat protivníka před limitem. A dokud to nedokáže, bude mít Brit navrch.

Verdikt: Bellew 9 ; Flores 7

Celkem: Bellew 8 ; Flores 7,4 (Šampion je na papíře mírným favoritem. Někoho tlak svazuje, on jej miluje, je šikovnější, má větší srdce. Pokud neudělá chybu, měl by vyhrát, nejspíše na body. Flores ale je nebezpečný a moc dobře ví, že má v sedmatřiceti letech poslední šanci vyhrát titul mistra světa!)

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze