Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Alvarez-Kovaljov: Mexičan chce titul ve čtvrté váze. Co na to 'Krusher'?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Alvarez vs. Kovaljov / zdroj foto: Profiboxing.czSrovnání Alvarez vs. Kovaljov / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Víkendovým šlágrem číslo jedna je souboj mezi králem střední váhy Canelem Alvarezem (52-1-2, 35 KO) a šampionem WBO v polotěžké váze Sergejem Kovaljovem (34-3-1, 29 KO) o pás druhého jmenovaného.

Jak jejich duel vypadá na papíře? Pojďme na to.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ NAŠEHO WEBU:

RYCHLOST: Devětadvacetiletý Mexičan má nesmírně rychlé ruce i reflexy, v případě nutnosti je rychlý také na nohou. Otázkou je, jak na tom bude o dvě výše, než je zvyklý, s vahou, kterou obvykle mívá v průběhu tréninkového kempu, nikoliv na jeho konci. Nohy i ruce Kovaljova jsou na polotěžkou váhu skvělé, co ale pomalu ztrácí, jsou právě reflexy. A schopnost reagovat na soupeře může být proti Canelovi klíčová.

VERDIKT: Alvarez 9 ; Kovaljov 8

SÍLA: Na jednu stranu vypadají údery Canela impozantně. V zápasech i trénincích. Na druhou, nedá se říct, že by měl vyloženou tečku. Spíše způsobuje protivníkům postupně těžkou „damage“. Sečteno, podtrženo, od přesunu do střední (super) střední váhy „sundal“ jen ty soupeře, u kterého se to čekalo – Brita Rockyho Fieldinga, před ním pak jeho krajany Liama Smitha a Amira Khana. Pravdou je, že prvně dva jmenované přes spodky, na které je citlivý také Kovaljov.

Kovaljov je přesný opak – jeho tečka je vyhlášená, stejně jako technika. Zároveň je ale pravda, že 36 let je 36 let. Pořád si ale autor těchto řádků myslí, že při stoprocentní přípravě, je Kovaljov vedle krajana Artura Beterbijeva nejnebezpečnější (silově) polotěžká váha současnosti.

VERDIKT: Alvarez 7 (minus 2 body za posun ve váze) ; Kovaljov 9

OBRANA: Slabina Rusa proti pohyblivému a šikovnému Canelovi. A faktor, který může tento duel rozhodnout. Devětadvacetiletý Mexičan je totiž v defenzivní činnosti o level výše než Kovaljov. A při vší úctě, tohle prostě za jeden kemp „Krusher“ nedožene.

VERDIKT: Alvarez 9 ; Kovaljov 6

ÚTOK: Silná stránka obou. Canelo je v ofenzivě velmi pestrý, postupně obrovsky vyzrál. Umí úplně všechno a ve všem je špička. Každopádně mexickou krev nezapře, takže jeho největší předností jsou pákové údery rotované ze zapřené přední nohy. Obrana proti tomu je snadná – pohyb, pohyb a pohyb. Kovaljov je typická sovětská škola, jeho údery jsou hodně technické, umí si najít mezírku v obraně soupeře, má hodně tvrdý jab. Občas ale sklouzává ke strojovému opakovaní nacvičeného.

VERDIKT: Alvarez 9 ; Kovaljov 9

PSYCHIKA: Canelo Alvarez ví, že pokud se bude boxovat na body a duel bude alespoň na oko vyrovnaný, tak nemůže prohrát. Ať se to jeho fanouškům líbí, nebo ne, momentálně je ve stejné pozici jako býval Floyd Mayweather. Kovaljov ví, na čem je, má zkušenosti, naposledy doma v Čeljabinsku ukázal srdce válečníka, díky kterému přetlačil a knockoutoval Anthonyho Yardeho. Má před sebou životní zápas. A podle toho k němu přistupuje.

VERDIKT: Alvarez 10 ; Kovaljov 8

CELKEM: Alvarez 8,8 ; Kovaljov 8 (Byť jde o dvě váhy výše, je jasným favoritem Mexičan.)

POHLEDEM AUTORA: Canelo Alvarez je jasným favoritem, ostatně i jeho trenér přiznal, že si Kovaljova vybrali pro titul ve čtvrté váze cíleně. Vědí, že styl Mexičana by na něj měl platit. Na druhou stranu, pokud má někdy někdo šanci tohoto sebevědomého – místy pro některé až nabubřelého – rodáka z Guadalajary „seknout“, pak je to od střední po polotěžkou váhu vedle Artura Beterbijeva právě Kovaljov. Osobně si myslím, že duel skončí před limitem pro Canela, ale uvnitř hlodá pocit vsadit na KO triumf Rusa.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze