Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Alvarez vs. Jacobs: Mexičan chce potvrdit pozici jedničky střední váhy

  • Napsal Antonín Vavrda

SROVNÁNÍ Alvarez Jacobs / zdroj foto: Profiboxing.czSROVNÁNÍ Alvarez Jacobs / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Možný zápas nejen měsíce, ale také roku čeká na fanoušky boxu v noci na neděli. Osmadvacetiletý Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez (51-1-2, 35 KO) si to rozdá s dvaatřicetieltým Američanem Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO).

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

Ve hře budou pásy federací WBC, WBA a IBF, kdy první dva přinese do ringu Alvarez, poslední pak Jacobs. Kdo s nimi odejde?

RYCHLOST: Ruce, nohy, vše v podání obou parádní. Alvarez je klasickou mexickou školou boxu, váha na přední noze, skvělý přední hák, rychlé přísuny, krátké kroky, žádné velké plýtvání energie. Na druhé straně Jacobs se snaží využívat svých dlouhých paží, má delší přísuny, na nohou působí trochu lehčím dojmem. Každopádně pozice číslo 1. a 3. jim patří ve střední váze naprosto právem.

VERDIKT: Alvarez 9 ; Jacobs 9

SÍLA: Na první dobrou vypadají Alvarezovy údery drtivě. Na druhou je pravdou fakt, že z posledních sedmi zápasů ukončil před limitem tři, pokaždé Brity. A pokaždé to bylo očekávané – Khan neměl ve střední váze co dělat, Liam Smith byl také příliš malý, Fielding je trochu jiný level (nic ve zlém). Naproti tomu – výrazněji neotřásl Miguelem Cottem, Juliem Cesarem Chavezem a už vůbec ne Gennadijem Golovkinem.

Podobné to je také u Jacobse. Jeho zadní rovná i háky mohou kácet stromy, jenže od zápasu s Golovkinem, kde vsadil na jiné než ofenzivní zbraně, ani jednoho soupeře neukončil před limitem. A ani v jednom případě se nikam nehrnul, žádné velké útočné manévry, kde by ukázal sílu svého úderu, se nekonaly. Silní jsou oba, Ale troufám si říct, že „GGG“ je na tom výrazně lépe. A možná i Jermall Charlo se může pyšnit větším silovým potenciálem.

VERDIKT: Alvarez 8 ; Jacobs 8

OBRANA: Skvělá práce nohou, pohyb tělem, dvojitý kryt, ústupy, odchody, prostě vše, co trenéři od svých svěřenců chtějí, tito dva mají. Jacobs pak navíc ještě rád využívá stylu a la Mayweather. Zároveň pokud chcete vidět učebnicové side-stepy – a to nejen co se práce nohou týče, ale především horní poloviny těla – pak studujte Alvareze. V této činnosti je neskutečný.

VERDIKT: Alvarez 9 ; Jacobs 9

ÚTOK: Zkušenosti z dlouhé kariéry v profesionálním ringu, u Jacobse navíc nějaký ten rok i mezi amatéry, jsou znát také zde. Alvarez nemá vyloženě oblíbený úder, umí vše – jab, zadní cross, háky, variovat údery na spodek. Právě těmi hodně deptal Golovkina. Jen těžko mu lze něco vyčíst, rozhodně se na něj hezky kouká.

„Miracle Man“ je o něco větším technikem, má i delší paže (185 cm ku 179 cm), je na tom i lépe výškově. Z velkého ranaře a rváče vyrostl postupně excelentní technik, který rád otáčí gardy a deptá svého protivníky různými údery z občas i ne úplně obvyklých úhlů. Snad jediné, co se mu dá lehce vytknout, je skutečnost, že někdy ztrácí při svých výpadech zbytečné vzdálenost.

VERDIKT: Alvarez 10 ; Jacobs 10

PSYCHIKA: I bez rýpnutí, že Canelo se vlastně díky přízni všech porážky vlastně obávat ani nemusí, je na tom po psychické stránce výborně. To, že patří mezi maximálně desítku nejlepších boxerů napříč vahami zpochybnit nelze, že má zbraně na triumf nad Jacobsem také ne. Nemá se čeho obávat. Totéž ale platí také na druhé straně. Američan má na to, aby Alvareze porazil, moc dobře to ví. Je v nejlepších letech, vyzrál. Buď teď, nebo nikdy.

VERDIKT: Alvarez 10 ; Jacobs 9

CELKEM: Alvarez 9,2 ; Jacobs 9

POHLEDEM AUTORA: Myslím si, že Canelo měl v Golovkinovi těžšího soupeře než Jacobs v Derevjančenkovi i Suleckim. Na druhé straně za posledních 12 měsíců toho odboxoval více, je na vrcholu, z prohry od Golovkina se poučil, trochu upravil styl, působí nesmírně jistě, chytře. Má styl na to, aby Alvareze potrápil, stejně jako má úder na to, aby jím otřásl. To, že se to nepovedlo „GGG“ lze přičítat mnoha faktorům, jeden z nich pak není fair-play. Klidně se můžeme dočkat remízy...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze