Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Cotto vs. Geale: potvrdí Portoričan držkopád kariéry soupeře?

  • Napsal Antonín Vavrda

Cotto vs. GealeCotto vs. GealePRAHA – Sobotní noc bude ve světě boxu patřit dvěma mužům – Portoričanovi Miguelovi Cottovi (39-4) a Australanovi Danielu Gealovi (31-3). Ve hře bude kromě titulu WBC ve střední váze ještě daleko více.

Prvně jmenovaný bojuje o lukrativní souboj s Canelem Alvarezem, kvůli neúspěšným prvním vzájemným jednáním neboxoval téměř rok. Druhý se může vrátit na výsluní poté, co jej loni doslova ztrapnil Gennadij Golovkin.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Není to nic nového, spíše jen opakování známého. Cotto není typická střední váha (72,5 kg), ale spíše velterová (66,7 kg), právě v rychlostním aspektu by to ale pro něj měla být výhoda. Na nohou i co se týče rukou je na tom lépe, než Geale. Ten s trochou nadsázky může proti Portoričanovi působit jako „nepohyblivý obr", i když především ruce rozhodně pomalé nemá.

Verdikt: Cotto 9 ; Geale 7

Síla: Ani zde nemá dle nás Australan navrch. Oba jsou stejně staří, takže po fyzické stránce by tam rozdíl být neměl. Cotto je knockoutér, ovšem menší váha, na druhou stranu, dokázal zbít a poslat k zemi Martineze. Geale je sice odolnější, po porážce od Golovkina si dokázal spravit náladu na Jarrodu Fletcherovi, na druhou stranu to nikdy nebyl boxer, který by své soupeře kácel jedním, či dvěma údery.

Verdikt: Cotto 7 ; Geale 7

Obrana: Portoričan není defenzivní specialista, ale i tak v obraně umí pracovat velmi solidně. Má celkem kvalitní dvoják, ze kterého často vychází, umí si povolit, uhnout, jít pod přední ruku soupeře. Přesto často chytá zbytečné údery soupeřů navíc.

Gealeho defenziva byla proti Golovkinovi rozbitá na padrť, Cotto ale není tak přirozeně silný boxer, jako je Kazach. Zde by mu jeho práce přední rukou, dvojitý kryt, povolení, případně klinče měly stačit k tomu, aby nebyl zápas tak rychlý, jako zmíněný souboj s GGG.

Verdikt: Cotto 7 ; Geale 7

Útok: Portoričan má výškovou nevýhodu (170 cm ku 178 cm), má i kratší paže (178 cm ku 183 cm), podobně na tom byl ale i proti Martinezovi a neměl problém ho zbít. Argentinec byl navíc rychlejší, než Geale, ten by měl být odolnější. Přesto může čekat rychlé Cottovy výpady, pokusy o kombinace, povolení a takhle pořád dokola.

Geale není žádná mlátička, ale spíše typem monotónního a otravného boxera. Pořád se pohybuje, pořád něco vymýšlí rukama, umí být velmi přesný. Zvládá boxovat z ústupu, i v tlaku. Má kvalitní přední ruku a zadní cross. Jeho výhodou ale je, že žádný z útočných úderů nevyčnívá, ani nezaostává. Dalším nepříjemným faktorem pro jeho soupeře je jeho hodně krátký švih.

Verdikt: Cotto 9 ; Geale 8

Psychika: Co se týče hlavy, měl by na tom být lépe Portoričan. Ví, co chce, ví, že chytil ve své kariéře druhý dech. Kromě duelu s Troutem žádný dosud nikdy v kariéře nezabalil, je to bojovník. Rváč a srdcař je i jeho soupeř, přesto už vypadá, jako kdyby mu přece jen chyběl ten hlad po vítězství, jak měl dva, tři roky zpět.

Verdikt: Cotto 9 ; Geale 7

Celkem: Cotto 8,2 ; Geale 7,2 (Rozdíl v našem srovnání je velký, jednoznačný. Na druhou stranu, pokud ukáže Geale vůli po vítězství, bude mít natrénováno, má všechny schopnosti k tomu, aby Cotta zaskočil.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze