Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Pejsar: 'Přišel za mnou bodový, že to schválně otočili.' Kudrjašov přiznal prohru!

  • Napsal Antonín Vavrda

Pejsar bije KudrjašovaPejsar bije KudrjašovaKRASNOJARSK – Ani se mu nechtělo do postele. Václav Pejsar (14-9, 12 KO) měl i kvůli naplánovanému odletu do Prahy dost času přemýšlet o své „porážce“ s Rusem Dmitrijem Kudrjašovem (24-3, 23 KO). A ani pár hodin po zápase nechápal. „Nemyslím si, že jsem udělal něco špatně, mohl jsem ho seknout, ale i tak jsem ho zbil,“ kroutil v rozhovoru pro Profiboxing.cz hlavou.

Pojďme si udělat krátké shrnutí zápasu Dmitrije Kudrjašova s Václavem Pejsarem v Ivan Jurygin Sports Palace v Krasnojarsku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ruské boxerské weby píší o nečekaném a kontroverzním verdiktu, stejně tak ruský dopisovatel Boxingscene.com. Ukrajinský Vringe.com označil výsledek za „Krádež v Krasnojarsku“. V komentářích pod textem se to jen hemží podporou českého boxera a zhnusením nad verdiktem bodových, který zněl 97-92, 95-94 a 92-97.

A který ve světovém ratingu BoxRec.com nakonec spravedlivě pomohl českého rváči. Ten se posunul do elitní padesátky křížové váhy, konkrétně na 41. pozici. Kudrjašov klesl ze 17. příčky na dvacátou. „Tak trochu jsme to očekávali. Třeba to nakonec bude k něčemu dobré. I to, že o tom zápase nyní všichni mluví,“ vzkázal ze Sibiře plzeňský bijec.

Ano, opravdu o něm všichni mluví. Andrej Rjabinskij, dlouholetý manažer „Ruského kladiva“ na svůj Twitter napsal: „Podle mého Dima tento boj prohrál. Je to skvělý člověk i boxer, správný chlap. Ale pokud mluvíme o tomto zápase, tak prohrál. A bodoví mu tím triumfem udělali medvědí službu. Udělali z něj podvodníka, přitom on jím není. On nebodoval. Nikdy by se k něčemu podobnému nesnížil. Jen šel do ringu, udělal svoji práci. A tentokrát to nestačilo.“

Když už zmínil Rjabinskij onu trojici bodových. „Když jsem byl na hotelu na večeři, přišel rozhodčí, který to nabodoval pro mě, a řekl mi na férovku, že to muselo takto dopadnout. Přišel za mnou Nikolaj Valujev a gratuloval mi. I dle něj jsem vyhrál. Stejně tak fanoušci,“ zmiňuje zajímavá setkání po zápase Pejsar.

A bylo toho více. „Přišel jsem si sednout do haly, abych se podíval na duel Lebeděva s Mchunem. Nakonec jsem to vnímal jen zčásti, protože tolik fotek a podpisů jsem nerozdal za svoji kariéru. Mám totálně zahlcený telefon, a to i od Rusů, kteří mi píší, jak se za své krajany na bodech stydí. A to jsem seděl v rohu, nečekal jsem to. Přišel i matchmaker, že ho to mrzí, že toto neovlivní, a že by případně zařídil odvetu,“ pokračoval ve vyprávění.

Zda by na ni přistoupil? „Teď fakt nevím,“ zakroutí hlavou bijec z Plzně, který se především nyní už těší na Vánoce se svými nejbližšími.

Až v rodinném kruhu zapomene na křivdu z Krasnojarsku. Přes všechen obdiv a slova o kontroverzi a krádeži je u jeho jména prohra, Kudrjašov naopak má v kolonce výhru.

„Co ti mám povídat, jasně, že jsem naštvaný. Víš, všichni mluvili o tom, jakou má bombu, ale znáš to, je to o prvním úderu. Chytil jsem ho a říkal jsem si: 'Tímhle ten chlap sundal 23 soupeřů?' Zažil jsem fakt horší a tvrdší. Škoda, že jsem ho nesundal, ale není skleněný, jak někteří tvrdili. Fakt toho nachytal hodně. A čisté údery. Těžko říct, co jsem mohl udělat lépe. Fakt nevím. Možná ty závěry kol, ale ty mu vycházely až tak od sedmého, možná tak to, a pak osm, devět,“ vyprávěl, zatímco na baru sledoval znovu svůj „marný boj s větrnými mlýny“.

To vše i přes dvě krize. Ve čtvrtém kole jej nalákal Kudrjašov do pasti a trefil v kontru. V kole, které do té doby přitom patřilo Pejsarovi. A v devátém nakonec ukázal, že bombu v ruce má, když pochroumal pravé zápěstí českého bijce.

„No, něco tam bude. (smích) Trefil mě dvakrát na stejné místo a v první chvíli jsem si myslel, že mi zlomil zápěstí. Ale teď už to vůbec necítím, bylo to jen chvilkové. A ani toho nevyužil, což také o něčem svědčí. A ten down? Byla to chyba, ale nebyl jsem nijak otřesený, vím, že i kdyby nebyl konec kola, nebyl by to žádný problém,“ vrátil se ke dvěma momentům, které nevyšly dle jeho představ.

K jediným světlým momentům Kudrjašova v zápase, jak napsaly místní weby. „Hele, na rovinu, vyhrál jsem sedm kol, mohl osm, kdybych nebyl počítaný. Je to fakt ke vzteku. Petr Klikoš (kondiční trenér) mi říkal, že chyběl kousek, stejně tak další. Ale jaký kousek? Jak jsme se bavili s Veselinem Karagiozovem (boxerský kouč), já ho prostě porazil. Žádný kousek nechyběl, prostě jsem vyhrál, jen jistí pánové to viděli jinak,“ dodal zklamaně.

A jen tak mimochodem na závěr slova „vítěze“, Dmitrije Kudrjašova, který po duelu zmizel ve svém hotelovém pokoji: „Milí přátelé a fanoušci boxu, chci se vyjádřit k dnešnímu boji. Nejsem rozhodčí a ani o nich nerozhoduji. Já sám vím, že jsem neudělal dost, abych vyhrál.“

Ostatně, níže se můžete sami podívat na videu...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DMITRIJ KUDRJAŠOV VS. VÁCLAV PEJSAR

 

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze