Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Nejsilnější muž Česka Tkadlčík: Mam z boxu i MMA respekt. Zápas v judu se blíží

  • Napsal Antonín Vavrda

Tkadlčík kolážTkadlčík kolážPRAHA – Bojové a úpolové sporty poslední dobou lákají více a více mužů a žen z jiných sportů. Naposledy o víkendu se do boxerského ringu postavil islandský strongman Hafpor Júlíus Björnsson. Ten ve svém exhibičním tříkolovém duelu s profesionálním boxerem Stevenem Wardem (13-1, 4 KO) obstál. A může se chystat na podzimní šlágr siláků s dalším obrem – Britem Eddiem Hallem. „Věřím pro jejich souboj spíše Eddiemu,“ komentuje víkendové dění v Dubaji český silák Jiří Tkadlčík.

Jako kdyby to šlo ruku v ruce. V minulých letech jsme viděli několik exhibičních boxerských duelů sportovců, loni pak velký návrat legendárního bijce Mika Tysona, za pět týdnů totéž – v oficiálním duelu – předvede i Lukáš Konečný.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A krátce poté, co Björnsson s Hallem oznámili svůj boxerský duel, ve kterém si chtějí vyjasnit neshody ze Strongmanů, oblékl kimono také vlastně nejsilnější muž Česka, jednatřicetiletý Jiří Tkadlčík, který předloni ve své kategorii do 105 kilogramů předvedl světový rekord v mrtvém tahu (406 kg). „Chtěl jsem si to zkusit na měsíc jako zpestření tréninku a už jedu měsíce dva,“ říká v krátkém rozhovoru pro Lidovky.cz a Profiboxing.cz rodák z Přerova.

Ten nyní bydlí a trénuje v Praze. A zmíněné judo ve známém Gorila MMA. Že by předzvěst dalšího sportovního přestupu?

Když se vrátíme k víkendu, co si o zápase Björnsson vs. Hall myslíte? Není to jen marketing? Islandský obr naznačil, že dle něj Brit bere přípravu na lehkou váhu.
Určitě jsem fanouškem Eddieho Halla, přeji si, aby vyhrál. Nemyslím si, že to bere na lehkou váhu, trénuje dobře, ale je velkým vtipálkem, takže to tak může vyznít. Dle mého názoru je komplexnější sportovec než Thor (přezdívka Björnssona). Přeji mu to více i pro to, že na mě působil při osobním setkání daleko sympatičtěji.

A vy byste do něčeho takového šel také?
Do boxerského zápasu bych asi nešel, to by mě nejspíše tak úplně nenaplňovalo. Pokud se bavíme o judu, tak do toho bych šel, baví mě. Takže do juda určitě. A do MMA, tak na tuto otázku nedokážu odpovědět, záleželo by proti komu, jestli by tam byla odměna, která stojí za to. Nemyslím to tak, že mi jde o peníze, ale už jsem v jednom rozhovoru říkal, že ty kluky obdivuji, když jdou do klece a nechají si za dvacet tisíc rozbít hubu. Do toho bych nešel.

Kromě judistických videí jste v minulém týdnu „odložil“ i jedno týkající se tréninku MMA. Láká vás zkusit zápas v kleci, nebo jde jen o zpestření tréninku?
Celkově jde o zpestření, měl z toho být měsíc, už jsou to dva. Vyvrcholit to mělo nějakým zápasem v judu, ale bohužel koronavirus nám do toho hodil vidle, takže se to trošku protahuje. Ale musím říct, že jsem překvapený z toho, jak komplexní sport to je, kolik je tam techniky a že vám je síla k ničemu. A co se týče MMA. Trénuji v Gorila Gymu, kde je hodně zápasníků, thajboxerů a podobně, takže už se mě samozřejmě snažili nalákat na trénink, nebo zápas... Trénink už jsem si zkusil, do zápasu bych zatím nešel.

Tkadlčík s Krpálkem / zdroj foto: IG TkadlčíkTkadlčík s Krpálkem / zdroj foto: IG Tkadlčík

Mimochodem, v judu ale nejste úplný nováčkem. Alespoň dle toho, co je vidět a co jste psal pod jednu fotku z tréninku s bratrem...
Je to tak. Když mi bylo jedenáct, dvanáct let, tak jsem se judu věnoval, přivedl nás k tomu učitel tělocviku a bavilo nás to. Udělal to proto, že jsme se pořád řezali, tak nám jednoho dne přinesl kimona a ukázal nám nějaké judistické chvaty. Chvíli jsme se prali sami, pak jsme chodili i do oddílu. Já u toho vydržel asi rok, rok a půl. Bylo to skvělé, myslím, že je perfektní pro děti, naučíte se padat, koordinaci pohybů, není to o tom, že někoho srolujete a zničíte, o praní, ale právě o rozvoji celého těla, a když se to dělá dobře, tak i duše.

Tkadlčík v Gorila MMA / zdroj foto: IG TkadlčíkTkadlčík v Gorila MMA / zdroj foto: IG Tkadlčík

Tkadlčík na MMA / zdroj foto: IG TkadlčíkTkadlčík na MMA / zdroj foto: IG Tkadlčík

Tkadlčík na "svých" závodech / zdroj foto: IG TkadlčíkTkadlčík na "svých" závodech / zdroj foto: IG Tkadlčík

Tkadlčík v judistickém kimonu / zdroj foto: IG TkadlčíkTkadlčík v judistickém kimonu / zdroj foto: IG Tkadlčík

Tkadlčík na "svých" závodech / zdroj foto: IG TkadlčíkTkadlčík na "svých" závodech / zdroj foto: IG Tkadlčík

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze