Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Konečný: Sluneta byla maximum, co se dalo udělat. Bare Knuckle? Už nikdy více!

  • Napsal Antonín Vavrda

Zápas Fabiany BytyqiZápas Fabiany BytyqiÚSTÍ NAD LABEM – Dvakrát musel tradiční galavečer v ústecké Slunetě kvůli koronaviru odložit. V pátek se přece jen uspořádala. Ani tak ale neproběhla bez problémů, vždyť jen v posledním týdnu řešit osm zápasových změn. Přesto cítí promotér, manažer i trenér Lukáš Konečný úlevu. A nejen pro to, že v klasickém boxu vyhráli všichni tři jeho svěřenci – dcerka Jarka, Fabiana Bytyqi i Tomáš Šálek, byť s jeho výkonem byl spokojený nejméně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak si výsledkově i celkově spokojený se Slunetou? Co jsem tak četl, především se chválilo.

Jsem spokojený. Sice se ke mně donesla i kritika, jak je vše předem jasné, jak to dělám pro peníze, jak jsou výsledky domluvený, ale z toho si nic nedělám. Sám vím nejlépe, kde je pravda. Po mnoha odřeknutí zápasů na poslední chvíli, když vezmeme v potaz cenu vstupného a že diváci mohou sledovat zdarma většinu zápasů živě v televizi, že kapacita diváků musela být 50 procent, a spoustu dalšího... Tak si myslím, že v současné situaci byla Sluneta to maximum, co se dalo udělat.

Co ty a zápas Standy Eschnera v Bare Knuckle? Šel bys do toho znovu?

Nešel, zjistil jsem, že je to na můj vkus příliš tvrdé. To už podle mě není sport. Možná to byla jen souhra nešťastných náhod, ale mně to stačilo. V našich podmínkách se podle mě sportovcům nevyplatí riskovat zdraví za relativně malé finanční odměny. Pro mě jako pro promotéra by to sice zajímavé a výdělečné bylo, ale pro sportovce je to z mého pohledu nesmysl.

Jak jsi viděl zápasy svých svěřenců Fabiany Bytyqi a Tomáše Šálka?

Fabiána předvedla svoji klasiku. Soustředěná, přemýšlí, poslouchá. Soupeřka nechtěla dělat zápas, takže podle mě maximum, co Fabiána mohla udělat. S Tomášem je to ale úplně něco jiného. Vím, na co má, vím, co je v něm a pak předvede tak dvacet, třicet procent svého boxu. A to je špatně. Bylo vidět, že se nechal unést atmosférou. Neposlouchal, dělal, co chtěl, spousta chyb a zbytečného inkasování úderů. Takhle se neboxuje, tohle by se mu nemuselo vyplatit. Jsem na něj naštvaný.

CELÝ PŘENOS GALAVEČERA BOXING LIVE MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE!

Co titulový zápas? Nebyla škoda, že Tomáš nevydržel kondičně až do konce?

No Tomáš, pokud vím, nikdy kondičně nevydrží už od amatérského ringu. Bude mít nějaký problém s psychikou či třeba s dýcháním, protože natrénováno mívá. Na druhou stranu musím uznat, že duel vzal necelý týden před uskutečněním. Měl sice v plánu zápas na Slunetě, ale jen na šest kol. Bohužel Babiak se zranil a já Tomáše hodně přemlouval, aby do tohoto utkání šel. Byl to pro něj risk a zaslouží si další podobnou šanci, do které bude mít více času na přípravu.

Překvapením byla především výhra Ondry Budery, viděl jsi ten zápas? A co na výsledek říkáš, je dle tebe zasloužený? Dá se říct, že trochu satisfakce i motivace po některých jeho posledních prohrách...

Ondra je kapitola sama pro sebe. Svoji kariéru si již delší dobu řídí sám a podle toho to také vypadá. Již před posledním zápasem v zahraničí jsem ho varoval, ale odvětil že to není moje starost. Je škoda, že si podobní boxeři neuvědomují všechny okolnosti, protože pak jde jejich kariéra strmě dolů. Pro mě ta výhra překvapením nebyla. Věděl jsem, že je to padesát na padesát. Ale zápas jsem neviděl, vidím jen útržky z duelů, kde nejsem jako trenér v rohu boxera. Ale myslím, že výhra byla zasloužená, soudím tak i z reakce soupeřova týmu.

Je Husejn Gasimov po tom tvrdém K.O. v pořádku? Nechci kritizovat Bohumila (Rückschlose, ringového), ale ty bys zápas po prvním počítání nechal pokračovat? My to měli přímo před sebou a Gasimov nám přišel na nohou hodně vratký...

Ptal jsem se jeho týmu druhý den a prý byl v pořádku již večer po zápase. Takže doufám, že nenastaly žádné komplikace. To K.O. jsem sice viděl na akci, ale zápas jsem zhlédl až teď ze záznamu. Bohužel Gasimov si o něco podobného opravdu koledoval. Bradu má vysoko, kryt není dostatečný a zbytečně se přibližoval k Zedníčkovi. Jestli měl Rückschlos zápas nechat pokračovat po prvním počítání, je otázka... Teď, když se na duel dívám, mohl to klidně ukončit. Ale je to opět tak padesát na padesát. Pokud by to ukončil bylo by spoustu poznámek, že to bylo předčasné. Husejn boxovat chtěl a mohl. Stejně tak mohl ringový duel ukončit. Po bitvě je každý generál.

Co nyní dál? Vypadá to na opětovné vyhlášení nouzového stavu. Minimálně na měsíc.

To opravdu nevím. (povzdech) Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Bohužel mám pocit, že teď něco plánovat bude opravdu složité. Asi bude třeba dělat podobné akce bez diváků, jenže to bude z finanční stránky velmi obtížné. Nejvíce lituji boxerů... Pro ně je důležité určité zápasové tempo. Jinak nemají tréninkovou motivaci a samozřejmě ani finanční zázemí. Teď se toho sice plánuje více, u nás i za hranicemi, ale mám pocit, že to ani nedopadne.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze