Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tyson u Rogana II.: Cuse by dnes lidi nepochopili. Naše spojení? Přivolal zvíře!

  • Napsal Martin Kopunec

Milke Tyson a Cus D'AmatoMilke Tyson a Cus D'AmatoPRAHA – Je to pár dní, kdy do podcastu legendy tohoto žánru přišel nejmladší šampion těžké váhy historie Mike Tyson (50-6, 44 KO). Ten plánuje 28. listopadu návrat do světového ringu, kdy si to rozdá v osmikolové exhibici s neméně slavným krajanem Royem Jonesem Jr. (66-9, 47 KO).

Níže si můžete přečíst druhou část povídání Rogana s Tysonem...

DALŠÍ NOVINKY K MIKU TYSONOVI:

Jamie Foxx tě má hrát ve filmu. To bude jízda. Jestli to někdo dokáže zahrát tak on, je to velmi talentovaný muž.

Bude to velmi zajímavé. Jamie je skvělý herec.

Michael Jai White tě hrál v minulosti v životopisném filmu. Dával si mu nějaké rady?

Byl jsem zrovna ve vězení, když se to točilo. Párkrát jsem ho potkal, je to sympatický chlap. S Jamiem Foxxem spolu film o mně probíráme, je fakt ve skvělé formě.

Bylo by zajímavé napsat knihu o všem, co ti kdy Cus řekl, jak ti radil...

Nevím, některé věci, co mi řekl, by dnes asi nebyly moc v pohodě. Cus se narodil v roce 1908 a lidi z té doby měli jiné názory než teď, třeba o ženách a takových věcech. Rasové věci, Irové a tak. Byla jiná doba. Cus byl vždy respektovaným mužem i v sousedství, lidi si k němu chodili pro rady. Miloval to, a strašně rád učil lidi novým věcem.

Evidentně měl obrovské vědomosti o lidské mysli.

Zajímavé je, že když umřel a Camille vyklízela jeho pokoj, našla spoustu knih ohledně psychologie a mystických věcech. Věřil v tyto věci, v duchovní věci, zen a tak dále. Věřil, že nejsme jen fyzické osoby, ale že jde o více. Naše tělo byla podle něj jen schránka.

Jak často jsi myslel na to, že jsi měl obrovské štěstí, když si potkal Cuse a díky němu si se tak stal například nejmladším šampionem v těžké váze, když si knockoutoval Trevora Berbicka?

To nebyla náhoda. Cus tvrdil, že mě přivolal.

Přivolal? Dává to smysl. Byl to velký trenér, vychoval spoustu skvělých boxerů jako například Floyda Pattersona. A pak chtěl prostě toho jednoho, největšího.

Ne, řekl, že chtěl přivolat někoho, kdo bude zvíře.

Věřil si tomu?

Ano, věřil jsem a věřím všemu, co mi kdy řekl.

Nevím jestli si může člověk někoho svojí myslí přivolat, ale sakra tohle zní opravdově.

Věřím tomu, že čemukoliv věříš, to se stane. Když tomu doopravdy věříš.

Když jsem četl všechno o tobě a Cusovi, říkal jsme si, že on tě prostě naučil, jak přemýšlet, jak ovládat svoji mysl.

Jsem celkem extrémní typ člověka. Čemukoliv začnu věřit, tomu se naprosto oddám. Věřit, neznamená jen klamat svoji mysl, ale doopravdy tomu uvěřit.

Jen sedět tady s tebou a vidět tě, jak o tom mluvíš, je pro mě důkaz toho, jak moc tomu věříš, a hlavně jsi sám příkladem, že to funguje. Když mluvíš o úspěchu, o ovládání mysli, úplně to z tebe vyzařuje.

Teď jsem nastavený jinak, jsem nastavený na zápas, nemůžu se věnovat dětem a ženě, všechno je teď u mě v tělocvičně, v kempu.

Vidím to chlape, jsi naprosto jinak nastavený než naposledy, když si tu byl. Co bude po zápase, zůstane ti to, nebo už v tom nebudeš pokračovat?

Nevím, prostě to chci udělat. Možná to bude katastrofa, možná to bude úžasný úspěch. Prostě to chci udělat.

Lidi říkají, že to není dobrý nápad...

Poslouchej, lidi říkali, že není možné dostat člověka na měsíc. Proč? Protože tomu nevěřili.

Jasně, před dvaceti lety, by se na tebe v 54 letech dívali možná jako na blázna, ale je jiná doba, medicína šla kupředu. O lidském těle toho víme víc než kdysi, dokážeme se lépe starat o naše tělo, díky různým procedurám jej dokážeme lépe regenerovat.

Můžeš mít v sobě kolik chceš steroidů nebo prášků, ale pokud to nemáš v hlavě dobře nastavené, může to dopadnout katastroficky.

To je ten důvod, proč si s tebou tak rád povídám. Vypadáš v hlavě připraven skvěle Miku...

Nevím, tohle jsem prostě já. Mám rád boj. Když jsem v tomhle stavu, tak v mé hlavně musí jít všechno z cesty. Teď nesmí být v mé hlavě nic jiného než příprava a zase příprava.

Každý ví, že rád kouříš marihuanu, zkoušíš i jiné halucinogeny?

Rád zkouším DMT (silný halucinogen, oblíbený hlavně v Jižní Americe) a v minulosti jsem zkusil i houbičky, ale chlape, to byla jízda. (smích)

Jak ti podobné zkušenosti změnili pohled na svět?

DMT mě dostalo zpátky do formy. Vážně. Poprvé mě to prostě jen vystřelilo do jiného světa, ale podruhé jsem si řekl: „Kurva, měl by si se dostat do formy. Co to děláš, si zasraně tlustý zkurvysyn. vzpamatuj se.“ Nejsem ten typ člověka, co by sám sebe přemlouval. Musím si pořádně vynadat.

Kdy jsi se začal zajímat o dobyvatelích a vojevůdcích historie?

Bylo mi tuším 15. Seděl jsem u snídaně s Cusem a jedním chlápkem, jmenoval se Craig. Tvrdil tehdy, že Alexandr Veliký byl vysoký dva metry a na tu dobu to byl skutečný obr. Tvrdil, že díky jeho výšce byl tak slavný. Zjistil jsem ale v knihách, že vůbec nebyl vysoký, ale naopak. Fascinovalo mě, jak si jeden malý muž dokáže podmanit doslova celý svět. Od té chvíle jsem do té myšlenky byl úplně zblázněný. Všechno tohle jsem aplikoval na svůj život, když jsem byl šampion. Bylo mi dvacet a cítil jsem se jako Alexandr Veliký

Měl jsi někdy pocit, že si se narodil do nesprávně doby? Myslíš, že kdyby si byl v době Alexandra Velikého, byl by si taky dobyvatel?

Já jsem dobyvatel v mé vlastní hlavě, bojuji se svými démony od narození. Narodil jsem se do správně doby. Myslím, že všichni velcí dobyvatelé bojovali hlavně se svými démony.

Sleduješ ještě boxery současnosti? Kdo se ti líbí?

Vždy mě baví Lomačenko, na jeho zápasy se dívám hrozně rád. Devin Haney je zajímavý. Errol Spence je dobrý, taky Terence Crawford. Ryan Garcia je skvělý, je vážně zábavný.

Často si říkám, co by se stalo, kdyby Cus neumřel tak brzy, jak by vypadal tvůj život.

Cus byl člověk, který miloval mít nepřátele, když žádného neměl, prostě si ho vytvořil. Musel se neustále hádat, neustále s někým bojovat. Tím žil. Když nebojoval, umíral. Miloval jsem ho nade vše, byl jsem jím posedlý. Udělal bych pro něj cokoliv. Kdyby mi řekl, ať někoho zabiju, udělal bych to.

Myslíš na něj i teď, během příprav na zápas?

Myslím na něj pořád, celý svůj život. Myslím na to, co by řekl na celý můj život, co by řekl na moje děti, na to, jak jsem jim zajistit budoucnost, dobré školy. Mám opravdu milé děti, o skutečném životě toho moc neví, možná proto, že nemají otce, takového, jakého jsem měl já. Jejich svět je naprosto odlišný, od toho, jaký jsem měl v jejich věku já.

Nechceš, aby tvoje děti boxovali že?

Ne, já boxoval a díky tomu oni nemusí.

Nemohl bych svého syna pustit mezi ta zvířata, on takový není. Bojovníkům kolikrát nic nezbývá, musí vyhrát, aby přežili. Cus mi jednou řekl, že když vyhraju turnaj, koupí mi zlaté zuby, tak jsem to udělal. Byl jsem jako osel, co jde kupředu, protože vidí na provázku mrkev. (smích)

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze