Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Trenérský přeběhlík McCrackem: AJ je na Furyho připraven. Tyson je fantastický boxer

  • Napsal Antonín Vavrda

McCracken, Joshua i FuryMcCracken, Joshua i FuryPRAHA – V polovině prosince stál opět v jeho rohu. Šéftrenér britského amatérského boxu Rob McCracken má za sebou 25. společný duel s Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO). Zvládli ho skvěle, vyzývatele IBF, Bulhara Kubrata Puleva (28-2, 14 KO) zdolal šampion WBA, IBF a WBO v devíti kolech a může směle vyhlížet šlágr s krajanem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

„Je absolutně bezpředmětné spekulovat, že by ten zápas nebyl. Stane se, o tom nepochybuji,“ říká v rozhovoru pro The Athletic muž, který patří za nejuznávanější boxerské odborníky na britských ostrovech. A který sice vede celou profesionální kariéru rodáka z Watfordu, ale v minulém desetiletí stál dvakrát v rohu aktuálně jeho největšího rivala – Furyho.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak hodnotíte výkon Joshuy proti Pulevovi?

Bylo to dobré, zůstal trpělivý a v pravý okamžik svoji práci dokončil. Pulev je velmi nebezpečný a zkušený. AJ se ho pokusil ukončit, ale zjistil, že na to bude potřebovat čas. Zbytečně se zadýchal, dostal do problémů. Proto zvolnil, nabral zpět sílu, vzdálenost a ve chvíli, kdy už nebyl Pulev tak nebezpečný, ukončil ho.

Whyte tvrdil, že tak měl učinit dříve...

Pulev v profesionální kariéře prohrál pouze jednou, a to s Vladimirem Kličkem. Víte, podobné věci už moc neřeším. Když jsme porazili Alexandra Povětkina, měl jsem opravdu radost, přesto se objevili lidé, kteří tvrdili, že byl AJ několikrát v problémech. Na jaké planetě vlastně žijí? Co čekají? Všechno to jsou špičkoví soupeři, je přece jasné, že to nebude snadné.

Jak vysoko stavíte výkon proti Pulevovi?

Hodně, jako jeden z nejlepších. Ukázal velké zkušenosti v tom, že zůstal v klidu. Jak jsem říkal, zkusil ho ukončit, nešlo to, tak zvolnil. Pro mě je hlavní, že se drží svého boxu, toho, co umí. To je hlavní. Myslím, že je skvělé, když dokážete předvést podobný výkon po dvanáctiměsíční nečinnosti. Podívejte se na zápas Usyka s Chisorou, jaké s ním měl po podobné pauze problémy.

Je AJ už připraven na souboj s Tysonem Furym?

Neustále se zlepšuje, což je hlavní. A o co jemu i mně jde. A co se týče otázky – boxuje pro to, aby se měřil s těmi nejlepšími a Tyson Fury mezi ně patří. On a Fury jsou momentálně dvě nejlepší těžké váhy. Kdy jindy by měli spolu bojovat? Mě osobně by ani nenapadlo, že by se tak nemělo stát v dalším duelu. Myslím, že budou bojovat a ne jednou. Nemůžeme dopustit, aby spolu neboxovaly dvě nejlepší těžké váhy současnosti. Navíc, když jde o krajany. Není důvod pochybovat o tom, že se utkají. Něco podobného je zbytečné řešit.

Dobře, jak se tedy těšíte na výzvu jménem Tyson Fury?

Bude to obrovská výzva pro oba. Znám Tysona, je to fantastický bojovník, ale to je vše, co vám k tomu zatím řeknu. Buďme diplomatičtí, počkejme, až se vše domluví, podepíše. Tyson má svůj tým, Eddie Hearn je promotérem AJ. Věřím, že na toto setkání dojde, že to bude fenomenální zápas a už teď se těším na přípravu a vše kolem.

Vy jste na startu jeho kariéry stál v jeho rohu. Co vám tato zkušenost ukázala?

Jeho strýc Hughie měl nějaké problémy s licencí, takže při debutu mezi profíky jsem pomáhal. Stejně tak myslím v sedmém zápase, kdy nemohl Hughie cestovat do Irska (souboj s Tomášem Mrázkem). Byl opravdu hodně talentovaný, přirozený bojovník. Hodně se od té doby zlepšil, ale už tehdy v něm něco bylo.

Já ho viděl už boxovat v amatérech a poté v Irsku, když se Carl Froch připravoval na Jeana Pascala. Viděl jsem Furyho spárovat fakt s hodně dobrou těžkou vahou, profíkem, jehož jméno nebudu raději zmiňovat. Ale Tyson si s ním v malém ringu doslova hrál, dvakrát ho poslal k zemi. Je to výjimečný talent, ale totéž se dá říct také o AJ.

Ovlivnila ho loňská prohra s Andym Ruizem?

Byli jsme z toho oba zdrceni. Bylo to šílené, AJ šel do zápasu, kdy se necítil dobře, nebylo to ideální, ale nechtěl zklamat lidi. Už ráno mi volal Eddie Hearn, šli jsme všichni na snídani a už v pondělí bylo jasno o odvetě. Věděli jsme, že ve druhém zápase bude slavit, že ho v klidu zbije. A tak se také stalo. Důvod? Protože byl tentokrát špičkově připravené a měl dostat času na kemp (Andy Ruiz byl pro první duel náhradníkem za původně plánovaného Jarrella Millera).

Je nyní už AJ komplexním bojovníkem?

Ještě ne. Stále tam je dost cesty. Pořád je na čem pracovat. Ale je třeba si uvědomit, že během krátké kariéry už boxoval desetkrát, jedenáctkrát o titul mistra světa a pořád roste, pořád se zlepšuje.

Takže je dle vás nedoceněný?

To ne, je hodně ceněný, ale lidé mají bohužel tendenci být kritičtější k někomu, kdo dosáhl rychle velkých věcí. Jenže je třeba si uvědomit, že se to povedlo díky jeho dovednostem, kterým jsme my okolo věřili. Riskovali jsme proti Kličkovi, nesmírně zkušenému boxerovi, legendě, ale uspěli jsme. A hodně se toho naučili. Myslím, že pro britský box toho AJ udělal hodně a že je náležitě oceňován.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze