Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pejsar před řeží s Gloverem: Miluji anglický box, fanoušky. Chci si to užít a zbít ho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Václav Pejsar v zápase s Pavlem Šourem / zdroj foto: Tomáš LiškaVáclav Pejsar v zápase s Pavlem Šourem / zdroj foto: Tomáš LiškaPLZEŇ/LIVERPOOL – Poslední cesta do města Beatles nedopadla pro Václava Pejsara (13-7, 11 KO) ideálně, když jde na fotbalovém Goodison Parku padl před třemi lety ve dvou kolech s liverpoolským obrem Davidem Pricem. Nyní je v tomto městě znovu. Na další galavečeru Matchroom Boxing. Tentokrát ale coby bijec křížové váhy, kterého čeká v souboji vypsaném na osm kol tvrdý, leč na tak prověřený Craig Glover (9-1, 8 KO).

Ve čtvrtek odpoledne s boxerským koučem Lukášem Navrátilem a fyzioterapeutem Vítem Hrdličkou nastoupil čtyřiatřicetiletý Pejsar ze stáje Qwert Boxing na letadlo směr Liverpool s jediným cílem. Porazit sedmadvacetiletého domácího bijce, posunout se ve světovém žebříčku a zajistit si případně další, zajímavější duel.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak dlouho probíhala příprava na sobotního soupeře?

Do přípravy jsem se vrhl dva týdny po Lucerně (30. prosince 2018), ale ještě jsme nevěděli jméno soupeře. Konkrétně o tomto duelu vím zhruba pět, šest týdnů.

V přípravě jsi spároval s plzeňskou „klikou“ Pavlem Šourem a Láďou Řezníčkem... Okořenil sis přípravu i výjezdem ven?

Ne, ne. Tentokrát jsem nikam necestoval. Chtěli jsme, ale nakonec to bohužel nevyšlo. Chtěl jsem opět do Anglie k Rickymu Hattonovi (vede mimo jiné britský talent těžké váhy Nathana Gormana), ale nemá tam teď nikoho na sparingy v mé váze, tak jsem zůstal doma. Připravoval jsem se v Plzni, ale vůbec mi to nevadí, často jsem sprároval s Pavlem, Láďou, několikrát jsem si domluvil bouchání i s Vasilem Ducárem, de facto jsem trénoval s tím nejlepším, co je u nás k dispozici. K tomu jsem měl několik dobrých parťáků každý pátek i v Praze v RAP Factory Fitness. Nemohu si na nedostatek sparingů stěžovat.

S Pavlem Šourem už je válečná sekera zakopána, nebo ji v tréninku sem tam opět vykopete? Vaše zápasy byly hodně vyhecované, osobní...

Jasný, válečná sekera je zakopána. (smích) Teď jsem samozřejmě rád, že si můžeme navzájem v přípravě pomoct. Své zápasy už máme za sebou, není důvod, aby mezi námi i nadále byla nějaká rivalita. Je naprosto v pořádku, že si dva sportovci takto pomohou. Ano, prohry s Pavlem jsem nesl hodně těžko, ale teď už vyhlížím jiné, nové cíle.

Čeká tě druhý duel v křížové váze. Jak se v ní cítíš? A kolik ještě budeš v Anglii shazovat?

Zatím se v křížové váze cítím velice dobře. V tréninku i sparingu, všechno je OK, daleko lepší než dříve. Sice mám za sebou pouze jedno zápasové kolo, ale nebojím se ani těch pozdějších, pokud do nich duel s Gloverem dospěje. (úsměv) Vím, že jsem na tom fyzicky i kondičně hodně dobře. Váhu v Anglii už jen upravím, před odletem jsem měl 92,5 kg (limit křížové váhy je 90,9 kg), takže je to úplně v pohodě. Dneska se jen převážím a kdyby tam bylo něco navíc, půjdu se lehce proběhnout a je to!

Podruhé se představíš na gala Matchroom Boxing. Předpokládám, že tentokrát plánuješ trochu jiný výsledek. Každopádně může ti zkušenost ze zápasu s Davidem Pricem na Open Air v Liverpoolu pomoct? Především po psychické stránce.

To také předpokládám. Zkušenost ze souboje s Davidem mi určitě hodně pomůže. V tom zápase jsem byl tenkrát strašně nervózní, což můj výkon dost ovlivnilo. Teď jsem naladěný tak, že si to chci užít. Mám rád anglický box, anglické fanoušky, vlastně vše, co je spojeno s anglickým boxem. Opravdu hodně jsem na ten zápas dřel, proto si ho jedu užít a vydat ze sebe to nejlepší.

Co by mohlo na tvého rivala, který to celkem solidně seká, platit? Jake Bonallie, který Craiga Glovera jako jediný porazil, vsadil na aktivitu od úvodního gongu, dlouhou přední, pohyb a solidní kombo přední-zadní cross. Což jsou ostatně údery, které v arzenálu máš také.

Zkusíme do něj trochu zatlačit a poslat tam nějaké bomby. (smích) Seká to slušně, to je pravda, ale také jaké boxery... ještě neboxoval s nikým pořádným. Myslím, že mám za sebou daleko těžší zkoušky než on. Ano, sice jsem s nimi prohrál, ale už jsem v těch zápasech byl. On mlátil boxery, kteří před ním ustupovali a neodpovídali na jeho údery. Maximálně v posledním duelu se o vítězství musel porvat, jinak to vždycky zvládl v suchém triku.

S kým do Anglie jedeš? A bude probíhat komunikace na dálku s Petrem Klikošem? Viděl jsem, že je na dovolené v zámoří.

V Anglii budu s boxerským trenérem Lukášem Navrátilem a mým fyzioterapeutem Vítem Hrdličkou. Petr Klikoš (kondiční trenér) měl už bohužel dávno dopředu zaplacenou v tomto termínu dovolenou v New Yorku. Ale přípravu se mnou odjel celou, kompletně ji naplánoval a tréninky jsem měl do poslední chvíli také sepsané od něj. A samozřejmě je i v jeho nepřítomnosti dodržoval. Byli jsme domluveni, že pokud by byla nějaká komplikace, tak se mu mám ozvat, ale vše šlo hladce, nebyl důvod ho denně bombardovat zprávami nebo voláním. (smích) Navíc má s námi (vedle Pejsara připravuje také Josefa Zahradníka) během celého roku tolik práce, tréninků, sezení, povídání, telefonátů, zpráv a podobně, že mu teď přeji, ať si dovolenou pořádně užil, vypustil z hlavy box, a hlavně mě a Pepu. (směje se)

Bude možnost někde sledovat tvůj duel? Galavečer vysílá od 21:30 hodin Sport 1, ale je otázkou, zda stihne tvůj souboj...

Mám stejné informace jako ty. O ničem jiném bohužel nevím. Snad se to vejde do přenosu Sport 1, případně dají náš zápas ze záznamu.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze