Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pejsar: Mohu Ducára ukončit před limitem. A pak? Třeba zápas o titul mistra světa

  • Napsal Antonín Vavrda

Václav Pejsar na vážení / zdroj foto: czechfighters.czVáclav Pejsar na vážení / zdroj foto: czechfighters.czPRAHA – Od víkendu čeká na oblíbenou Lucernu zavřený v Praze na hotelu. Covidová pravidla jsou neúprosná. To ale Václava Pejsara (15-9, 13 KO) mrzí daleko méně než skutečnost, že poprvé z páté účasti na galavečeru v Lucerně zažije prázdné ochozy této Mekky domácí boxerské scény. „Pořád si to nedovedu představit. Můj výkon to ale neovlivní,“ říká šestatřicetiletý český šampion křížové váhy před ostře sledovaným soubojem s Vasilem Ducárem (8-3-1, 7 KO).

Jak jsi prožil vánoční svátky před Lucernou?

Vánoční svátky jsem prožil klasicky, jak se sluší a patří. Máme velkou rodinu a tříletého syna, já mám syna z předešlého vztahu, kterému je dvanáct, takže Vánoce musí proběhnout se vším všudy a pro všechny. Já si pouze odpustím jídlo, cukroví a do toho chodím na tréninky. Jinak všechno, jak má být. Vždycky budu na prvním místě otec od rodiny a pak až boxer. Tohle pořadí je pro mě důležité a vždy to tak zůstane.

CELÝ GALAVEČER PROFESIONÁLNÍ BOXU A K-1 V LUCERNĚ MŮŽETE 29. PROSINCE OD 17:00 HODIN SLEDOVAT PO ZAKOUPENÍ STREAMU ZDE!

Zapojil ses taky do něčeho spojeného s přípravou svátků? Dal sis klasickou večeři, tedy salát a kapra? Nebo to nešlo, případně máte jiné tradice?

Samozřejmě jsem se zapojil. Zdobil jsem stromeček atd. Díky svému nutričnímu poradci jsem si mohl dovolit dokonce i štědrovečerní večeři. Takže jsem si dal salát a řízek, tak jak to má být. Nějaké tradice také dodržujeme a chceme je i předávat dětem, aby zůstaly zachované.

A co dárky? Cos dostal, nebo ten největší dárek si chceš nadělil v úterý sám?

Dárků bylo opravdu hodně. Nás tříletý syn tentokrát už Vánoce opravdu vnímal. A i když nechceme, aby Vánoce byly pouze o dárcích, a u nás tomu tak je, tak přesto jich letos bylo dost pro všechny. V úterý až porazím Vasila, to nebude dárek. To bude vyústění mojí dlouhé dřiny.

Jak dlouho jsi vlastně v přípravě? Sám jsi říkal, že vlastně trénuješ celý rok, pořád se na něco chystáš a pak to padlo...

Ano, je to tak. V ostrém tréninku jsem od ledna. Minulý rok jsem odboxoval duel v Rusku (těsná a kontroverzní prohra s Dmitrijem Kudrjašovem), dal jsem si možná čtrnáct dní volno a hned skočil do tréninku. A od té doby trénuji.

Program Lucerny, vypadl Kracík / zdroj foto: czechfighters.czProgram Lucerny, vypadl Kracík / zdroj foto: czechfighters.cz

Co bylo pro tebe v tomto šíleném roce to nejsložitější?

Bylo toho víc, ale v oblasti sportu bylo asi nejtěžší to, jak jsem každý den podstupoval velkou dřinu v tělocvičně a nevěděl jsem, kdy budeme moct boxovat. Jak dlouho veškerá omezení budou trvat, na jak dlouho se budou rušit zápasy u nás i v cizině. Mě baví být v zápasovém tempu. Nejsem nejmladší a chci si ten boxerský život co nejvíce užít v podobě zápasů. Trénovat můžu pak klidně ještě sedmdesáti. (smích)

Absolvoval jsi také zahraniční sparingy?

Na posledních zahraničních sparinzích jsem byl na jaře, když akorát začínal koronavirus. Bylo to v Polsku u Artura Szpilky. Byl jsem zrovna v Polsku, když jsem na internetu četl, jak covid dorazil do Čech. Myslel jsem si, že je to nějaká krátkodobá záležitost. A od té chvíle jsem vlastně právě kvůli této situaci s covidem nikde nebyl.

Po duelu s Vicenou jsi byl plný elánu, s manažerkou Lídou Ledeckou jste toužili po Karlosu Vémolovi, případně jiné alternativě. Co ti pomáhalo udržet motivaci, když nakonec nic z toho nevyšlo?

Zápas s Karlosem byl původně nápad Matouše Rajmonta do Lucerny 2018. Z toho sešlo kvůli tehdejší organizaci XFN. Teď ten nápad oprášila moje manažerka Ludmila Ledecká. Chtěla uspořádat gala v Plzni a nabídka Karlosovi dost velkou finanční odměnu, když se mnou vleze do ringu. On si ale nemůže pokazit image tím, že bude dostávat přes hubu. Takže nakonec z toho sešlo. Tohle mě ani netrápilo. Daleko víc mě trápí boxerské zápasy s opravdovými boxery, o které jsem přišel. Občas to s tou motivaci bylo těžké, ale vždy si říkám, že v takových situacích je to nejsnazší zabalit. A to já neudělám. Mám vůli i vytrvalost... A nějakou motivaci v sobě vždy objevím.

Ducár a Pejsar na vážení / zdroj foto: czechfighters.czDucár a Pejsar na vážení / zdroj foto: czechfighters.cz

S Vasilem se znáte ze sparingů, vymysleli jste na něj něco nového? Myslíš, že ho máš čím překvapit?

Zkoušeli jsme na něj vymyslet taktiku, to je jasné a myslím, že určitě ho mám čím překvapit. Ale nebudu teď konkrétní.

Duely s Kudrjašovem, Kuzminem, či Pricem a teď Vasilem. Dají se srovnat, myslím hodnotou, významem? Jasně, pro nás v Česku je to obrovský zápas, ale globálně měli výše jmenovaní větší zvuk... Kam duel s Vasilem stavíš ty?

Jak říkáš, boxoval jsem už s většími jmény, než je Vasil. Minulý rok jsem šel do ringu a stal proti mně chlap, který měl všech 23 výher před limitem. Ukázal jsem, že se nebojím a všichni viděli, jak jsem ho porazil. Každý soupeř, se kterým jsem v zahraničí boxoval, byl na tom lépe než Vasil. Ale tím ho nechci podceňovat. On to měl stejně. Takže zápas s Vasilem stavím za všechny svoje zahraniční mise hned na první místo.

Dlouho se řešilo, jak to bude v Lucerně vypadat. Nakonec bude, ale bez diváků. Ty máš fanoušky rád, atmosféru si umíš užívat. Je pro tebe problém, že budeš boxovat na legendárním místě, ale zároveň budeš spolu s dalšími prvním, kdo nezažije ten bouřící kotel Lucerny, tu výjimečnou atmosféru, díky které je brána za Mekku českého boxu?

Dlouho jsem si to nedokázal představit. Kdyby to bylo kdekoliv jinde, tak řeknu, že je to smutné, ale v Lucerně mi to přišlo do poslední chvíle až nemyslitelné. Ano Lucerna je úplně jiná než stadiony. Ta divácká kulisa a atmosféra zde je naprosto výjimečná. Bohužel teď už je to holý fakt, se kterým se nedá nic dělat, a jsem si jistý, že můj výkon to neovlivní. Ty podmínky jsou stejné pro všechny.

Ducár a Pejsar na vážení / zdroj foto: czechfighters.czDucár a Pejsar na vážení / zdroj foto: czechfighters.cz

Na tiskovce jste se trochu s Vasilem hecovali. Takže... uvidíme knockout? Samozřejmě ve tvůj prospěch, je mi jasné, že o triumfu nepochybuješ.

Nepochybuji a vím že můžu být první v boxu, kdo Vasila ukončí před limitem. Mám pro to všechny předpoklady.

Mimochodem, WBC to myslela s novou vahou mezi těžkou a křížovou vážně, už v prosinci ji rozjela. Co ty, jako borec, který šel z těžké do křížové, láká tě? Oslovili tě?

Nikdo mě neoslovil, zaregistroval jsem ji a pokud by přišla nějaká zajímavá nabídka, tak bych se této váze rozhodně nebránil. Mohl bych boxovat křížovou i tuhle nově vzniklou. Např Kudrjašov je žebříčku této váhové kategorie na 4. místě na světě. Takže můžeme domluvit odvetu, já ho zase zbiju a pak půjdu o titul mistra světa. (směje se)

A poslední – pokud obhájíš s Vasilem, co dál? Trilogie se Šourem, nebo pořád máte s manažerkou plán na odvetu s několikrát zmíněným Kudrjašovem?

Jak už jsem řekl, vím že nejsem nejmladší, a chci si tu boxerskou kariéru ještě co nejvíce užít skrze zajímavé zápasy. Takže proč nezavršit vzájemné souboje s Pavlem ještě jedním zápasem? Myslím, že by to lidi mohlo zajímat, stejně jako znovu rozjet jednání s Kudrjašovem. Myslím, že oba tyhle zápasy by přilákaly k boxu pozornost fanoušků, stejně jako širší veřejnosti.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze