Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mladý ředitel Matchroom: AJ vs. Fury? Jsme blízko, boxovat se ale bude mimo Británii

  • Napsal Antonín Vavrda

AJ vs. FuryAJ vs. FuryPRAHA – Je pravou rukou Eddieho Hearna a také velkým kamarádem Anthonyho Joshuy. Kdo? Generální ředitel Matchroom Boxing Frank Smith. A přestože strávil Vánoce a Nový rok na dubajském slunci, rozhodně nezahálel. O svých plánech promluvil ve čtvrtek pro The Athletic v povídání, které vzniklo na základě otázek čtenářů.

„Právě zkoumáme ještě lepší globální strategii našeho týmu. Kdo ví, třeba přivedeme nové lidi do našeho týmu, kdo ví. Hned jak to půjde, čekají mě schůzky zpět doma ve Velké Británii,“ říká v povídání stále teprve osmadvacetiletý byznysmen, který nyní musí trávit čas v povinné karanténě a který společně s celým týmem v pátek představil pět plánovaných galavečerů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tím ale rozhodně nekončí...

Jak moc bude Matchroom Boxing letos usiloval o velké souboje s dalšími promotéry? Třeba Devin Haney vs. Téofimo Lopéz, je to uskutečnitelné?

Myslím, že možné všechno, na druhou stranu je třeba se koukat i do vlastních řad. A pod hlavičkou DAZN, se kterou spolupracujeme, máme také Ryana Garciu, což je souboj, který také není k zahození. Navíc oba jsou šampiony WBC. Jsme otevřeni všem jednáním a pokud to má smysl pro naše bojovníky, má to smysl také pro nás.

Lopéz se nechal slyšet, že chce s Haneym bojovat. Jednáte tedy už?

Zatím žádná jednání neprobíhají. Ano, je to zápas, který Devin chce, ale zároveň platí, co jsem říkal. Jeho povinným vyzývatelem je prozatímní šampion WBC Ryan Garcia.

Jak je těžké řešit podobné věci v současné době?

Nesmírně. Stejné to je ale pro další odvětví. Je těžké, vlastně skoro nemožné cokoliv plánovat. Momentálně platí, že v Anglii nemůžeme pořádat žádné akce, že tak bude možno učinit až od druhé poloviny února. A s tímto my momentálně pracujeme. Je to běh mezi mnoha překážkami, ale my se snažíme neustále být v pohybu, mít náskok a nenechat se zaskočit. A samozřejmě chceme, aby byli všichni zúčastnění v bezpečí.

Jakého aktivního boxera byste podepsal, pokud byste mohl?

Mohou být aktivní? Počítá se Floyd Mayweather, když ho čeká exhibice s Loganem Paulem? Rád bych ho získal a pořádal pro něj nějakou akci. Nemyslím si, že je to reálné, ale chtěl bych to.

Jak mapujete soupeře pro své boxery? Žádají manažeři, či sami bojovníci nějaké konkrétní zápasy? Sestavujete nějaký užší seznam?

Spolupracujeme s našimi matchmakery. Máme nyní kolem stovky bojovníků, o které se staráme, takže se snažíme plánovat s každým pro daný rok. Mapujeme potenciální soupeře, úzce spolupracujeme s manažery a trenéry boxerů, abychom věděli, co a jak. Nakonec ale vždy záleží hlavně na boxerovi a na tom, jak je zápas zajímavý. Jak říkám, vždy plánujeme dopředu, v horizontu devíti až dvanácti měsíců.

Slyšel jste o spolupráci Dona Kinga na další akci Canela Alvareze, která by se měla uskutečnit pod hlavičkou televize FOX Sports?

Ne, o ničem takovém jsem neslyšel. Nějak ani nemohu uvěřit tomu, že Don King se stále ještě věnuje boxu, to je přece s ohledem na jeho věk (letos mu bude 90 let) úžasné.

Je pravda, že jste před zápasem Deontaye Wildera s Dominikem Breazealem dali Wilderovi nabídku, která nešla odmítnout, on tak přesto udělal? Nabídku týkající se zápasu s Joshuou a pod hlavičkou DAZN?

Je to tak. Wilder dostal vícekrát hodně lukrativní nabídky na zápas, ale vždy je odmítl a tvrdil to, co tvrdil. Nedokážu říct, zda to byly až tak takové nabídky, které nešly odmítnout, ale s ohledem na jeho tehdejší postavení si to myslíme. Ale nyní se soustředíme na dohodu s týmem Tysona Furyho a myslím, že jdeme tím správným směrem.

Jaké jsou plány pro americký trh? Četl jsem, že spolupráce DAZN a Matchroom Boxing nebude už tak aktivní jako dosud.

Právě nyní náš americký plán chystáme, připravujeme. Je zřejmé, že došlo v posledním roce kvůli pandemické situaci ve světě ke změnám, přesto jsme zvládli připravit několik speciálních galavečerů, naposledy pak zápas Canela Alvareze s Callumem Smithem. Myslím, že v zámoří máme ještě hodně rozdělané práce. Jsme v USA dva roky, nebyla to snadná práce, ale ani naši britskou společnost jsme nevybudovali přes noc.

Bude váš první letošní americký galavečer 13. března?

Ne, pracujeme také na únorovém galavečeru. Na začátku příštího týdne bychom mohli tuto akci odprezentovat.

Frank SmithFrank Smith

Eddie Hearn nedávno pronesl, že kvůli souboji Joshua vs. Fury je ochotný pustit všechny tituly. Jak vážně svá slova myslel?

Hodně vážně. Samozřejmě chceme mít v tomto duelu všechny mistrovské pásy, na druhou stranu nechceme, aby nám politika federací bránila tento souboj uskutečnit. Takže pokud bude některý titul překážkou v tom, abychom zápas uspořádali, obětujeme ho. Ale pořád věříme, že to nebude třeba a že půjde o největší zápas současnosti za dlouhou dobu a že půjde o absolutního, nesporného a nezpochybnitelného šampiona těžké váhy.

Považujete Dilliana Whyta za boxera pro PPV zápasy?

Rozhodně. Dillian Whyte to opakovaně prokázal. Navíc se nebojí výzev, velkých bitev, těžkých soupeřů. Rozhodně si myslím, že je to boxer, který může sám prodat PPV, být hlavní hvězdou PPV večera. Ostatně už tomu tak bylo.

Vaše dohoda se Sky Sports má vypršet v květnu 2021, vy jste oznámili galavečery jen do dubna. Souvisí to nějak? A znamená to, že také na ostrovech budete vysílat své akce skrze DAZN?

Naše smlouva se Sky Sports letos vyprší, ale ne v květnu, ale později v tomto roce. Takže oznámení galavečerů s tímto faktem nesouvisí. Ještě další galavečery se Sky Sports oznámíme. A zároveň momentálně pracujeme na dalších krocích.

Také kdo bude letos vaše galavečery ve Velké Británii vysílat?

Na to ještě nedovedu odpovědět. Se Sky spolupracujeme opravdu dlouho a v tuto chvíli vše řešíme.

Který boxer z vaší stáje by mohl dělat Canelu Alvarezovi největší problémy?

Co se týče našich bojovníků, už porazil Calluma Smitha, Dannyho Jacobse i Rockyho Fieldinga, ale pořád tu je Billy Joe Saunders a Demetrius Andrade. Obojí by bylo hodně zajímavé, stejně jako završení trilogie s Gennadijem Golovkinem. Nechci nikoho vyzdvihovat, uvidíme, co z toho bude. Chceme s Canelem spolupracovat i nadále, zatím za sebou máme jednu společnou akci.

A je to reálné?

Uvidíme, je jasné, že Canela by chtěli všichni. Je tam několik možností, ale je faktem, že jednání proběhla.

Mimochodem, co byste poradil studentovi sportovního podnikání, který by chtěl zažít práci v této branži?

Pokud jsi na univerzitě, okamžitě odejdi. Ne, dělám si srandu. Já ani nevím, jak se to stalo, nějak jsem prostě do toho spadl. Měl jsem otevřenou mysl, učil se, šel postupnými kroky, neopovrhoval jsem žádnou prací a nyní jsem zde. Myslím, že je to důležité pro pochopení tohoto sportu jako celku.

Wembley, nebo Old Trafford. Ideální místa pro pořádání duelu Joshua vs. Fury? Nebo dostanou přednost boháči z jiných destinací?

Musíme být realisté. V současné době si nemyslím, že je možné, abychom tento duel uskutečnili na stadionu, kde by bylo na 100 tisíc fanoušků. A to neplatí jen pro jaro, ale pro celý rok 2021, i když bych se moc rád pletl. Takže ano, je pravděpodobnější, že tento duel se uskuteční někde mimo Velkou Británii. A naším cílem je, aby nedošlo jen na jeden, ale na dva. Kde, to vám teď neřeknu.

A jak velká šance na duel Joshua vs. Fury nyní existuje?

Jsem přesvědčen o tom, že ho chtějí obě strany a obě dělají maximum k jeho uskutečnění. Pokud se mě ptáte na to, abych procentuálně vyjádřil, že dalším Furyho soupeřem bude Joshua a opačně, pak to vidím na 80 procent. Je před námi hodně práce, ale jdeme všichni tím správným směrem.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze