Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konečný: Utkám se s Albrechtem. Manželka není nadšená, ale návrat i akce je pro box

  • Napsal Antonín Vavrda

Albert vs. Konečný / zdroj foto: Czechfighters, BlackArtAlbert vs. Konečný / zdroj foto: Czechfighters, BlackArtÚSTÍ NAD LABEM – Týden držel v tajnosti své rozhodnutí o dalším návratu. V pondělí své plány letos dvaačtyřicetiletý Lukáš Konečný (51-5, 23 KO) oficiálně oznámil. A dnes je tady další informace s tím spojená: v sobotu 27. února 2021 se v krásném prostředí hotelu Větruše utká s brněnským tvrďákem Pavlem Albrechtem (6-8, 4 KO). „Nechtěl jsem žádného debila, ale zase je jasné, že nemůže jít o žádného špičkového soupeře. Pavel toto splňuje, boxovat umí, určitě mě prověří,“ vysvětlil svoji volbu pro Profiboxing.cz bývalý profesionální mistr světa.

Kromě návratu tuzemské legendy šestnácti provazů se představí v malebném zámečku nad údolím řeky v srdci Ústí nad Labem (na Větruši se lze dostat z centra lanovkou), ze kterého je nádherný výhled na celé město, řada dalších skvělých domácích boxerů. „Pokud chci, aby o to byl zájem, nemůže to být jen o zápase boxujícího důchodce,“ dodává s úsměv Konečný, který s nadsázkou už vybojoval nejtěžší souboj minulé pondělí poté, co nápad s comebackem dostal.

DALŠÍ NOVINKY Z ČESKÉ SCÉNY:

Když jsem v pondělí po oznámení tvého comebacku psal Jarce (manželka Konečného), zda by mi k tomuto něco řekla a s díky odmítla. Asi doma úplně s tvým rozhodnutím nesouhlasí, že?

(odmlčí se) No, samozřejmě z toho moc nadšená manželka není, co ti mám povídat.

Bylo to těžké si další zápas prosadit?

Dá se říct, že je to moje věc. Snažil jsem se to Jarce vysvětlit, aby to pochopila, což se tak asi částečně povedlo. Snad tedy. Že z toho není šťastná, je druhá věc, ale snad to trochu chápe, no.

Máš to vlastně vůbec zapotřebí?

Určitě to nemám zapotřebí, je to pořád totéž. Jde o více věcí dohromady, pokud vím, tak nedopadlo úplně dobře PPV (placený televizní přenos) Lucerny, což mě samozřejmě štve, je to věc boxu, nejen promotéra, takže se v tuto chvíli snažím podpořit prodej, mediální zájem. Že si budu dokazovat, jestli na to mám, nebo ne, to je věc druhá. Já si samozřejmě myslím, že mám, ale už jsem slyšel hodně názorů i od svých známých, že jsem blbý, že bych do toho neměl jít.

AKTUÁLNÍ STARTOVNÍ LISTINA (změny vyhrazeny)

Lukáš Konečný (51-5, 23 KO) – Pavel Albrecht (6-8, 4 KO), 6x3min, váha do 78 kg

Erik Agateljan (6-0, 5 KO) – Josef Zahradník (12-4, 7 KO), 10x3min, lehký velter, o titul MČR

Michael Reissinger (1-0, 1 KO) – Petr Fröhlich (2-30-1, 1 KO)

Vojtěch Končitík (6-9, 5 KO) – Gregory Trenel (12-6-2, 3 KO, Francie)

Richard Walter (7-19-1, 6 KO) – Dmitri Trenel (4-0, 1 KO, Francie)

Michal Dufek (29-22-2, 21 KO) – David Berna (17-10, 16 KO, Maďarsko)

Dominik Musil (5-3, 4 KO) – Tomáš Mrázek (10-73-6, 5 KO)

Ondřej Budera (13-20-1, 8 KO) – Michal Ryba (4-2, 4 KO)

Tomáš Šálek (14-2, 12 KO) – Knife Didier (6-5, 5 KO, DR Kongo)

Tomáš Bezvoda (8-14, 5 KO) – René Molík (3-7-1, 2 KO)

Fai Phannarai (7-0, 4 KO, Německo/Thajsko) – Claudia Ferenczi (20-76-8, 10 KO, Maďarsko)

Marek Kadlec (debut) – Jakub Kubíček (debut)

Radek Vařak (7-8, 3 KO) – Shawn Miller (18-5-1, 7 KO, USA)

Miroslav Juna (3-4, 3 KO) – Robert Vrdoljak (7-0, 3 KO, Nizozemí)

Fabiána Bytyqi (16-0-1, 5 KO) – Judit Hachbold (5-9, 1 KO, Maďarsko)

Nikola Hubálková (debut) – Lara Ochmann (5-0, 4 KO, Německo)

Adam Kolařík (1-0, 1 KO) – Miloš Petrášek (1-0, 1 KO)

Bazargur Jugder (1-1, 1 KO, Mongolsko/ČR) – Emil Petersson (4-0, 2 KO, Švédsko)

Helena Drbohlavová (0-2) – Jamie Wallis Bates (1-0, V. Británie)

Marek Ferenc (1-3, 1 KO) – Ryan Ayton (debut, V. Británie)

Martin Stenský (3-46, 2 KO) – Michael Bassett (debut, V. Británie)

Carly Mackenzie (0-1, V. Británie) – Natacha De Almeida (debut, mistryně světa v thajském boxu, Švýcarsko)

+ amatérské zápasy včetně souboje Jaromíra Konečná vs. Nikol Herzinová

Nebude to samozřejmě jen o tobě, ale i o dalších zápasech. A také tvém soupeři. Takže kdo jím bude?

Bude to Pavel Albrecht (6-8, 4 KO), který prohrál naposledy u mě ve Slunetě na body s Wanikem Awdijanem (26-1, 10 KO) a předvedl solidní výkon. Nechci žádného debila, ale zase je jasné, že nemůže jít o nějakého špičkového soupeře. A tohle Pavel splňuje, boxovat umí, je rvavý, tvrdý. Je to kluk, který prověří, zda jsem schopen předvést kvalitní výkon. Nechci už žádné velké zápasy, přestože mi od pondělí létají nabídky i na souboje o pásy některých federací. Rozhodně ne na své akci, kdy řeším spoustu dalších věcí, kdy nemám čas se úplně stoprocentně připravit. Na Babiaka dva roky zpět jsem trénoval určitě více, tehdy jsem jel na sparingy i do Německa, teď to zatím v plánu nemám.

Pavel je z Brna, takže vzpomínka na staré časy (rodina Konečného pochází a stále žije v Brně)?

Ne, ne, to s tím nesouvisí. Jen jsem prostě hledal nějakého rozumného soupeře.

Určitě se na to ptalo hodně lidí, a ještě se ptát bude: Je to fakt naposledy?

Je to pořád stejné. Nechci si nic dokazovat, ale když jsem furt v tom tréninku, furt si myslím, že na to mám. Osobně si myslím, že to je poslední, ale znáš to, nikdy neříkej nikdy a třeba zas za dva roky, až budu něco pořádat, tak zase nějaký podobný nápad dostanu. Anebo přijde lukrativní nabídka ze zahraničí. Anebo někdo tady v Česku vytáhne těch pět milionů korun a já do toho půjdu. (úsměv)

Bude to zase v super střední váze?

Tohle ještě řešíme, ale rozhodně budu mít pod osmdesát kilo.

A teď máš kolik?

Teď mám kolem 85 kilo, není to tak strašné.

Skoro si říkám, že to tak nějak zapadá do tvého tradičního programu s ohledem na leden bez alkoholu...

Tak, tak. To zapadá. Mě to napadlo někdy po Nové roce v pondělí, počkej, podívám se... Je to tak, čtvrté ledna ráno, jsem si říkal, když už stejně hubneš, nežereš, nechlastáš, proč si tam nebouchneš, proč nepodpoříš tu akci, PPV? Takhle nějak to probíhalo, ráno jsem se zamyslel, nechal jsem si projít hlavou, odpoledne už jsem říkal manželce, že si musíme promluvit a večer jsem jí to už říkal.

A v jaké fázi je tedy PPV pro galavečer „Save Boxing“?

Vše je zajištěné, mám to domluvené přes Ticketstream, cena bude 200 kč, s tím, že boxeři budou mít pro své fanoušky, lidi kolem sebe nějaké slevy. Ale základ bude ta dvě kila a uvidíme, co se prodá a co se neprodá. Jedna věc je ta, že tam budu já jako boxující důchodce, ale druhá, že tam bude spousta dalších pěkných zápasů, které doufám, že přitáhnou pozornost diváků. Bude tam i hodně zahraničních boxerů, takže věřím, že i ti přilákají pozornost ze svých zemí.

O jakých jménech vedle Fabiany Bytyqi a Tomáše Šálka je řeč?

Chtěl bych kolem dvacet zápasů, v akci bude Michal Reissinger, chci dát dohromady Bezvodu s Molíkem, Gregory Trenela (Francie) s Vojtou Končitíkem, Doma Musila s Tomášem Mrázkem, Ondru Buderu s Michalem Rybou, Tomáše Šálka s Knifem Didierem (Kongo), Awdijana bych rád dal s Matúšem Babiakem, nebo Markem Andrýskem, Viktora Agateljana s Robertem Hoppem, Erika Agateljana o titul s Pepem Zahradníkem, boxovat bude také Michal Dufek, řeším i Roba Rácze, Patrika Baláže, Tomáše Ivachova, Adama Kolaříka, boxerskou premiéru Tadeáše Růžičky a další boxery.

To zní rozhodně zajímavě. Takhle na první dobrou, jak si chceš pošetřit, aby Hopp neudělal to, co naposledy v Lucerně s Robem Ráczem?

On pak dostal trest a poté ultimátum s tím, že musí promotérům z Qwert Boxing vrátit peníze za zápas. No, a i když mu to trvalo, nevím, asi rok, tak to udělal. Sám od sebe, aniž by to nějak veřejně prezentoval, na což jsem nezapomněl, vnímám jako rozumný krok a počítám, že už něco podobného dělat nebude a nechce. Navíc je ve stejném týmu, jestli se nepletu, jako Reissinger a Růžička, takže nevěřím, že by chtěli udělat nějakou ostudu. (Hopp se ve čtvrtek, den po nabrání rozhovoru omluvil kvůli problémům se žebry, pozn.)

Jmenuješ zajímavá jména, ale o úspěchu bude rozhodovat i matchmaking. Zápasy pro zelená políčka v ratingu určitě tolik lákat nebudou...

Nechci dělat ratingové zápasy. Ano, budou velcí favorité, ale rozhodně tam nechci dávat zápas, kde bude stoprocentně dané, jak to dopadne. Není to žádný Eden, v těch zápasech mohou být (a budou) překvapení. Rozhodně se bude nač dívat.

Oficiální grafikaOficiální grafika

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze