Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konečný: Růžička boxoval jako amatér, ale boxu pomohl. Další akce bude už beze mě

  • Napsal Antonín Vavrda

Konečný vs. Albrecht / zdroj foto: Vojtěch HájekKonečný vs. Albrecht / zdroj foto: Vojtěch HájekÚSTÍ NAD LABEM/PRAHA – Další galavečer si může odškrtnout. I druhý úspěšný comeback. A také poslední. „Věřím, že teď už zůstanu u trénování. A také si stále více uvědomuji, že box potřebuje podobných akcí třeba i deset za rok, ale bez peněz, nějakého velkého sponzora to bude těžké,“ vypráví ve velkém rozhovoru pro Profiboxing.cz s týdenním odstupem Lukáš Konečný o Save Boxing konaném v malebném ústeckém hotelu Větruše.

V povídání se vrací k organizaci, vlastnímu zápasu i těm dalším, které vám postupně budeme nabízet na našem Youtube kanále. A které z padesátiminutového záznamu uvidíte už toto pondělí od 19:45 hodin na ČT Sport.

DALŠÍ NOVINKY K SAVE BOXING:

Jak jsi s odstupem vlastně už týdne spokojený se Save Boxing jako promotér a pořadatel?
Jsem velmi spokojený. Jak s kvalitou zápasů, tak s akcí samotnou. Bylo to hodně složité v této době, navíc těch duelů bylo opravdu hodně (dvacet). Na takovou startovku bude obtížné navázat. Samozřejmě je tam spousta věcí ke zlepšení.

Kolik se prodalo streamů? Jak z galavečera vyjdeš finančně?
Streamů se prodalo 560. Je to sice malý počet, ale já jsem opravdu spokojen. Byla to první podobná moje akce a já měl obavy. Díky financím za streamy budu na nule, nebo v lehkém zisku. Pro mě bylo ale důležité nejít do minusu, a to asi klapne.

Ze streamu jsi měl největší obavy, jsi teda nakonec spokojen? A plánuješ do budoucna přidal grafiku pro diváky a podobné maličkosti pro ještě lepší prožitek?
Možná to bude znít hloupě, ale já jsem i se streamem spokojen. Musíte si uvědomit, že to pro mě byl křest ohněm. Všechna technika v sále byla za naprosté finanční minimum. Natáčení, ozvučení, osvětlení a efekty vyšly na 50 tisíc včetně personálního zajištění! Myslím si, že za tuto cenu jsem dostal více než maximum. Teď již víme, kde všude jsme udělali chyby, a co musíme zlepšit. A ano je toho hodně. Takže doufám, že příští akci dokážu lépe zajistit finančně. Pokud zdvojnásobím rozpočet na technické zajištění akce, tak věřím, že i stream bude vypadat mnohem profesionálněji. Ale musíme si uvědomit, že tady šlo především o box a zápasy samotné! Ta show je až druhotná. Ano patří k tomu, chci ji tam, ale také to musí jít ufinancovat a nesmí mě to zruinovat. (úsměv) Teď to jakž, takž vyšlo, a já přemýšlím o další podobné akci.

Už jsi viděl zpětně zápasy, co říkáš na jejich kvalitu? Vyzdvihl bys nějaký?
Moc času jsem ještě neměl, viděl jsem jen útržky videozáznamu, či útržky při akci samotné. Ale vím, že tam bylo spoustu velmi atraktivních duelů, jak jmény aktérů, tak samotným průběhem duelů. Překvapili Hubálková a Dzurňák. Přes výhry před limitem byli v potížích i Bezvoda a Ivachov. Skvělé debuty se očekávaly od Polakoviče a Beránka a oni to oba potvrdili. Potěšil mě výkon Fabiány, která rozhodně nemá klid a čas na trénink... a tak dále.

Tadeáš Růžička opět ukázal své dvě tváře. Jak to vnímáš ty? Souhlasíš s jeho komentáři? A jsi za „ně rád“, protože přilákaly jistou pozornost, byť ale spíše negativní...
Jsem za tu situaci kolem Růžičky rád. Chtěl bych mu dát i další šanci v profiringu. Ale jinak s ním naprosto nesouhlasím. I jeho výkon v ringu bych přirovnal k juniorským boxerům, jelikož do profesionálního sportovního výkonu to mělo hodně daleko. Box je o přemýšlení, o taktice, box není pouliční rvačka, takto se nevyhrává. Ale pro akci i pro box samotný to bylo pozitivní.

Soupeřka Fabiany vypadala, jako by ji dali čichnout pachu Fabiany a ona byla byla jako malý, vzteklý buldoček. A nakonec i jako celkem nepříjemná soupeřka...
Tenhle zápas mě potěšil. Měl jsem dosti obavy z jejího výkonu. Jednání s ní bylo hrozně obtížné a já se i bál, aby vůbec dorazila. Nakonec vše klaplo, ona bojovala, chtěla vyhrát a Fabča předvedla kvalitní a zkušený výkon. Tento zápas splnil přesně to, co jsem od něj chtěl... Prostě Fabianu udržel v zápasovém i tréninkovém tempu.

Co Tomáš Šálek? Moc šanci se ukázat nedostal...
Soupeř mě zklamal, především svojí psychikou. Ale na druhou stranu i Tomáš není psychicky příliš odolný a každý podobný zápas ho posouvá dále. Takže i toto splnilo, co mělo. Teď řešíme jeho start v zahraničí. Myslím si, že potřebuje nastoupit do dalšího utkání, kde nebude favoritem. Je mladý, má sice čas, ale také potřebuje růst.

Jak dopadl Lajoš Szilagyi po tom nepříjemném úderu na spodek od Tomáše Ivachova. Dost mu to oteklo, vypadalo to na minimálně naštípnuté žebro...
Nevím, ale vůbec bych se toho nebál. Podobná zranění se stávají občas a po zápase se boxeři dají brzo opět do pořádku. (úsměv)

Jak hodnotíš svůj zápas s Pavlem Albrechtem? Nejdříve z pohledu vlastního výkonu.
Podle mě to byl dobrý zápas i dobrý výkon. Já jsem se snažil připravit dobře, ale bylo to bez pořádných sparingů, bez velké specializace. Přesto jsem spokojen se svým výkonem. Chtěl jsem vyhrát před limitem, a to se mi i povedlo. Ale snadné to nebylo.

A jak vidíš výkon Pavla? Má na čem stavět?
Mě jeho výkon potěšil. Myslím, že opravdu v tréninku makal a vyplatilo se mu to. Byla to dobrá reklama pro box i pro něj. Spoustu lidí ho hejtí, ale podle mě ukázal, že je kvalitním boxerem. Teď ale nesmí usnout na vavřínech! Musí dále makat a zlepšovat se. Rád mu nabídnu na své další akci prostor s kvalitním soupeřem. Napadá mě třeba i Babiak. Pak uvidíme, zda je Pavel opravdu dobrý, nebo jestli já už nejsem tak kvalitním. (smích) Na druhou stranu, když srovnáme výsledek Pavla proti mně, a proti Waniku Awdijanovi (26-1, 10 KO, číslo 96 na světě a vyhrál nad Albrechtem nejednoznačně na body), jsem potěšen.

Co dál v této době, kdy nevíš, co bude za týden? Jaké máš plány pro směřování, pomoc tuzemského boxu?
Čím dál tím více mi dochází, že naše boxerská scéna potřebuje podobné akce jako byl Save Boxing. Chtělo by to třeba deset takovýchto akcí do roka. Jenže na to je potřeba více promotérů a více financí. Nejde stavět na jedné Lucerně ročně a dvou, třech Slunetách (Větruší)... Je potřeba udělat takovéto gala a k tomu samozřejmě pár ratingových (Edenů atd.). Pak budou naši kluci mnohem zkušenější, výše postavení v žebříčku a více konkurenceschopní v zahraničí. Tato akce mě stála se vším všudy cca 500 až 600 tisíc korun, což je super levné (třeba i proto, že já jsem boxoval zadarmo), ale podobné akce mají rozpočet větší než milion korun. Chtělo by to více sponzorů, někoho, kdo by našemu sportu pomohl. Takhle před každou akcí hledám, oslovuji a žádám spoustu svých přátel o podporu. To nejde do nekonečna.

Mimochodem, co manželka a maminka, jak to „přežili“? Jarka vypadá zápas od zápasu nervóznější, co ji tak pozoruji...
Není divu, jsem zápas od zápasu starší a v horší formě. (smích) Ale myslím, že to všichni přežili relativně v pohodě. Jarka byla v rámci akce hodně v zápřahu, vyplácela, vyhazovala lidi, kteří se chtěli dostat na Větruši, a neměla moc času ani klidu na přemýšlení o dcerce a o mě. (úsměv) Díky koronavirovým opatřením a výjimce z ministerstva zdravotnictví bylo opravdu hodně starostí. Nechtěli jsme nic podcenit a porušit. No a vše bylo na bedrech manželky a Halky Žáčkové. Mimochodem to obě zvládly skvěle.

A už doma tvé ženy zpracovaly, že ty teda už pokračovat nebudeš – pokud to teda platí –, ale zjevně dcera Jarka jen tak neskončí?
Hele, já sám vím nejlépe, že poslední zápas měl být ten proti Quillinovi. Ale situace si to občas vyžádá jinak. (úsměv) Věřím, že teď už zůstanu jen u trénování. Dceru to baví, a to mě těší. Jen by potřebovala normální stav a více zápasů třeba v rámci oblastní ligy. Potřebuje sbírat zkušenosti a ty se hledají těžko, když boxujete dvakrát za rok.

 Pozápasový rozhovor s Albrechtem Pozápasový rozhovor s Albrechtem

 Pozápasový rozhovor s Konečným Pozápasový rozhovor s Konečným

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze