Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ducár před titulovou bitvou: Mohl bych to dát na Ruize. Vím, že na body nevyhraji

  • Napsal Antonín Vavrda

Lerena vs DucárLerena vs DucárJOHANNESBURG – Už o víkendu odcestoval s trenéry a přítelkyní do metropole Jihoafrické republiky. V sobotu se zde Vasil Ducár (7-0-1, 6 KO) utká se světovou pětkou ratingu BoxRec.com, místní hvězdou a také světovým šampionem federace IBO křížové váhy Kevinem Lerenou (22-1, 10 KO). „Jdu si za svým snem. Už jen zápasit s takovým frajery je něco,“ svěřil devětadvacetiletý český bijec se v rozhovoru pro Profiboxing.cz.

Už šest dní je Vasil Ducár v Johannesburgu, jednom z nejnebezpečnějších měst planety. „Vím o tom od příbuzných, nijak se nestresuji, nevycházíme z resortu. Nejsem tu na dovolené, ale za prací,“ neřeší špatnou pověst jihoafrického hlavního města.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Daleko těžší bude pro bijce, který si v přípravě zaspároval i se skvělým Ilungou Makabuem, nadmořská výška. Na tu by se dle vlastních slov potřeboval aklimatizovat delší čas než „jen“ týden. Přesto věří tomu, že se zpět do vlasti vrátí coby mistr světa.

Jak dlouho ses na duel připravoval? A jak jsi na tom momentálně s vahou?

Na tento duel se v podstatě připravuji celou svoji boxerskou kariéru, tedy od dvaceti. Beru to jako svůj dosavadní vrchol. Trénuji tak nějak pořád, ale konkrétně na Lerenu a tento souboj se chystám zhruba osm týdnů, co o něm vím. Co se týče váhy, jsem lehce přes limit (90,9 kg), ale je to v pohodě, neměl jsem se shazováním problém (v úterý na tiskovce proběhlo bez problémů kontrolní převážení, kde mohli mít oba maximálně pět procent nad limit křížové váhy, pozn. autora).

Co o Lerenovi víš? Vypadá jako hodně tvrdý, ale také šikovný boxer.

Koukal jsem, že má tvrdé spodky a také zadní hák, na to si musím dát pozor. A samozřejmě se budu muset vypořádat s jeho otočeným gardem.

Vidíš i nějaké slabiny?

No, snad je objevím v zápase. (usmívá se)

Lerena o tobě pronesl, že neřeší tvůj rekord, který může být zavádějící (malý počet zápasů) a že se na tebe chystá jako na kohokoliv jiného? Těší tě tato slova respektu?

Jedna věc jsou rozhovory a druhá věc realita. Ale já být v jeho pozici, nikdy bych nikoho nepodcenil. Přijít kvůli tomu o titul, to za to nestojí.

A myslíš, že tě podcení? Třeba tak jako dle hodně fanoušků Joshua podcenil Ruize? Je pro tebe tak trochu inspirací?

Rozhodně. Co si budeme povídat, je to docela dobré načasování. Nebylo by špatné to tady předvést na českého Ruize. (směje se)

Vnímáš to tak, že budeš muset stejně jako Ruiz i ty favorita a šampiona přejet? Viděl jsem Lerenovy výhry nad některými zahraničními soupeři a bodoví ho jak proti Mickimu Nielsenovi, Jourimu Kajembremu Kalengovi i Romanu Golovaščenkovi celkem podrželi...

Určitě, protože pokud to půjde na body, musel bych ho totálně přejet. Jinak s bodovými nepočítám.

Zápas o titul mistra, byť ne jedné z těch top čtyř nejuznávanějších organizací. Jak ti to zní? Budete živě na BoxNation, hlavní duel večera...

Je to příjemné. Titul je titul, lesk mu dodává vždy i soupeř, takže to nějak neřeším. Nehledě na to, že pás této federace měli Lennox Lewis, Vladimir Kličko, Anthony Joshua, nebo i Antonio Tarver, takže myslím, že na tom tato organizace zase není tak špatně.

Lerena je navíc pětkou žebříčku BoxRec.com, pokud bys ho dokázal porazit, rázem bys byl mezi absolutní špičkou křížové váhy. A ta bude navíc po odchodu Usyka a uvolnění jeho titulů hodně otevřená. Vnímáš to? Že máš případně pak šanci i na ještě větší zápas? Titul?

Jak už sem řekl, jde i o to, s kým boxujete. Souhlasím, že se teď bude křížová váha hodně hýbat, takže uvidíme. Bylo by krásné být u toho. Už jen s podobnými borci zápasit je pro kluka z Citonic něco neuvěřitelného. O světový titul z českých boxerů navíc za posledních dvacet let boxovali pouze Lukáš Konečný a Rudolf Kraj. Prostě pecka.

Ty už jsi vyrazil do Johannesburgu o víkendu. Plánovali jste takto dlouhou aklimatizaci třeba i kvůli nadmořské výšce (město leží zhruba 1800 metrů nad mořem a tento faktor například při prvním měření sil s Hasimem Rahmanem podcenil Lennox Lewis)? A zaměřil ses na tento faktor i v přípravě?

Bylo to kvůli dlouhému letu. A také té nadmořské výšce, i když... něco jsem o tom studoval a na pořádnou adaptaci bych potřeboval alespoň tři týdny. Takže jsem zvědavý, jak se to projeví a co mi to udělá v zápase s kondicí.

S kým jsi vlastně odcestoval? Viděl jsem video z letiště s trenéry, fotky z Johanesburgu s přítelkyní...

Mám tu Karla Kaisera z Muaythai Brno a pochopitelně Mirka Jánského z Řešeto Znojmo. A jak jsi zmínil, tak také přítelkyni.

Varovali tě po příletu na kriminalitu a abyste po setmění nikam příliš nevycházeli?

To už jsme dostali spíše od známých před odletem. Nic nehrozí, jsme stále v hotelovém resortu, nikam ani jít neplánujeme. Nejsme tu na dovolené, ale za prací.

A jak se po zápase odměníš? Ať dopadne jakkoliv?

Hele, nad tím jsem ani nepřemýšlel. Myslím, že už to, že jsem v takovém zápase, je odměna sama.

Lerena vs. Ducár závěrečná tiskovka / zdroj foto: Golden Gloves PromotionsLerena vs. Ducár závěrečná tiskovka / zdroj foto: Golden Gloves Promotions

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze